« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte Fenerbahçe'nin teknik adamı

Arayışlar sürüyor, taraftar merak içinde yeni hocayı bekliyor.

Ahmet Ercanlar
SON GÜNCELLEME

Sarı lacivertliler için yeni sezon çok önemli. Hem futbolcular, hem de başkan Aziz Yıldırım’ın 19. şampiyonluğa ihtiyacı var. Galatasaray’ın 4. yıldızı takma ihtimali de düşünüldüğünde kısa vadede Fenerbahçe’yi istenen seviyeye getirecek bir isim gerekiyor.

FENERBAHÇE Teknik Direktör arayışlarına devam ediyor. Ve sarı lacivertli taraftarlar da merak ediyor:
- Teknik direktör kim olacak?
Gelin bu sorunun yanıtını arayalım. Ama önce Fenerbahçe’nin ve beklentilerinin bir röntgenini çekelim. Bu röntgen bize hangi teknik adamın göreve gelebileceğine dair ip uçlarını verecektir. Çıkan sonuca bakarsınız, teknik direktörün ismine de ulaşma şansının olduğunu göreceksiniz.

SPORTİF YARIŞTA GERİDE KALMA

G.SARAY son 2 sezon kazandığı şampiyonluklarla Fenerbahçe’nin önüne geçti. 19 şampiyonluğu var. Üst üste 3 yıl şampiyonluk sözü veren Aziz Yıldırım’ın şampiyonluğa ihtiyacı var. Bu bakımdan da kısa vadede ve hemen sonuç alacak bir teknik adam gerekiyor. Teknik adam kim olabilir?

Mustafa Denizli:  Yüzde 40
Mircea Lucescu:  Yüzde 45
Ersun Yanal:  Yüzde 10
Yabancı hoca:  Yüzde 5

TRİBÜNLERDE BARIŞ ORTAMI

TRİBÜNLERDE yükselen muhalif sesler ve başkanla bir grup arasında barış ortamına ihtiyaç var. Bundan dolayı yeni gelecek teknik adamı zor bir görev bekliyor. Bu muhalif seslerle barış sağlayabilecek bir hoca gerekli Fenerbahçe’ye...
Başarı için en önemli şartlardan biri bu. Sarı lacivertlilere bu ortamı kim sağlayabilir?

Mustafa Denizli:  Yüzde 50
Mircea Lucescu:  Yüzde 25
Ersun Yanal:  Yüzde 20
Yabancı hoca:  Yüzde 10

MEDYAYLA İLİŞKİ ÇOK ÖNEMLİ

YILDIRIM’ın medya ile ilişkisi neredeyse sıfır. Bu ilişkileri de yürütecek, yönlendirecek bir isme ihtiyacı var F.Bahçe’nin.
Önümüzdeki dönem şampiyon olma zorunluluğu ile karşı karşıya bulunan F.Bahçe’nin medya desteğini de (ya da olası kötü sonuçlarda çok olumsuz eleştirileri yumuşatması) sağlaması gerekiyor. Bunu hangi hoca sağlayabilir?

Mustafa Denizli:  Yüzde 50
Mircea Lucescu:  Yüzde 20
Ersun Yanal:  Yüzde 20
Yabancı hoca:  Yüzde 10

YA KÖTÜ SONUÇLA START ALIRSA...

OLUR ya, Fenerbahçe kötü bir sonuçla lige ya da Avrupa Kupaları serüvenine başlarsa... İşte o zaman Fenerbahçe’nin güçlü, karizmatik bir teknik adama ihtiyacı olacak. Taraftarın ve camianın güvenini pekiştirecek bir teknik adama. Mourinho, Capello gibi teknik adamların dışında o güveni sağlayacak çok az teknik adam var. Bu kritere de dikkat edecek Fenerbahçe...

Mustafa Denizli:  Yüzde 40
Mircea Lucescu:  Yüzde 40
Ersun Yanal:  Yüzde 10
Yabancı hoca:  Yüzde 10


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler