Gündem Haberleri

GÜNDEM

    İşte genç finalistler

    Uğur YILDIRIM
    17.05.2010 - 12:15 | Son Güncelleme: 17.05.2010 - 12:15

    Ankara Hürriyet’in Çankaya Belediyesi’nin işbirliği ile gerçekleştirdiği Genç Nota Liselerarası Müzik Yarışması’nın büyük finalinde sahne olacak 35 okul grubu, Antalya ve İzmir’den sonra Ankara elemelerinin de tamamlanmasıyla belirlendi.

    Genç Nota Ankara elemeleri, Nevzat Ayaz Kız Meslek ve Meslek Lisesi salonunda yapıldı. Eleme jürisi olarak, Hicri Bozdağ, Mehmet Erdemli, Yıldıray Yıldız, Özgür Aksuna ve Levent Seğmen görev yaptı. Toplam 46 okul dinleyen jüri üyeleri, finale kalacak 24 grubu seçmekte oldukça zorlandı.
    Jürinin yaklaşık üç saat süren toplantısında, oybirliği ile Ankara’dan finale kalmasına karar verilen 24 okul ve finalde seslendirecekleri şarkılar sırasıyla şöyle:

    ANKARA OKULLARI

    Hubin Yavuzalp Lisesi (Beste: Çanakkale Geçilmez)
    TED Ankara Koleji (İcra: As I Lay Dying - The Sound of Truth / Beste: Devourance)
    İnönü Lisesi (İcra: No More Lies - Iron Maiden / Beste: Öyle olsun)
    Halide Edip Lisesi (İcra: House of Chaos - Kreator )
    Ümitköy Anadolu Lisesi (Beste: Bırak Beni)
    Elvankent Bilgi Anadolu Lisesi (İcra: Ederlezi - Goran Bregoviç / Beste: Mad Love)
    Mehmetçik Lisesi (İcra: In the Heat of the Night / Beste: Umut)
    Ankara Fen Lisesi (İcra: Heartbreaker - Pat Benatar / Beste: Sevgim Sende Kalsın)
    Batıkent Lisesi ( İcra: Poker Face - Lady Gaga / Beste: Dön Bana)
    Gazi Anadolu Lisesi (İcra: Aşk - Sertab Erener / Beste: Life)
    Silahlı Kuvvetler Bando Okulları Komutanlığı (İcra: Mambo Swing - Benny Goodman / Beste: Promosyon)
    Ufuk Arslan Lisesi (İcra: Bul Beni - Yavuz Çetin)
    Özel Büyük Kolej (İcra: Dov’e L’amore - Cher)
    Özel ATEK Anadolu Lisesi (İcra: Cevapsız Sorular - Manga)
    Kaya Bayazıtoğlu Lisesi (İcra: For Whom the Bells Tolls - Metallica)
    TOKİ Anadolu Lisesi (İcra: Smoke on the Water - Deep Purple / Beste: Son Perde)
    Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi (İcra: Foor For Your Loving - Whitesnake)
    Ayrancı Lisesi (İcra: I Want It All - Queen / Beste: Bahtsız Kalp)
    Atatürk Kız Teknik ve Meslek Lisesi (İcra: Divane Aşık Gibi - Anonim)
    Özel Gürçağ Lisesi (Beste: Sen Seç)
    Tınaztepe Lisesi (İcra: Ben Seni Arayamam - Yüksek Sadakat)
    Bahçelievler Anadolu Lisesi ((icra: Yağmurlar - Şebnem Ferah)
    Atatürk Anadolu Lisesi (İcra: Enjoy the Silence - Depeche Mode)
    Kırkkonaklar Anadolu Lisesi (İcra: Somebody to Love - Jefferson Airplane / Beste: Cold Tears)

    İZMİR OKULLARI

    Karşıyaka Lisesi (İcra: Aşk - Sertab Erener)
    Cihat Kora Anadolu Lisesi (Beste: Untreu)
    Özel İzmir Amerikan Koleji (İcra: Fallin - Alicia Keys / Beste: Fake Dignity)
    TAKEV Lisesi (İcra: It’s my Life - Jon Bon Jovi)
    Cengiz Topel Lisesi (İcra: Yanarım - Sertab Erener / Beste: Lacivert)
    Atatürk Lisesi (İcra: Enter Sandman - Metallica / Beste: Resim)

    ANTALYA OKULLARI

    Alanya Hasan Çolak Anadolu Lisesi (İcra: Yalan Dostum - Kurban)
    Saime Salih Konca Lisesi (İcra: Yalnız - Şebnem Ferah)
    Metin Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi (İcra: Gelme - Kurban / Beste: Masal)
    ATSO Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi (İcra: Spining Wheel - Shirley Bassey / Beste: Beni Sen Anlarsın Sanmıştım)
    Levent Aydın Anadolu Lisesi (İcra: Corazon Espinado - Santana / Beste: İsimsiz)

    GECEGECE İLE COŞACAKLAR

    20 Mayıs tarihinde gerçekleşecek büyük finalde, Ankara’nın son dönemde hızlı yükselişi ile dikkat çeken grubu ‘gecegece’ liseli müzisyenlerle birlikte olacak. gecegece’nin, Proses tarafından yapılan ilk albümü “Duymadın mı?” ve özellikle bu albümden klip çektikleri Rana isimli şarkıları büyük ilgi görmüştü.
    1998 yılında Gökçe B. T. ve Murat Tüzel tarafından kurulan, 2005 yılında Sibel Emek Ortaç’ın (vokal) katılımıyla yeni bir tarz ve müzikal yaklaşım kazanan grup, kendi imkanlarıyla hazırladığı 4 şarkılık EP ile büyük ilgi görmüştü.
    İnternetin yanı sıra radyolarda da yayınlanan şarkılar büyük beğeni toplamıştı.
    2007’de gruba Özgür Barış Sarı’nın (klavyeli çalgılar) ve Alper Sarıoğlu’nun (elektrik gitar) katılmasıyla kadrosunu tamamlayan ve davullarda Onur Ertem’in eşlik ettiği gecegece, bir yandan yeni şarkılar üzerinde çalışırken diğer yandan konserler verdi.
    Ve uzun bir çalışmanın ardından albümde yer alan 10 şarkının kayıtları tamamlandı.
    Şarkılardan dokuzunun düzenlemesi gruba, bir şarkının düzenlemesi ise MaNga’dan tanıdığımız Yağmur Sarıgül’e ait.


     

     

     

     

     

     

    Etiketler:
    

      EN ÇOK OKUNANLAR

        Sayfa Başı