Basketbol İşte FIBA'nın dev sponsoru
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşte FIBA'nın dev sponsoru

Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği (FIBA) ile şampuan markası Head&Shoulders arasında sponsorluk anlaşması imzalandı.

Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği (FIBA) ile şampuan markası Head&Shoulders arasında sponsorluk anlaşması imzalandı.

Renaissance İstanbul Bosphorus Otel'de gerçekleştirilen imza törenine, FIBA Medya ve Pazarlama Direktörü Frank Leenders ve Procter and Gamble (P&G) Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu katıldı. "Kazanmak kafada başlar" sloganıyla yola çıkılan birlikteliğin mutluluk verici olduğunu söyleyen Leenders, Türkiye'nin FIBA ailesinin çok önemli bir parçası olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:


BU BİRLİKTELİK ÇOK BAŞARILI OLACAK
"Türkiye, FIBA ailesi için kuşkusuz çok önemli. Sayın Turgay Demirel'in de bunda çok büyük katkısı var. İspanya'daki Dünya Şampiyonası için 3 gün, Ankara'daki Kadınlar Dünya Şampiyonası içinse yaklaşık bir ay kaldı. Bu güzel ülke için çok güzel bir organizasyon olacak. Bugün çok önemli ve mutlu bir gün. Çok global ve önemli bir marka, basketbol ve FIBA ailesine katılacak. İlginç olan taraf, FIBA ve Procter and Gamble'ın merkezleri Cenevre'de, yani komşuyuz. Yakınız ama bizi bir araya getirmek için Türkiye'den bir desteğe ihtiyacımız vardı. Sayın Tankut Turnaoğlu'na vizyonu ve katılımcılığı için çok teşekkür ediyorum. Bu birlikteliğin çok başarılı olacağını düşünüyorum."

Birlikteliklerinin 3 gün sonra İspanya'da başlayacak Dünya Kupası ile hayata geçeceğini dile getiren Leenders, şöyle devam etti: "Dünya Kupası ile başlıyoruz, ondan sonra Kadınlar Dünya Şampiyonası'yla devam edecek ve 2015 Avrupa Basketbol Şampiyonası ile sürecek. FIBA 3X3 turnuvalarında da bize destekleri olacak. Çok heyecanlıyız. Böylesine büyük bir firmayla daha da büyüyeceğimize inanıyoruz. Bu marka, 200 ülkede tanınan bir marka. Basketbolu fazla izlemeyen yeni kitlelere ulaşmak istiyoruz. Hem erkeklerin hem de kadınların kullandığı bir ürün olması da dikkat çekmek anlamında çok önemli."


BASKETBOLDA GELECEĞİNİZ PARLAK
Türkiye'nin basketboldaki geleceğinin parlak olduğunu da sözlerine ekleyen Frank Leenders, İspanya, ABD, Brezilya ve Litvanya'nın, 2014 İspanya Dünya Kupası'nın favorisi olabileceği şeklinde görüş bildirdi. Amaçlarının spor sayesinde Türk insanının gelişimine katı sağlamak olduğunu kaydeden Procter and Gamble (P&G) Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu ise bu anlaşmanın, sporun yanında durdukları pek çok örnekten biri olduğunu ifade etti. Turnaoğlu, Procter and Gamble'ın işbirlikçi bir yapıya sahip olduğunun altını çizerek, "2010 yılında, Dünya Olimpiyat Kurumu ile anlaşarak Olimpiyat Oyunları'nın ana sponsoru olduk. Sporcuları ve kendilerinin arkalarında yer alan annelerini destekledik. 2012'de de Türkiye'de Milli Olimpiyat Komitesi ile anlaşarak bunu devam ettirdik. Sporda kültür ve bilinci yayarak ilerlemek istiyoruz" dedi.


3x3 ORGANİZASYONUNA DESTEK VERECEĞİZ
Basketbolun çok hızlı gelişim gösteren bir spor dalı olduğunun da altını çizen Turnaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye olarak büyük başarılara imza atıyoruz. Böyle global bir işbirliğinin Türkiye'den başlaması çok güzel oldu. FIBA'nın dünya basketbolundaki yeriyle markamızın dünya piyasasında bulunduğu yer, çok iyi bir şekilde örtüşüyor. FIBA'nın basketbolu daha geniş kitlelere yaymak amacıyla başlattığı 3x3 Türkiye ayağını da beraber düzenleyeceğiz. Basketbola daha da fazla popülerlik katabileceğimizi düşünüyoruz. Basketbol bir takım oyunu. FIBA ile takım oyunu oynayacak olmaktan çok mutluyuz. Gerçek kazanan basketbolseverler olacak."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle