« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte Futsal Milli Takım'ın aday karosu

Futsal Milli Takımı'nın, 20-23 Ekim 2011 tarihlerinde Estonya'da oynanacak 2012 FIFA Futsal Dünya Kupası 1. Ön Eleme Turu D Grubu maçları aday kadrosu açıklandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, aday kadroya davet edilen oyuncuların 15 Ekim Cumartesi günü saat 18.00'de İstanbul Kartal Titanic Business Otel'de toplanacakları bildirildi.

Teknik direktör Ömer Kaner yönetimindeki Futsal Milli Takımı'nın aday kadrosuna şu oyuncular davet edildi:

Cihan Özcan, Kahan Özcan (Fenerbahçe Beringen), Cuma Aziz Sağlam (Turcs Herstal), Hüseyin Yıldız (Chatelineau), Altan Aksoy (Giresunspor), Kenan Köseoğlu (TPP Rotterdam), Yener Kılıç (VDL Cibatax), Yasin Erdal (Lzv Kuypers), Mahmut Akbaş (Iğdırspor), Cem Keskin (Kartal Belediyespor), Onur Bayraktar (Yeni Bornovaspor), Serhat Çiçek, Nedim Burak Yıldırım (Bodrum Belediyesi Bodrumspor), Sami Büyüktopaç (Trabzonspor).

Futsal Milli Takımı, D Grubu'nda Estonya, Finlandiya ve Arnavutluk ile mücadele edecek. İlk maçını 20 Ekim Perşembe günü evsahibi Estonya ile yapacak olan milliler, 21 Ekim Cuma günü Finlandiya, 23 Ekim Pazar günü de Arnavutluk ile karşılaşacak.
Toplam 20 takımın, 4'erli 5 gruba ayrılacağı 1. ön eleme turu sonunda grup liderleri ile bir veya birden fazla en iyi grup ikincisi 2. ön eleme turuna yükselecek. En iyi kaç ikincinin bir üst tura çıkacağı ise, 2. ön eleme turuna katılacak takım sayısı belli olduktan sonra netleşecek. 14-18 Aralık 2011 tarihleri arasında oynanacak 2. ön eleme turunda ise 28 takım toplam 7 grupta 4'erli olarak yer alacak. Bu turda grup liderleri ile ikincileri olmak üzere toplam 14 takım 25-28 Mart 2012 ile 8-11 Nisan 2012 tarihleri arasında düzenlenecek play-off'lara katılmaya hak kazanacak. Grup birincileri ile grup ikincilerinin eşleşeceği ve iki maç üzerinden oynanacak play-off'larda ise 7 takım finallere gidecek. Avrupa'dan 7 takımın mücadele edeceği finaller toplam 24 takımın katılımıyla 2-18 Kasım 2012 arası Tayland'da düzenlenecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz