Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte Guardiola kanunları

Bayern Münih teknik direktörü Pep Guardiola, yeni sezon öncesi kanunlarını bir kitapta topladı.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

Bundesliga ve Şampiyonlar Ligi’nde kupaları toplamak isteyen Pep Guardiola oyuncular için oldukça sıkı bir yaptırım kataloğu hazırladı. Guardiola'nın listesi, Philipp Lahm, Bastian Schweinsteiger ve Thomas Müller gibi profesyonel futbolcuları disiplin konusunda uyarmak için hazırlanırken sıkı kurallar dikkat çekti.

Sezon başlamadan önce Guardiola tarafından sunulan kataloğun maddeleri oyunculara teker teker okunurken, kurallara uyulmasını mutlaka şart koştuğu belirtildi. Kurallara uymayanlara ise 250 Euro para cezası kesilecek.

İşte Guardiola kanunları

İşte Guardiola’nın yeni sezon kuralları;

1-Geç kalmak yok: Takım buluşmalarına tüm futbolcular zamanında gelecek. Özellikle takımın as oyuncuları bu konuda gençlere örnek olacak.

2-Telefon yasak: Forma kurallarına uymayan ve yasak olmasına rağmen telefon görüşmeleri yapan futbolcular cezalandırılacak.

3-Kirli çamaşırlar verilecek: Antrenmandan sonra giydiği formayı yıkanması için çamaşırhaneye vermeyenler cezasız kalmayacak.

4-Birlikte yemek: Antrenmandan sonraki bir saat içerisinde tüm futbolcular birlikte yemek yiyecek. Kahvaltılar da aksi bir karar olmadığı sürece birlikte yapılacak.

5-Kilolara dikkat: Her futbolcu, antrenmandan önce mutlaka tartılacak. Kilosu fazla olan futbolcular ise parasını alamayacak.

Barça’da da kuralları kesindi!

Guardiola, Barcelona ile başarıdan başarıya koştuğu dönemde de benzer kurallarıyla dikkat çekmişti. 2008 - 2012 yıllarında FC Barcelona'da teknik direktörlük yapan Pep Guardiola, Lionel Messi ve diğer oyuncular için de ceza listesi hazırlamıştı. Kahvaltıya geç kalan futbolcuya 500, antrenmana geciken oyuncuya ise 6 bin Euro ceza kesen Guardiola, gece yarısından sonra yatağa girenlere ise 2 bin Euro’luk cezalar ödetti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler