Gündem Haberleri

  İşte gerçek kardan adam

  ANKA - DHA
  13.01.2012 - 11:45 | Son Güncelleme:

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava sıcaklığının 8-10 derece azalacağını açıkladı. İstanbullular Pazartesi günü karla tanışacak. Bitlis'te ise yoğun kar yağışı yüzünden vatandaşlar zor anlar yaşadılar. Kar yağışında yolda kalan vatandaşlar kardan adama dönüştü.

  Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın güneydoğu kesimlerde görülecek yağışlara ilave olarak kuzeybatı kesimleri Balkanlar üzerinden gelen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. İstanbul’da yarın öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak şeklinde başlayacak yağışın aralıklarla devam edeceği, gece saatlerinde kentin yüksek kesimlerinde yer yer karla karışık yağmura dönebileceği tahmin ediliyor. Pazar günü İstanbul’da yağış beklenmiyor. Yeni haftanın ilk günlerinde kuvvetli soğuma ve kuzeyli rüzgar nedeniyle kent genelinde aralıklarla karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağış geçişlerinin görülebileceği tahmin ediliyor. Yeni hafta boyunca İstanbul’da gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayının etkili olması bekleniyor.

  İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

  Yarın Marmara, Ege, Göller yöresi, Batı Karadeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş ile akşam saatlerinden sonra İç Anadolu’nun kuzeybatısında (Ankara, Çankırı, Eskişehir) yağış bekleniyor. Yağışların Güneydoğu Anadolu, Ege kıyıları, Batı Karadeniz kıyıları ile İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya çevrelerinde yağmur, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, Trakya ile zamanla Marmara’nın güneydoğusu, İç Ege, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ve gece saatlerinde İç Anadolu’nun kuzeybatısında kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Kar yağışının akşam ve gece saatlerinde Bursa, Bilecik, Kütahya ve Balıkesir’in doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. İç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayının etkili olmaya devam edeceği tahmin ediliyor.

  Pazar günü; Güney ve İç Ege, Karadeniz, İç Anadolu, Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yağış bekleniyor. Yağışların Karadeniz kıyıları, Güney Ege ve Akdeniz’in kıyı kesimleri ve Güneydoğu Anadolu’da yağmur, iç ve doğu bölgelerde kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Pazar günü Amasya, Tokat, Çorum, Kırıkkale, Samsun’un iç kesimleri ile Bingöl, Muş, Bitlis çevrelerinde yoğun kar yağışı, Doğu Akdeniz kıyılarında ile Adıyaman çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Kahramanmaraş, Elazığ ve Diyarbakır çevrelerinde kuvvetli yağmur ve yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde yağışların etkili olması bekleniyor.

  Yeni haftada yurt genelinde etkili olacak kuvvetli soğuk havayla birlikte özellikle kuzey ve doğu kesimlerde yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde devam etmesi, Trakya ile iç ve doğu kesimlerde kuvvetli buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

  Ankara’da Cumartesi günü akşam saatlerinde sonra karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağış bekleniyor. Yağışın gece saatlerinde kar şeklinde devam edeceği tahmin ediliyor. Pazar günü kar yağışının aralıklarla devam edeceği, doğu/güneydoğu kesimlerinde (Elmadağ, Şereflikoçhisar çevrelerinde) yer yer yoğun olması bekleniyor. Hafta başından itibaren kuvvetli soğuk havanın etkisine girecek Başkentte önemli bir yağış beklenmiyor, ancak kuvvetli buzlanma ve don olayının kent genelinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

  İstanbul’da Cumartesi günü öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak şeklinde başlayacak yağışın aralıklarla devam edeceği, gece saatlerinde kentin yüksek kesimlerinde yer yer karla karışık yağmura dönebileceği tahmin ediliyor. Pazar günü İstanbul’da yağış beklenmiyor, yeni haftanın ilk günlerinde kuvvetli soğuma ve kuzeyli rüzgar nedeniyle kent genelinde aralıklarla karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağış geçişlerinin görülebileceği tahmin ediliyor. Yeni hafta boyunca İstanbul’da gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayının etkili olması bekleniyor.

  İzmir’de Cumartesi günü öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak şeklinde başlayacak yağışın aralıklarla devam edeceği, gece iç kesimlerinin yükseklerinde hafif karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağışın görülebileceği, ancak Pazar günü etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Yeni haftanın ilk günlerinde İzmir’de yağış beklenmiyor, kuvvetli soğuk havanın il genelinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

   

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı