Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte dereceye giren sporcular

2. Delta Bisiklet Uluslararası İstanbul Triatlon Yarışması sona erdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türkiye Triatlon Federasyonu'nca düzenlenen 2. Delta Bisiklet Uluslararası İstanbul Triatlon Yarışması'nda, Ulusal yarışlarda Elit Bayanlar kategorisinde Alanya Belediyespor'dan Emel Yıldırım, Elit Erkekler kategorisinde Deniz Kuvvetlerigücü'nden Dinçer Yılmaz birinci oldu.

Uluslararası yarışlarda ise Elit Bayanlar kategorisinde Alman Kathrin Müller, Elit Erkekler kategorisinde Fransız Aurlien Lebrun birinciliği elde etti.

Maltepe sahilinde düzenlenen organizasyonun ilk startını Avrupa Triatlon Birliği Başkanı Renato Bertrandi ile Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş birlikte verdi. Saat 11.00'de başlayan ve iddialı geçen yarışta, triatletler bin 500 metre yüzdükten sonra, 40 kilometre pedal çevirdiler ve 10 kilometre koştular.

Yarışmaların tamamlanmasının ardından düzenlenen törenle ulusal ve uluslararası yarışlarda dereceye giren sporculara, ödül ve plaketleri verildi.

Organizasyonda kategorilerine göre dereceye giren sporcular, kulüpleri ve dereceleri şu şekilde:

Ulusal Yarışlar
Elit Bayanlar:
1-Emel Yıldırım (Alanya Belediyesi) 1.20.10
2-Sedef Özçelik (Ferdi) 1.20.53
3-Fadime Kaçar (Alanya Belediyesi) 1.24.13

Elit Erkekler:
1-Merdan Çayır (Bakırköy Ataspor) 1.08.19
2-Dinçer Yılmaz (Deniz Kuvvetlerigücü) 1.09.15
3-Okan Ulaş (İzmir Yüzme) 1.16.22

Yıldız Kızlar:
1-Damla Alkin Ölmez (Alanya Belediyesi) 0.38.37
2-Sinem Özdil (Ferdi) 0.38.52
3-Yelbesu B. Zöngür (Ferdi) 0.40.52

Yıldız Erkekler:
1-Haşmet Can Aktan (Altay) 0.34.05
2-Kutluhan Konuk (Balıkesir) 0.34.09
3-Mücahit Onay (Balıkesir) 0.34.45

Genç Bayanlar:
1-Ümran Aslan (Alanya Belediyesi) 1.15.11
2-İpek Öztosun (Altay) 1.16.04
3-Yağmur Özçakır (Alanya Belediyesi) 1.22.09

Genç Erkekler:
1-Hikmet Dirik (Altay) 1.05.20
2-Muhammet Onay (Balıkesir Belediyesi) 1.05.51
3-İlker Sezen (Balıkesir Belediyesi) 1.06.21

Yaş Grupları
Bayanlar 20 yaş üstü:
1-Handan Kortak (ENKA Spor) 1.27.38
2-Bilge Ergin (Altay) 1.33.48
3-Nazlı Toganas (Hillside City Clup) 1.43.00

Bayanlar 30 yaş üstü:
1-Sezin Kutlu (Ferdi) 1.25.13
2-Özlem Duygu (Babaeski) 1.27.45
3-Muna Genç (Babaeski) 1.28.25

Bayanlar 40 yaş üstü:
1-Didem Doğruol (ENKA Spor) 1.25.02
2-Aysin Özer Baskır (Babaeski) 1.31.46
3-Ayşe Y. Yıldırım (Ferdi) 1.35.48

Erkekler 20 yaş üstü:
1-İhsan Yılmaztürk (Deniz Kuvvetlerigücü) 1.12.51
2-Ali Öner (Ankara Karagücü) 1.13.20
3-Mehmet Can Bedirhan (İstanbul Triatlon) 1.13.40

Erkekler 30 yaş üstü:
1-Nuri Acar (Babaeski) 1.08.10
2-Fırat Dizman (Babaeski) 1.09.07
3-Kutluhan Özkunt (Altay) 1.12.27

Erkekler 40 yaş üstü:
1-Ufuk Biriz (Babaeski) 1.12.50
2-Kerem Erten (Bakırköy Ata) 1.13.26
3-Eyüp Yazıcı (Sakarya Telekom) 1.14.19

Erkekler 50 yaş üstü:
1-Kemal Merkit (Ferdi) 1.16.41
2-Ali Kemal Güner (Ferdi) 1.17.28
3-Melih Işıkçı (Balıkesir K. Gücü) 1.22.48

Paralimpik triatlon
1-Kemal Özdemir (Ferdi) 1.19.00

Uluslararası Yarışlar
Elit Bayanlar:
1-Kathrin Müller (Almanya) 2.07.56
2-Elena Danilova (Rusya) 2.08.43
3-Sarah Fladung (Almanya) 2.08.59

Elit Erkekler:
1-Aurlien Lebrun (Fransa) 1.55.51
2-Yegor Martynenko (Ukrayna) 1.56.03
3-Christian Otto (Almanya) 1.56.09

Bunları da Beğenebilirsiniz