« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte Hagi'nin 12.5 trilyonluk oteli

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

<ı>Cahit AKYOL / BÜKREŞ

Futbola veda edip ülkesine dönen George Hagi, Romanya'da lüks bir otel yaptırdı ve hizmete soktu. Hagi, Köstence'deki eski Bucuresti Oteli'ni 10 milyon dolar (12.5 trilyon TL) harcayarak yepyeni hale getirdi. Romanya'nın en lüks otelleri arasına giren Hagi'nin oteli

‘‘İaki’’ adını taşıyor.

Ülkesine döndükten sonra Romanya milli takım antrenörlüğüne getirilen Georghe Hagi, futboldan kazandığı paranın büyük bir bölümünü harcayarak yaptırdığı otelin tüm malzemesi İtalya'dan getirtti. 4 yıldızlı, 60 odalı Otel İaki'nin nevresim takımları ise Türkiye'den getirildi.

ÇOCUKLARININ ADI

Otelin adı, Hagi'nin çocukları 3 yaşındaki İani ile 5 yaşındaki Kiea'nın adlarının ilk hecelerinden oluşuyor. Mamaia sahilindeki eşsiz kumsalların yanı başındaki İaki Otel'in 6 odası çok lüks döşendi. 26'sı suit, 24 odası ise normal ölçülerde. Otelin tek kişilik 6 odası var. Otelde Black, Teras ve 10 numara adlı 3 ayrı bar bulunuyor. Hagi'nin Galatasaray'da giydiği 10 numaralı formanın anısına bir barın adı 10 numara olarak konmuş. Otelde ayrıca 150 kişilik konferans salonu, çocuklar ve büyükler için yüzme havuzu ile 2 lokanta var.

Hagi'nin otelinin yönetimini bayan Ioanid Tanta yürütüyor. Genel Müdür Ioanid Tanta, ‘‘Otel inşaatı bitti, ama bahçesindeki spor kompleski tamamlanamadı. Bahçeye halı saha ve tenis sahası yaptık. Otelimiz bölgede kışın da açık kalan 3 otelden biri olacak’ diye konuştu

TURİZMDE İDDİALI

Çocukluğu yoksulluk içinde geçen ve futbol becerisi sayesinde milyonlarca doların sahibi olan Hagi'nin yeni tutkusunun turizm olduğunu belirtiliyor. Yakınları, Hagi'nin ‘‘Futbolda kraldım, şimdi de turizmde kral olacağım. Bunun için hiçbir masraftan kaçınmıyorum’’ dediğini söylediler. Hagi, bir süre önce de Romanya'nın kış turizm merkezi Braşov'da bir dağ otelini satın almak istemiş, ancak mafyanın büyük haraç istemesi nedeniyle bu isteğinden vazgeçmişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler