« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte Fransa'da ilk gün sonuçları

Sezonun 2. Grand Slam turnuvası olan Fransa Açık Tenis Turnuvası'nda (Roland Garros) ilk gün maçları tamamlandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Toplam 24,99 milyon dolar ödüllü turnuvanın ilk gününde en dikkat çekici sonucu, 19 numaralı seribaşı Hırvat Marin Cilic'i 3-0 yenen İspanyol Ruben Ramirez Hidalgo elde etti. Ramirez Hidalgo, rakibinin servisini 5 kez kırma başarısını göstererek setleri 7-6, 6-4 ve 6-4 kazandı.

Kadınlarda ise sonucu sürpriz sayılabilecek iki maç, İspanyol Maria Jose Martinez Sanchez ve İsrailli Shahar Peer ile Amerikalı Varvara Lepchenko ve 18 numaralı seribaşı Flavia Pennetta arasında oynandı.

Sanchez, turnuvaya 19 numaralı seribaşı olarak katılan Peer'i 7-6 ve 6-1'lik setlerle 2-0 geçti ve adını 2. tura yazdıran isim oldu. Diğer maçta ise Lepchenko, İtalyan rakibini 6-3, 2-6 ve 6-3'lük setlerle 2-1 mağlup etti.
İlk gün maçları şu şekilde sonuçlandı:

Erkekler
Sergiy Stakhovsky (31) (Ukrayna) - David Guez (Fransa): 3-1 (6-7, 6-3, 6-3, 6-3)
Kei Nishikori (Japonya) - Yen-hsun Lu (Tayvan): 3-0 (6-1, 6-3, 6-4)
Ruben Ramirez Hidalgo (İspanya) - Marin Cilic (19) (Hırvatistan): 3-0 (7-6, 6-4, 6-4)
David Ferrer (7) (İspanya) - Jarkko Nieminen (Finlandiya): 3-0 (6-3, 6-3, 6-1)
Albert Montanes (İspanya) - Marc Gicquel (Fransa): 3-0 (6-4, 6-4, 6-2)
Guillermo Garcia-Lopez (30) (İspanya) - Robert Kendrick (ABD): 3-1 (6-1, 7-5, 4-6, 6-3)
Blaz Kavcic (Slovenya) - Ernests Gulbis (Letonya): 3-0 (6-1, 6-4, 6-2)
Jo-Wilfried Tsonga (17) (Fransa) - Jan Hajek (Çek Cumhuriyeti): 3-0 (6-3, 6-2, 6-2)
Stanislas Wawrinka (14) (İsviçre) - Augustin Gensse (Fransa): 3-1 (4-6, 6-3, 6-4, 6-2)
Maxime Teixeira (Fransa) - Vincent Millot (Fransa): 3-2 (6-2, 5-7, 6-7, 6-4, 6-1)
Pere Riba (İspanya) - Ivan Dodig (Hırvatistan): 3-1 (6-3, 3-6, 7-6,6-4)
Andreas Seppi (İtalya) - Teymuraz Gabashvili (Rusya): 3-0 (6-3, 7-5, 7-5)
Julien Benneteau (Fransa) - Rui Machado (Portekiz): 3-1 (4-6, 6-1, 6-2, 6-0)
Fabio Fognini (İtalya) - Denis Istomin (Özbekistan): 3-0 (6-4, 6-2,6-2)
Guillaume Rufin (Fransa) - Adrian Mannarino (Fransa): 3-0 (6-2, 6-3, 6-2)

Kadınlar
Simona Halep (Romanya) - Alla Kudryavtseva (Rusya): 2-0 (6-2, 6-1)
Sam Stosur (8) (Avustralya) - Iveta Benesova (Çek C.): 2-0 (6-2, 6-3)
Gisela Dulko (Arjantin) - Irina Falconi (ABD): 2-0 (6-3, 6-4)
Alize Cornet (Fransa) - Renata Voracova (Çek C.): 2-0 (6-4, 6-2)
Tsvetana Pironkova (32) (Bulgaristan) - Casey Dellacqua (Avustralya): 2-0 (7-5, 6-3)
Rebecca Marino (Kanada) - Kateryna Bondarenko (Ukrayna): 2-0 (6-3, 6-3)
Maria Jose Martinez Sanchez (İspanya) - Shahar Peer (19) (İsrail): 2-0 (7-6, 6-1)
Jelena Jankovic (10) (Sırbistan) - Alona Bondarenko (Ukrayna): 2-0 (6-3, 6-1)
Lucie Safarova (Çek C.) - Kirsten Flipkens (Belçika): 2-0 (6-1, 6-1)
Polona Hercog (Slovenya) - Olivia Sanchez (Fransa): 2-0 (6-0, 6-1)
Vera Dushevina (Rusya) - Jelena Dokic (Avustralya): 2-1 (4-6, 6-3, 6-2)
Svetlana Kuznetsova (13) (Rusya) - Magdalena Rybarikova (Slovakya): 2-0 (6-2, 6-3)
Julia Goerges (17) (Almanya) - Mathilde Johansson (Fransa): 2-0 (6-1, 6-4)
Anastasia Pavlyuchenkova (14) (Rusya) - Yaroslava Shvedova (Kazakistan): 2-0 (7-5, 6-3)
Bethanie Mattek-Sands (ABD) - Arantxa Parra Santonja (İspanya: 2-1 (2-6, 7-6, 6-3)
Mona Barthel (Almanya) - Sybille Bammer (Avusturya): 2-0 (6-1, 7-5)

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler