Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Işte hayalimdeki kız

  Hürriyet Haber
  01.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 01.09.2000 - 00:01

  Alinur Velidedeoğlu yıldırım aşkın öyküsünü Hürriyet'e anlattı

  Aileleri de şaşırtan yıldırım aşk

  Görür görmez yıldırım aşkına tutulduğu Sarah'la nikah masasına oturan Alinur Velidedeoğlu, ailesini de şaşırtı. Velidedeoğlu, ‘‘Annemi ilk uçakla New York'a getirttim, kadıncağız şaşkınlıktan dilini yutacaktı.’’ diye konuştu.

  ULUSLARARASI başarıları kadar çapkınlıklarıyla da ünlü olan reklamcı Alinur Velidedeoğlu New York'ta yıldırım hızıyla evlendiği ilk eşi Sarah'ı; ‘‘Yıllardır hayalimde yaşattığım kız’’ sözleriyle tanımlıyor. New York'un dünyaca ünlü 5. Cadde'sindeki şık apartman dairesinde Hürriyet'e evlilik öyküsünü anlatan Velidedeoğlu, ‘‘İkimiz de birbirimize deliler gibi aşık olduk, gerisi palavra. Bizimki tam bir yıldırım aşkı’’ dedi.

  İstanbul sosyetesinin yakışıklı ve çapkın bekarının kalbini çalan Sarah Bennett 1977 California doğumlu. Varlıklı bir ailenin kızı olan Sarah'ın şimdi hayatta olmayan babası, merhum kayınpederi gibi uluslararası müteahhit, annesi de kayınvalidesi gibi avukat.

  Sarah 17 yaşındayken İngiltere'ye gidip Oxford'ta keman öğrenimi yapmış. 19 yaşında Los Angeles'a dönmüş, UCLA'nın Uluslararası İş İdaresi bölümünden mezun olmuş. Bu arada çalıştığı moda şirketinden ayrılıp bir büyük firmanın New York'taki merkezine geçmeye karar vermiş. Bundan sonrasını Alinur Velidedeoğlu şöyle anlatıyor:

  ‘‘Los Angeles'te arkadaşlarımla gece yemeğe çıkmıştım. Bir Türk hanım arkadaşım bir grupla gelmişti. Masadaki bütün kızlar çok güzeldi. Reklamcı olduğum için hayatım yurt içinde, yurt dışında hep mankenlerle geçti. Ama o masada gördüğüm Sarah sadece güzel değil, hayalimdeki kızdı. Ertesi üç gün Los Angeles'te yemeğe çıktık. Sonra New York'a birlikte geldik. İki hafta sonra bir gün evde otururken ona evlenme teklif ettim, kabul etti. Aşık olduk birbirimize, bundan gerisi palavra.’’

  Tanıştıktan 15 dakika sonra birbirlerine aşık olan çift, 28 gün sonra da evlenmeye karar vermiş. Velidedeoğlu yıldırım aşkın, yıldırım nikah törenini şöyle anlattı:

  ‘‘Brunei Sultanı'nın sahibi olduğu New York Palace Oteli’nin ünlü Le Cirque restoranını 60 kişilik rezervasyonla kapattık. Nikah yüzüklerini Tiffany'den aldık, başka hiçbir özel yanımız yok. Benim için mutluluk evin dekorasyonu, çatal bıçağın markası değil. Soğuk bir günde yağmurun altında içinden o kıza sarılmak geliyorsa mutlusun demektir. İşte biz böyleyiz.’’

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı