İşte İstanbul Finans Merkezi'nin yerini değiştiren 'fluluk'a bir örnek

Can MUMAY
09.09.2014 - 10:13 | Son Güncelleme:

İnşa edilen İstanbul Finans Merkezi şu an Ataşehir Belediyesi’ne bağlı. Alan torba yasayla birlikte Ümraniye Belediyesi’ne bağlanmak istiyor. Muhalefet buna tepkili… Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ise bazı idari ‘flulukların’ giderilmesi için İstanbul Finans Merkezi’nin Ümraniye’ye bağlanmak istendiğini ifade etti. Peki ya o fluluk ne? O fluluğu en iyi anlatan olay geçen yıl Ataşehir Kent Plus sitesi sakinlerinin yaşadığı bir vaka… Valilik, Büyükşehir Beledeyesi ve Ümraniye belediyesi dinamit için şikayet dilekçesi yazan site sakinlerine 3 farklı adres göstermişti.

İşte İstanbul Finans Merkezinin yerini değiştiren fluluka bir örnek Barbaros CHP’den AK Parti’ye kaydı

İstanbul Finans Merkezi’nin bulunduğu alan Meclis’ten geçmesi planlan torba yasa ile CHP'li Ataşehir Belediyesi’nden Ümraniye Belediyesi’ne bağlanmak isteniyor. AK Partili vekillerin önerisi ile torba yasaya konan arazi planına muhalefet partilerinden tepki var. Ataşehir Finans Merkezi’nin bulunduğu alanın AK Partili Ümraniye Belediyesi’ne kaydırılmasıyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ise, “Vergi ve ruhsat işlemlerinde Ataşehir ile Ümraniye arasındaki flulukları çözen ama hiçbir şeyi değiştirmeyen bir uygulama. İlçe hududunda bir değişiklik olmuyor.” dedi.

İşte İstanbul Finans Merkezinin yerini değiştiren fluluka bir örnek Eski Türkiye ile yeni Türkiye arasında fark var mı?

İşte İstanbul Finans Merkezinin yerini değiştiren fluluka bir örnek

İstanbul Finans Merkezi tamamlanınca böyle olacak.

İşte İstanbul Finans Merkezinin yerini değiştiren fluluka bir örnek BELEDİYELER ARASI FİNANS PROBLEMİ

VALİLİK ATAŞEHİR BÜYÜKŞEHİR ÜMRANİYE DEDİ

Peki ya bu fluluk neydi? Söz konusu belirsizlik akıllara Ataşehir Kent Plus sitesi sakinlerinin yaşadığı dilekçe komedisini getirdi. Site sakinleri Ataşehir Finans Merkezi’nde inşaat yapan Ağaoğlu’nun inşaatta dinamit kullandığını ve bu yüzden çıkan gürültüden rahatsız olduklarını İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’ne bildirmişlerdi. İstanbul Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ise vatandaşların şikayetlerini bir dilekçe haline getirmişti. İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ise vatandaşların gürültüye bağlı olarak gelen şikayetlerinin dilekçesini İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne göndermişti. İstanbul Valiliği şikayetleri Ataşehir Kaymakamlığı’nın takip etmesini istedi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise şikayetlerle ilgili olarak Ümraniye Belediyesi’ni görevlendirmişti. Ümraniye Belediyesi ise İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’ne verdiği yazılı cevapta konuyla Ataşehir Belediyesi’nin ilgilenmesi gerektiğini ifade etmişti.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı