İŞTE İNSANLIĞIN FOTOĞRAFI!!!

Birce BORA / LONDRA
14.09.2014 - 17:37 | Son Güncelleme:

İngiltere’deki Manchester Köpek Barınağı’nda geçen hafta çıkan ve 53 köpeğin hayatını kaybetmesine neden olan yangından kurtarılan 150 köpeği evlat edinmek isteyenler, ülkenin en büyük otoyollarından M6’in tıkanmasına neden oldu.

Polis, yaklaşık 400 ailenin yangından kurtulan köpeklerden 50’sinin taşındığı Cheshire köpek barınağına akın ettiğini ve bu nedenle trafiğin kilitlendiğini açıkladı.

Yetkililer bazı araçlardan geri dönmelerini istemek zorunda kaldıklarını açıkladı.

Yangından sonra İngiltere genelinde başlatılan “köpek selfiesi” kampanyası ile Manchester’a yeni bir hayvan barınağı kurulması için 1.2 milyon sterlin bağış toplanmıştı.

Binlerce kişi köpeklerinin fotoğraflarını onların ağzından yazılmış ve insanlardan barınak için bağışta bulunmalarını isteyen notlarla birlikte Twitter ve Facebook’ta paylaşmış ve köpek fotoğraflarını paylaşanlarların yaptığı bağışlar kısa sürede bir milyon sterlini geçmişti.

YANGINI 15 YAŞINDA BİR ÇOCUK ÇIKARTMIŞ

İngiliz polisi hayvan barınağındaki yangın ile ilgili olarak 15 yaşında bir erkek çocuğunu tutuklayıp daha sonra da kefaletle serbest bıraktıklarını açıkladı.

Güvenliğinden endişe edildiği için ailesi ile birlikte korumaya alınan çocuğun kimliği henüz reşit olmadığı için basına açıklanmadı.

İngiliz basını şüphelinin geçen yıl “kontrolden çıkmış bir köpeğin” saldırısına uğrayıp hastaneye kaldırıldığını ve yangını bu olayda yaşadığı tramva nedeniyle çıkartmış olabileceğine inanıldığını yazdı.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı