« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte Galatasaray'ın ilk transferi

Yeni yabancı kuralınının uygulanmasından faydalanan ilk futbolcu Galatasaray'ın genç yeteneği Endoğan Adili oldu. Yabancı kontenjanına takılan ve henüz Türk vatandaşı olamadığı için gönderilmesi gündeme gelen İsviçreli oyuncu, yeni kuralla birlikte 'antrenman futbolcusu' olmaktan kurtulup oynama şansı bulacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray'ın geçtiğimiz sezonun devre arasında renklerine bağladığı, ancak bir türlü Türk pasaportu çıkmadığı için lisansı alınamayan Endoğan Adili, yabancı sınırının kaldırılması ile büyük bir sevinç yaşadı.

Basel'den 500 bin Euroluk bonservis bedeli ile sarı-kırmızılı renklere bağlanan 20 yaşındaki oyuncu, geçen sezonu çapraz bağlarının kopmasının ardından kaçırdı, bu sezon başında ise Türk vatandaşlığına geçemediği için kadroya giremedi.

İşte Galatasarayın ilk transferi FUTBOLDA YABANCI KONTENJANI DEĞİŞTİRİLDİ

Babası Türk vatandaşı olmasına rağmen İsviçre vatandaşı olarak gözüktüğünü belirten 1994 doğumlu oyuncu, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak, 1964 Mülga Türk Vatandaşlığı Kanunu’nda belirtildiği üzere, babası Türk olduğu için vatandaşlık hakkı elde etmeye çalıştı, ancak bir türlü istediği sonucu alamadı.

INSTAGRAM'DAN 'ŞÜKÜRLER OLSUN' MESAJI

Yabancı sınırının kaldırılması kararının açıklanması üzerine üzerine fotoğraf paylaşma platformu Instagram üzerinden bir mesaj gönderen genç isim, "Allah'ım sana şükürler olsun. Yakında görüşmek üzere" ifadelerini kullandı. (sporx)


Bunları da Beğenebilirsiniz