« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte en çok kazanan liste!

France Football Dergisi, futbolcuların kazançlarını mercek altına aldı. Dergiye göre geçen yılın en çok kazanan oyuncusu Lionel Messi oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

France Football Dergisi’ne göre son 12 ay içinde dünyanın en çok kazanan oyuncusu Lionel Messi. Dergi, Arjantinli yıldızın imaj haklarıyla birlikte toplam 74 milyon Euro (yaklaşık 238 milyon TL) gelir elde ettiğini yazdı.

Messi'yi bir önceki yıla göre 67 milyon Euro daha zenginleşen Cristiano Ronaldo izledi.İşte en çok kazanan liste3. sırada ise son 12 ayda 43.5 milyon Euro kazanan bir diğer Barcelonalı Neymar bulunuyor.

Dünyanın en çok kazanan ilk 20 oyuncusunun 14-ü ise Arap sermayesinin büyük bir yatırım yaptığı Paris Saint-Germain'in formasını giyiyor. Takımın en çok kazanan ismi, 24 milyon Euro yıllık gelirle Angel di Maria. Arjantinli futbolcuyu çok az farkla zlatan Ibrahimovic ve Thiago Silva takip ediyor.

France Football Dergisi aralık ayından bu yana işsiz olsa da Jose Mourinho'yu ise 24 milyon Euro ile en çok kazanan teknik direktör olarak gösterdi. (NTV Spor)


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler