Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte görmek istediğimiz manzaralar

Gaziantepspor-Bursaspor maçına fair-play damgasını vurdu.

DHA
SON GÜNCELLEME

Süper Lig'in 13. haftasında oynanan maçta yaşanan dostluk görüntüleri tüm Türkiye'ye örnek olacak cinstendi.

Spor bakanlığı, federasyon, GSGM ve polisin şiddeti önleme çalışmaları yaptığı bir dönemde, sadece futbol değil, diğer branşların da yakasını şiddet ve tribün teröründen kurtarmaya çalıştığı bir dönemde, Bursaspor ve Gaziantepspor taraftarları yaraya parmak bastı. Kamil Ocak Stadı'nda oynanan maçta fair-play tohumları yeşerdi.

Maç öncesinde Bursaspor taraftarları kendilerine ayrılan tribünde dostluk şarkıları söylerken, Gaziantepspor amigoları ise Bursa tribünlerine çiçek atarak buna karşılık verdi. Maç öncesinde de şehirde bir araya gelen taraftarlar, birlikte yemek yediler. Daha sonra maçın 16. dakikasında tüm stad Bursa'nın trafik simgesi olan bu rakamı hep birlikte kutladı. Bu dakikada büyük coşku yaşanırken, sırada 27. dakikaya geldi. Gaziantep'in trafik simgesi 27'de ise konfetiler atıldı, balonlar uçuruldu. Bu coşkuya Bursaspor taraftarları da ortak oldu. Bu görüntüler spordaki dostluğun, özlenen tablonun göstergesiydi.

Bursaspor için ayırlan tribünde Gaziantepspor formalı taraftarların da bulunması şiddeti önlemeye çalışanlara bir anlamda çözüm önerisiydi.

Aralarında Ankaragücü atkılarının da bulunduğu Bursaspor taraftarlarına karşılık, Gaziantepspor taraftarlarının yenilgiye rağmen bir taşkınlık yapmadan, hatta rakibi alkışlamaları da son derece olumluydu.

Öte yandan Gaziantepsporlu taraftarların, hayatını kaybeden eski futbolcuları De Nigris'in maskelerini takarak maç izlemeleri stadı renklendiren diğer bir detaydı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler