Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İşte Fatura

  Hürriyet Haber
  18.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 18.09.2000 - 00:01

  Öğretmenleri ihaleye karıştırmanın bedeli ağır oldu. Maltepe’de üç kere tekrarlanan servis ihalesinden şaibeli bir sonuç çıktı

  Maltepe'deki Ataköseoğlu İlköğretim Okulu'nda dört aydır ihale komedisi yaşanıyor. Okulun ve ilçenin idarecileri işi gücü bırakıp ihale peşine düştü.

  İlk ihaleyi Haziran’da okul idaresi yaptı. İhaleyi yüzde 30 indirim verip bir de bilgisayar odası vaadeden ve yıllardır okulun taşımacılığını yapan esnaf minibüsleri kazandı.

  Ancak ihale dışı bırakılan Yayla Turizm’in sahibi Ali Yayla'nın (Sedat Peker'in adamı iddiası var) şikayeti üzerine iptal edildi.

  İkinci ihale yine okul idaresi tarafından Temmuz’da yapıldı. Yüzde 30 indirim teklif eden Doğuş Turizm kazandı. Yine Ali Yayla'nın şikayeti üzerine bu ihale de iptal edildi.

  Üçüncü ihaleye okul idaresi karıştırılmadı. Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün gözetimindeki ihale eylülde yapıldı. Yüksek teklif veren firmalar son anda ihaleden çekildi.

  İhale yüzde 15 indirim yapan Batı Turizm’de kaldı. Batı Turizm ise hakkının yarısını şikayetçi Ali Yayla'ya devretti. Yani öğrencileri iki firma birlikte taşıyor.

  Böylece, okul idaresinin ucuza gelen ihale tercihini beğenmeyen İlçe Milli Eğitim, servisleri daha pahalıya çıkartmış oldu. Üstelik okul idarecileri görevi suiistimalden mahkemeye verildi.

  Okulun duvarında iki şirketin birlikte öğrenci taşıdığını duyuran bir pankart yer alıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı