Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İşte Emniyet Müdürlerinin terfi listesi

  12 Mayıs 2007 - 00:47Son Güncelleme : 12 Mayıs 2007 - 12:11

  Günlerdir heyecanla beklenen Emniyet'teki terfi listesini ilk kez "hurriyet.com.tr" açıklıyor.

  Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal’ın Başkanlığı’nda toplanan “Emniyet Yüksek Değerlendirme Kurulu”, bir üst rütbeye terfi edecek Emniyet mensuplarını belirledi. En çok sorun 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’nde yaşandı, terfi etmeye aday 425 müdürden, ancak 110’u 1. sınıf Emniyet Müdürü olabildi.

   

  Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal başkanlığında bir üst rütbeye terfi edecek Emniyet mensuplarını belirlemem amacıyla yapılan ve üç gündür devam eden “Emniyet Yüksek Değerlendirme Kurulu” çalışmalarını tamamladı ve terfi edecek müdürleri belirledi. En büyük sorun, kadro yetersizliği nedeniyle 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne terfilerde yaşandı. Genel Müdür Köksal’ın son anda aldığı 29 ek kadroyla, terfi bekleyen 425 müdürden ancak 110’u 1. Sınıf Emniyet Müdürü olabildi.

   

  TERFİLERİ BELİRLEYEN KURUL

   

  Emniyet mensuplarının merakla ve heyecanla beklediği “terfi listesi”ni ilk kez “hurriyet.com.tr” açıklıyor. Genel Müdür Oğuz Kağan Köksal’ın başkanlığındaki Yüksek Değerlendirme Kurulu’nda  Genel Müdür Yardımcıları Emin Aslan,  Necati Altıntaş, Mehmet Tokgöz, Mustafa Gülcü, Teftiş Kurulu Başkanı Ali Kolat, Polis Akademisi Başkanı Vadi Çiçekli, APK’yı temsilen Tuncay Yılmaz, Adnan Eser ve Naciye Ekmekçibaşı görevaldı. Genel Müdür Yardımcısı Ramazan Er raporlu olduğu için toplantılara katılamadı. Komisyona Emniyet mensuplarının oylarıyla temsilci olarak seçilen üye Cevdet Saral ise milletvekili aday adaylığı nedeniyle istifa ettiği için yerine yedek üye Naciye Ekmekçibaşı kurula katıldı.

   

  SON GÖREVLERİNDEKİ SİCİLLERİ

   

  Emniyet’te değerlendirme yapılırken, terfi için Değerlendirme Kurulu’na giren personelin, önceki sicilleri değil, son görevindeki aldığı ceza ve soruşturmaları dikkate alındı. Böylece, Emniyet müdürlerinin önceki dönemlerdeki dosyalarındaki bilgiler değerlendirme dışı tutuldu.

   

   Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi’nde adı “bilgileri aranan kişiye sızdırdığı” öne sürülen ve bu yüzden görev yeri değiştirilen 2. Sınıf Emniyet Müdürü de, bu düzenlemeden yararlanıp terfi edenler arasında yer aldı.

   

   

  425 ADAYDAN, 110’UNA TERFİ

   

  Emniyet Amirliği’nden 4. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne, 4. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’nden 3. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne, 3. Sınıf Emniyet Müdürlerinden 2. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne terfiler de  soruşturması devam eden, ya da ceza almış personel dışındakilerin terfileri kadro sorunu yaşanmadığı için gerçekleştirildi.

   

  Örneğin 3. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’nden 2. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne terfi etmeleri için değerlendirmeye giren 200 kişiden 196’sı, 4. sınıf Emniyet Müdürlerinden değerlendirmeye giren 111 Emniyet müdüründen 103’ü, Emniyet Amirliğinden 4. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etmek için değerlendirmeye giren 433 kişiden 418’inin terfisi gerçekleştirildi.

   

  1. sınıf Emniyet Müdürlüğü için kadronun sınırlı olması yüzünden, terfi sırası gelen 2. Sınıf Emniyet Müdürlerinden 425 adaydan, ancak 110’u terfi edebildi. Daha önce 81 müdürün terfisi için kadro bulunurken, Genel Müdür Oğuz Kağan Köksal’ın girişimleri sonucu 29 ek kadro alınabildi ve böylece terfi edenlerin sayısı da 81’den 110’a yükseltildi.

   

  Emniyet amirleri ve Emniyet müdürlerinden “değerlendirme kurulu”na terfi için giren tüm adayların sayısı 1.169 olurken, bunlardan 827’sinin terfisi gerçekleşti, çoğunluğu 2. Sınıf Emniyet Müdürü olmak üzere 342 kişi ise terfi edemedi.

   

  Komiser Yardımcılığından Komiserliğe, Komiserlikten Başkomiserliğe, Başkomiserlikten Emniyet Amirliği’ne terfi edeceklerin durumu da Personelden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Necati Altıntaş’ın başkanlığında toplanacak “Terfi Komisyonu”nda yarından itibaren görüşülecek.

   

  KİMLER TERFİ ETTİ?

   

  Geleceğin il Emniyet müdürleri, genel müdür yardımcıları, daire başkanları 1. sınıf Emniyet müdürleri arasından seçilecek.

   

  Asayiş Dairesi Başkan Yardımcısı Cengiz Zeybek,Arşiv Dairesi Başkan Yardımcısı Şerafettin Sağlam, Kaçakçılık Dairesi Başkan Yardımcısı Ömer Aydın, Kriminal Laboratuar Dairesi Başkan Yardımcısı Mustafa Aydın terfi edenler arasında bulunuyor. Ankara’da gerçekleştirilen Tandoğan mitinginin önlemlerini başarıyla uygulayan, polisin nazik tutumuyla halkın sempatisini kazanmasında Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz’la birlikte büyük emeği olan Çevik Kuvvetten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail Sökelen de terfi etti. Ankara Esenboğa Havaalanı Emniyet Müdürü Akın Kılavuz, Emniyet Müdür Yardımcısı Abdurahman Yılmaz da rütbelerine birer yıldız daha takmaya hak kazandı.

   

   İstihbarat Dairesi Başkan Yardımcısı Vedat Yavuz, İstanbul Emniyet Müdür Yardımcılarından Yaşar Güngör Şahin, Cengiz Pınarbaşı, Şükrü Pekgil, Tuncer Fatih Bayar, Hakan Aydın Türkeli, İbrahim Bıçakçı, Süleyman Ekici, Ömer Yanık, Manisa Emniyet Müdür Yardımcıları İbrahim Çelik ve Fikri Özsoy, Diyarbakır Müdür Yardımcılarından Sümer Özkan, Halil Çatıkkaş, İbrahim Bülent Tuncel, Yozgat Polis Okulu görevlilerinden Türkan İnce, İsmail Güneş, Şükrüye Yılmaz da yükselenler arasında.

   

  İŞTE, TERFİ EDENLERİN İSİM LİSTESİ

   

  2. sınıf Emniyet müdürlüğünden 1. sınıf Emniyet müdürlüğüne terfi edenler

  3. sınıf Emniyet müdürlüğünden 2. sınıf Emniyet müdürlüğüne terfi edenler

  4. sınıf Emniyet müdürlüğünden 3. sınıf Emniyet müdürlüğüne terfi edenler

  Emniyet Amirliği rütbesinden 4. sınıf Emniyet müdürlüğüne terfi edenler

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 25 Yorum }
  • Metin BAŞPINAR 12.5.2007 20:26:49
   HALKI KORUMAK İÇİN KURULMUŞ KİŞİLERE;ONLARI BIRAK BENİ KORU!..DERSEN?.O KURUMU KURAN DEMOKRASİYİ;HİÇE SAYMIŞ OLUR;O HALK İLE BİRLİKTE SEN DE;SİZ DE YOK OLURSUNUZ..ROMANYA'yı HATIRLATMA DA FAYDA VAR MIDIR?..<br>,
  • Metin BAŞPINAR 12.5.2007 20:21:54
   KORKUDAN BAHSEDEN ARKADAŞLAR GÖRDÜM..KORKU;BASİT GELİR.."KAOS"BU KAOS!...
  • zuhaha haha 12.5.2007 11:13:01
   Bu kadar da , önyargı, kendine ve topluma güzensizlik, korku olmaz. Bu şura bu tarihte yapılması gereken bir şuradır. YAŞ gibi yani. Azcık araştırın, azcık düşünün be kardeşim.
  • HANDAN sımsek 12.5.2007 11:03:52
   bu nasıl bır kadrolasmadır ya rabbım okudugum gordugum donemlerde ben hıc boyle bı seye rast gelmedı 4 bucuk yılda her yer akp lı oldu bu kadar da olmaz kı be kadrdesım HERKES SANDIGA GELSIN HERKES CEVRESINDEKILERE OLANLARI ANLATSIN!!
  • A B 12.5.2007 10:44:44
   MEMLEKET TEKSASA DÖNMÜŞ HALA BU İŞLERLE UĞRAŞIYORLAR. YOK MU MEMLEKETTE BİR BABAYİĞİT, EMNİYET TEŞKİLATINI LAĞVEDİP SONRA DA ÖZELLEŞTİRECEK. GÜVENLİK VE TRAFİK SORUNLARININ TEK ÇÖZÜM YOLU EMNİYETİN LAĞVEDİLİP ÖZELLEŞTİRİLMESİ.
  • mehmet cebeci 12.5.2007 09:44:09
   en azından emniyete işimiz düşmüyor allah maza sade vatandaşın işi çok zor suçlular ise zaten bunlar tarafından biliniyor.bir süre daha ( sabret ğönül bir gün olur)bu devran döner.
   
  Haberlerdarbe girişimi15 temmuz 2016 darbe girişimiparalel yapı darbe girişimidarbe15 temmuz 201615 TemmuzGenelkurmay