« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte 'Dünya Kadın Taşıma' şampiyonları

Finlandiya'da bugün yoğun yağmur altında ve çamur bir parkurda yapılan geleneksel “Dünya Kadın Taşıma Şampiyonası”nı yine bir Estonyalı çift kazandı.

(a.a.)
SON GÜNCELLEME
Engellerle dolu 253.5 metre uzunluğundaki parkurda en az 49 kilo ağırlığındaki bir kadını en kısa sürede taşıma yarışına yaklaşık 3 bin kişi izledi.

Kadınların bacakları erkeğin omuzunda ve sırtından aşağı doğru sarkarak durmalarından ötürü 1 metre derinliğinde suyla dolu havuzdan geçerken nefeslerini tutmak zorunda kaldıkları yarışmanın bu yıl yapılan 12'sinde, 1998'den bu yana üstünlüğünü sürdüren Baltık ülkesi Estonya'dan bir çift yine kazanmayı bildi.

Inga Klauson ve Madis Usorg çifti, 61.7 saniyeyle en iyi dereceyi yaparken, bir başka Estonyalı çift Kristi Viltrop ve Alar Voogla 64.4 saniyeyle 2. ve Finlandiyalı Kristiina Haapanen ve Taisto Miettinen çifti de 64.7 saniyeyle 3. oldu.
Yarışmaya, aralarında Avustralya, Güney Kore, İspanya, ABD, Fransa, İngiltere, İrlanda Cumhuriyeti, İtalya, Japonya, Rusya ve Güney Afrika Cumhuriyeti'nin bulunduğu 16 ülkeden 55 çift katıldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler