"Cengiz Semercioğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Cengiz Semercioğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Cengiz Semercioğlu

İŞTE HRANT'I OYNAMAK İSTEYEN OYUNCULAR...

Bugün gazetede yazdığım Fatih Akın'ın "Hrant'ı oynayacak Türkiyeli oyuncu bulamıyorum" açıklaması tartışılmaya devam ediyor... Sanatçıların kimi "Ben oynarım" derken kimi "Fatih Akaın alt etmiş, ucuz pr çalışması yapıyor" dediler...

Levent Üzümcü: Fatih Akın kaç kişiye gitti bilmiyorum. Bu açıklamayla her oyuncu zan altında kaldı. Onun teklif götürdüğü sanatçı kabul etmemiş olabilir ama “Hrant’ı onayan Türk oyuncu bulamadım” yanlış bir cümle olmuş. Fatih Akın belki yanlışlıkla bu ifadeyi kullandı yada başka bir şey söylemek istedi.

Rıza Kocaoğlu: "Yaşım tutsa çok isterdim"...


Sarp Akkaya: "Keşke ben oynayabilseydim"

Mehmet Esen “Hrant Dink’i hangi oyuncu oynamak istemez, Fatih Akın boş bir laf etmiş. Gerçekse açıklasın kimler bilelim!”

Murat Daltaban “Şimdi de Fatih Akın oyuncuları lince kalkışıyor. Deli misiniz nesiniz?.. Ben de Hrant’ı oynamak isteyecek onlarca oyuncu tanıyorum”.

Orhan Aydın “Fatih Akın, Hrant Dink’i oynayacak oyuncu bulamamış! Kaldıracak kafasını, bakacak çevresine 3-5 lacivertin önermesi ile yola çıkmayacak”...

Şebnem Sönmez “Hrant Dink rolü için oyuncu bulunamama sebebi, oynamayı şeref sayabilecek oyunculara Akın’ın ulaşamamış olması da olabilir”.

Uğur Polat: Konuya dair bir bilgim yok. Fatih Akın bana teklif etseydi hiç düşünmeden kabul ederdim. Kim HrantDink’i oynamak istemez ki!

Bahtiyar Engin: Agos gazetesine şirin gözükmek için yapılan bir piar çalışması. Fatih Akın çok önemli bir yönetmen her oyuncu da onunla çalışmak ister. Bana teklif gelseydi onurla gururla oynardım. Demirden korksak trene binmezdik.

Ercan Kesal: Bana böyle bir senaryo gelmedi. Fatih Akın’ın projesinde yer almak isterdim. “Sertlik” meselesini anlamadım. Fatih Akın Türkiye’de bazı oyunculara gitmiş ve onların olumsuz tavrı üzerine bu açıklamayı yapıyor. Ancak Akın’a olumsuz yanıt verenlerin tavrı diğer oyuncuları bağlamıyor. Yanlış bir ifade kullanmış.

Fırat tanış: Pek kıvrak olmayan bir piar çalışması olmuş. Anlamadığım bir diğer şeyse Türk oyuncu ne demek. Siz hiç Ermeni oyuncu denildiğini duydunuz mu? Çok antipatik bir açıklama yapmış.

Erkan Can : Bana öyle bir teklif gelmedi, gelseydi oynardım. Fatih Akın iyi bir yönetmen ve güzel bir dünya görüşüne sahip, gerçekten doğru anlaşıldı mı onu bilemiyorum. Hrant Dink tipolojisinde oyuncu bulmakta zorlanmış olabilir. Fatih Akın’ın bu demecine önyargıyla bakmamak gerekiyor.

NOT: SANATÇI GÖRÜŞLERİNİ BİRGÜN VE CUMHURİYET GAZETERİNDEN ALDIM...

X