Dünya Haberleri

DÜNYA

  İşte Fransız dergisi Charlie Hebdo'nun son kapağı

  Pınar YURTSEVER
  07 Ocak 2015 - 14:19Son Güncelleme : 07 Ocak 2015 - 16:16

  Silahlı en az iki kişinin saldırısına hedef olan ve en az 12 kişinin yaşamını yitirdiği Fransız Charlie Hebdo dergisi, bugünkü son sayısında da ilginç bir kapakla çıkmıştı.

  Charlie Hebdo, 7 Ocak tarihli son sayısının kapağında Fransız yazar Michel Houellebecq'e yer verdi. Yazar, üç haftadır Fransa'da büyük tartışma yaratan ve bugün kitapçılarda yer alacak Soumission (İtaat) isimli romanında 2022 yılında Elysee Sarayı'na Müslüman bir cumhurbaşkanının seçilmesini konu ediyor.

  Dergi de bugünkü kapağında yazarın fotoğrafına yer vererek "Sihirbaz Houellebecq'in tahminleri: 2015'te dişlerimi kaybederim, 2022'de de oruç tutarım" ifadelerini kullandı.

  İşte Fransız dergisi Charlie Hebdonun son kapağı

  Fransız Le Figaro da bugünkü birinci sayfasında tartışma yaratan kitaba yer vermiş ve "Michel Houellebecq: 'İtaat' rahatsız edici bir roman" başlığı atmıştı. Haberde şu ifadeler yer almıştı:

  "Edebiyat dünyası kaynıyor, sosyal ağlar bununla çalkalanıyor, medya bunun peşinde… Paris’teki akşam yemeklerinde artık başka bir şey konuşulmuyor. Michel Houellebecq’in son romanı 'İtaat' daha çıkmadan ortalığı birbirine kattı. 150 bin kopya olarak bugün kitapçılardaki yerini alacak olan kitap, üç haftadır kendinden söz ettiriyor. Her kitabın çıkışı önemlidir ancak bu seferki sadece edebi bir çıkış değil. Kitap 15 Ocak’ta İtalya’da, 18 Ocak’ta Almanya’da, saha sonra da İspanya, Hollanda, İngiltere, Rusya ve 2016’da ABD’de okuyucuyla buluşacak. Kitabın bu kadar çok ilgi uyandırmasının sebebi ise hikayesi… Kitap, 2022 yılında Elysée Sarayı’na Müslüman bir cumhurbaşkanının seçilmesini konu ediyor."

  İşte Fransız dergisi Charlie Hebdonun son kapağı SALDIRININ NEDENİ BU KARİKATÜR MÜ?

  Etiketler: paris , Saldırı , Charlie Hebdo
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı