Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte gerçek Barcelona derbisi

Aynı şehrin takımı oldukları için asıl derbi tanımına uyan maç futbolseverleri bu akşam ekrana bağlayacak.

Ozan ERMİŞ
SON GÜNCELLEME

İçlerindeki İspanyollar
Espanyol, Barcelona’daki İspanyol öğrenciler tarafından kurulmuştur. Barcelona Katalan Milli Takımı gibiyken, Espanyol adından da anlaşılacağı üzere şehirdeki İspanyol varlığını simgeler.
Onların da adı Real
Espanyol’un tam adında tıpkı Real Madrid gibi kral tarafından verilen ‘Real’ unvanını taşıması, Barcelona taraftarlarının gözünde onları daha da itici bir hale getirmiştir.
Yine Franco öfkesi
Diktatör Franco döneminde Barcelona’daki Katalan birliğini bozmak üzere şehre yerleştirilen İspanyol nüfus Espanyol’u destelemiş, bu da Barcelonalılar’ın bu takımdan nefretine yol açmıştır.
Üvey evlat gibiler
Barcelona’da tüm imkanlar şehrin ‘Katalan’ kulübü için kullanılır. Bu nedenle Espanyol’un yerel yöneticilerden yıllardır hiç destek görmediği yönünde şikayeti vardır.     
İspanya’nın 6. büyüğü
Barcelona kentinde İspanya bayrağı yalnızca Espanyol’un stadında görülebilir. Ancak Espanyol’un Barça’nın çok gölgesinde kalsa da İspanya’nın en başarılı 6. kulübü olduğunu hatırlatalım.

Valencia-Real Madrid

İSPANYA Ligi’nin zirveyi en yakından ilgilendiren maçı da bu akşam oynanacak. 31 puanla 2. sırada yer alan Real Madrid, 1 maç eksiği ve 25 puanla 4. durumdaki Valencia’ya konuk olacak. Real 23.00’de NTV’den canlı yayınlanacak maça Ronaldo ve Kaka’sız çıkacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler