« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte Hamit Altıntop'un maliyeti

Sarı-kırmzıılı kulüp, milli futbolcu Hamit ile 4 yıllık anlaşmaya varıldığı açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Sportif A.Ş.'den Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklamada, Real Madrid CF profesyonel futbolcularından Hamit Altıntop ile 2012-2013 sezonundan başlamak üzere 4 futbol sezonu için anlaşmaya varılmıştır. Buna göre futbolcunun kulübüne 3.500.000 EUR bonservis bedeli ödenecektir. Futbolcuya ise 2012-2013 ve 2013-2014 sezonlarının herbiri için 2.900.000 EUR sabit transfer ücreti ve 20.000 EUR maçbaşı ücreti, 2014-2015 ve 2015-2016 sezonlarının herbiri için 2.750.000 EUR sabit transfer ücreti ve 25.000 EUR maç başı ücreti ödenecektir" denildi.

HAMİT İLK ANTRENMANINA ÇIKTI - Adem Kabayel'in objektifinden

RESMİ SİTEDE 'BAŞARI' MESAJI

Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinde ise "Dün akşam saatlerinde Galatasaray Futbol Takımı'nın Avusturya'da devam eden hazırlık kampına katılan futbolcumuz Hamit Altıntop'a, Galatasaray forması altında üstün başarılar dileriz" ifadeleri kullanıldı.

İDMANDA HAMİT-ELMANDER SOHBETİ

Galatasaray'ın kamp yaptığı Avusturya'nın Kufstein kenti yakınlarındaki Wörgl kasabasında, ABD'li kondisyoner Scott Piri eşliğinde devam eden sabah antrenmanına Hamit Altıntop da katıldı.

Antrenman öncesi yedek kulübesinde İsveçli golcü Elmander ile uzun süre sohbet eden Hamit'in, antrenman sırasında da Elmander, Ujfalusi, Riera ve Dany olmak üzere sarı-kırmızılı futbolcularla sıcak diyalog kurduğu gözlendi.

AMRABAT 8 MİLYON EUROYA ASLAN

BURAK BÜROKRASİYİ BEKLİYOR

G.Saray bir diğer flaş transferi Burak Yılmaz ise kampa 5 saat mesafede Viyana'da transfer işlemlerinin tamamlanmasını bekliyor. G.Saray ile Trabzonspor arasındaki görüşmeler tamamlanmasının ardından Burak kampa katılacak. Burak'ın kampa katılmasının gecikmesinin nedeni ise transferin bürokratik işlemlerinin henüz bitmemiş olması.

SIRA MELO'DA

G.Saray 48 saat içerisinde 3 önemli yıldızı sarı kırmızılı renklere bağlarken şimdi gözler Felipe Melo'ya çevrildi. Melo ile sürdürülen pazarlığın ise kısa bir zamanda tamamlanması hedefleniyor. Melo'nun büyük bir olasılıkla Avusturya kampının ardından İstanbul'da sarı kırmızılı takımla birlikte olması hedefleniyor.

ALBAYRAK'IN AÇIKLAMALARI

Galatasaray Yöneticisi Abdurrahim Albayrak, Hamit Altıntop, Burak Yılmaz ve Amrabat transferleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Hamit Altıntop'a başka kulüplerden de 'çok büyük' teklifler olduğunu dile getiren Albayrak, “Yuvasına geldiği için teşekkür ediyorum. Parayı tercih etmiş olsa, bir başka takıma transfer olabilirdi. Fatih hocaya vermiş olduğu bir söz vardı, onu yerine getirdi. Fatih Terim'in de bu transfere katkısı çok büyük oldu. Kendisine teşekkür ederim” dedi.

Galatasaray'ın Trabzonspor'dan transfer ettiği belirtilen Burak Yılmaz hakkında da konuşan Albayrak, “Trabzonspor bizim gerçek dostumuz. Ancak şu da unutulmasın ki biz Burak'ı Trabzonspor kampından değil, bir başka takımın kampından aldık” ifadelerini kullandı.

Albayrak, Kayserispor'dan transfer işlemi süren Amrabat için de 7-8 aydır çalışma içinde olduklarını belirterek, “Ne zaman Hamit gibi gelir antrenmana çıkar, onu da o zaman konuşuruz” diyerek sözlerini tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler