« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte doğrusu Pulis

“Uğur Boral, 1 Aralık 2007’deki Denizli maçında oyun çıkarılınca inanılmaz sinirlendi. Söylene söylene kulübeye geldi. Zico, oyuncusunu böyle görünce, tercümanı Samet aracılığıyla kararının gerekçesini anlattı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TONY Pulis, “Tuncay’ın sinirli olmasını anlıyorum, ama ne kadar sinirli olursa olsun ona bir açıklama yapmak zorunda değilim” demiş. Bir teknik direktör yaklaşımı bu. Son söz benimdir diyerek otoritenizi gösterip oyuncunun bu hareketine prim vermemek gibi bir niyetiniz olabilir. Ama bu durumda oyuncu ile aranızın bozulması ve belki de oyuncuyu kaybetme riskiniz de fazladır.
* * *
Tarih 1 Aralık 2007. Zico hemen hemen yerli oyunculardan kurulu bir kadroyla Denizli deplasmanında. Uğur Boral’ı oyundan çıkartıyor. Uğur o dakikaya kadar sahanın en iyilerinden. Golde arka direkte Ali Bilgin’e asisti yapan Yasin’e çok güzel de bir top indiriyor hatta. Özellikle ilk yarıda etkili olan Fenerbahçe’nin soldan geliştirdiği tehlikelerin hepsinde o var.
Her neyse, Zico oyundan alıyor Uğur’u. Uğur inanılmaz öfkeli, söylene söylene geliyor kulübeye. Zico oyuncusunu böyle görünce, durumu izah etmeye çalışıyor tercümanı Samet aracılığıyla. Zico’ya olan sevgim ve saygım o gün katlanarak artmıştı. Uğur Boral ise Fenerbahçe’deki en iyi ve en istikrarlı sezonunu geçirmişti o sezon.
* * *
Zico ile Pulis’in davranış biçimini kıyaslayarak tarzı ve oyuncularına yaklaşımı hakkında en ufak bir fikir sahibi olmadığım bir teknik direktörü yargılamak değil derdim. Bu olay olana kadar Stoke City’i kimin çalıştırdığını bile bilmiyordum. Detayları da atlamamak lazım tabi, Tuncay direkt soyunma odasına gitmiş, yedek kulübesine doğru hareketlense belki Pulis de ona bir şeyler izah edecekti. Ya da Uğur direkt soyunma odasına gitse Zico da belki Pulis’in söylediklerini söyleyecekti.
Ama en azından Zico’nun Uğur’a derdini anlatmaya çalışırken ki tutumu, yüz ifadesi Uğur yanına gitmeden direk soyunma odasına gitse, maçtan sonra Pulis gibi bir açıklama yapmayacağının göstergesi bence.
* * *
Tıpkı maçtan sonra böyle bir açıklama yapan Pulis’in Tuncay soyunma odasına değil de kulübeye gelse ona birşeyler izah etmekle kendisini yormayacağı gibi. Bilmiyorum ben böyle düşünüyorum. Ha burdan nasıl bir sonuca vardık, hiçbir sonuca varmadık onu belirteyim. Sadece Zico çok büyük adam.
· “targetstriket.blogspot.com”dan alıntı yapılmıştır.


Bunları da Beğenebilirsiniz