Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte gerçek Cesur Yürek

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

‘‘Küme düşer’’ denilen Isparta'yı zirveye taşıdı

Türkiye İkinci Futbol Ligi'nin tarihinde böyle başarı görülmedi. Rakipleri ve spor kamuoyu, Teknik Direktör Tarık Söyleyici ile öğrencilerinin inanılmaz yükselişini şaşkınlıkla izliyor.

EN ÖNDE ONLAR

Ekonomik yönden en güçlü ve Birinci Lig deneyimli 5 takımın da bulunduğu İkinci Lig İkinci Grup'ta 3 haftadır bayrağını zirvede dalgalandıran Ispartaspor'un başarısı parmak ısırtıyor. Üstelik bu başarıyı geçen sezon Üçüncü Lig'de şampiyon olduğu kadrosunu bozmadan gerçekleştiren pembe yeşilli ekibin inanılmaz performansını rakipleri gibi spor kamuoyu da şaşkınlıkla izliyor.

PARA YOK AMA

Altay, Göztepe, Karşıyaka, Aydınspor ve Eskişehir gibi geçmişte Birinci Lig deneyimi olan ekiplerin bir futbolcusu bile Ispartaspor'un toplam bütçesi ile eşdeğerde. Ancak geride kalan 9 haftada bu ekiplerin nefesi Isparta ile yarışabilecek performansı sergilemeye yetmedi. Bütçesi 5 trilyon lira olan Göztepe, maç fazlası ve aynı puanla (17) Ispartaspor'u ikinci sırada takip ediyor.

HANİ TESADÜFTÜ

Üçüncü Lig'deki kadrosuna sadece 3 takviye yapabildiği için sezon başında ‘‘küme düşer’’ denilen takımı zirveye çıkaran Teknik Direktör Tarık Söyleyici, grupta Ege'nin imparatorluğunu da Akdeniz'e taşıdı. Bucaspor'u yenerek liderliği ele geçirmeleri tesadüf olarak yorumlanmıştı. Ancak trilyonluk rakipleri 3 haftadır Ispartaspor'un zirveye diktiği bayrağı indiremiyor.

SADECE KSK'YA

Üç hafta önce lider olduklarında ‘‘Biz bu koltukta misafir değiliz’’ dediğini hatırlatan Söyleyici, ‘‘Ispartaspor, yürekli futbolcuları ve 90 dakika koşmayı prensip edinmiş oyun anlayışı ile grupta daha iyi yerlere bile layık olduğunu kanıtlamıştır. Oynadığımız 8 maçta tesadüf denecek bir sonuç varsa, o da sadece Karşıyaka önündeki 2-0'lık yenilgimizdir’’ diye konuştu.

HEP ZİRVEDE

Söyleyici şöyle devam etti: ‘‘Bu futbolcularla iki sezondur çalışıyorum. Oynadığımız her maçı derbi olarak değerlendirdik ve bu düşünceyi benimsedik. Bu prensipler bizi geçtiğimiz sezon 3. Lig'de şampiyonluğa taşıdı. Yine o prensiple yoluna devam eden aynı kadromuz bu kez İkinci Lig'de zirveye çıktı. İddia ediyorum; grubun en değerli futbolcularına ben sahibim.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz