« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte Fenerbahçe'deki krizin perde arkası

Fenerbahçe'nin hazırlık maçlarında Sheffield ve Sevilla karşısında aldığı mağlubiyetler Başkan Aziz Yıldırım'ı harekete geçirdi. Ersun Yanal'ın takıma verdiği 2 buçuk günlük izni iptal eden Başkan Yıldırım oyuncularla bir toplantı yaptı. İşte o toplantının ayrıntıları... Hürriyet farkıyla...

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın hazırlık maçlarında alınan mağlubiyetler sonrasında duruma el koymasının arka planını ve yapılan toplantılarda neler konuşulduğunu Hürriyet açıklıyor.

Aziz Yıldırım futbolcularla yaptığı toplantıda neler söyledi? O toplantıya Ersun Yanal katıldı mı?

Başkan Yıldırım, İdari Menajer Hasan Çetinkaya aracılığı ile Ersun Yanal'a hangi haberi gönderdi?

İşte o ayrıntılar...


1- ÇETİNKAYA İLE HABER GÖNDERDİ
Danimarka dönüşünde Samandıra'yı ziyaret eden ve futbolcularla bir toplantı yapan Başkan Aziz Yıldırım, Hasan Çetinkaya ile Yanal’a haber gönderdi; "O odasında beklesin onunla ayrıca yüz yüze görüşeceğim."


2- İZİNLER ÇILDIRTTI
Fenerbahçe sezon başı çalışmalarına 14 Temmuz’da başladı. Krizin başladığı ana kadar futbolcular toplam 6 gün izin kullandı. Yani 21 günlük çalışmanın 6 günü izin 3 günü maç ile geçti. Sadece 12 gün idman yapıldı.


3- DANİMARKA’DA MAÇTAN ÖNCEKİ GÖRÜNTÜ
Kopenhag’da karşılaşmadan önce Fenerbahçeli teknik heyet ve futbolcular sahildeki restaurantlarda oturuyordu. Maç gecesi gerçekleşen bu görüntü Yıldırım’ın kulağına geldi. Otele çok geç saatlerde dönüldü. Ertesi gün takımın görüntüsü bu gecenin izlerini taşıyordu.


4- YANAL TAKIMI HEP YALNIZ BIRAKTI
Ersun Yanal maçlardan sonra takımı hep yalnız bıraktı. Yıldırım’a göre bu da büyük bir hataydı. Geçtiğimiz sezonun son maçlarında Yanal maçlardan sonra takımdan ayrılıp Bodrum’a gitt. Bu geleneğini bu yıl da sürdürdü. Önce Sepehan maçından sonra sonra da Danimarka’dan takım ile birlikte dönmedi ve tatil yaptı.


5- SİZ YAŞLI TAKIMSINIZ
Yıldırım takım ile yaptığı toplantıda şu ifadeleri kullandı; "Siz yaşlı bir takımsınız. Antrenman yapmazsanız başarılı olamazsınız. Artık tatili bırakın işinize dönün. Bu takımın bu yıl başarılı olabilmesi için çok çalışması gerek. Siz çalışmayıp sürekli tatil yapıyorsunuz."


6- YANAL ODASINDAN ÇIKMADI
Yıldırım takım ile toplantı yaparken Yanal odasına kapandı ve hiç dışarı çıkmadı. Başkan’ın gittiği söylendiğinde odasından çıktı ve takım ile birlikte antrenmana çıktı.


7- BARDAK YAVAŞ YAVAŞ DOLDU
Fenerbahçe’de futbolcular Yanal’ın otoritesini yıkmıştı. Sürekli uzun izinler alıyorlardı. İran takımı Sepehan ile yapılan maçtan önce kaptan Volkan Demirel bile özel izinle kapmtan ayrılmıştı. Başkan Yıldırım bunları görmesine rağmen takımın sahadaki görüntüsünü görene kadar duruma müdahale etmedi.


8- PARALARINIZI YATIRDIM AMA…
Yıldırım futbolcular ile yaptığı görüşmede bugüne kadar olan tüm ödemelerin hesaplara yatırıldığını ve yönetimin görevlerini yerine getirdiğini vurguladı. Futbolcuların da görevlerini yerine getirmesini istedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler