Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İşte CHP'nin seçim şarkısı

  Hürriyet Haber
  07.02.2011 - 10:00 | Son Güncelleme: 07.02.2011 - 10:01

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun “AK Parti’den korktukları için seçim şarkılarımızı okumadılar” dediği popçular, CHP lideri ve sanatçı Onur Akın arasında sır olarak kalmaya devam ediyor. Onur Akın, CHP'yi reddeden şarkıcıların isimlerini vermese de CHP'nin seçim şarkıları ve parçaları okuyacak isimleri söyledi.

  Milliyet Gazetesi'nden Ali Eyüboğlu'nun köşesinde yazdığına göre, Onur Akın’ın Nilüfer Sarıtaş’a okuttuğu, CHP’nin yeni seçim şarkısının adı; ‘Ak Dediler, Kara Çıktı!’... Sözleri Ali Dilki’ye ait ‘Ak Dediler, Kara Çıktı’ nın bestesi Onur Akın'a ait. Onur Akın, CHP’ye yaptığı ‘Kılıçdaroğlu Marşı’ gibi, şarkılardan da bir kuruş almamış.

   

  “Bir Islık da Sen Çal”

  CHP'nin seçim şarkısıysa ‘Bir Islık da Sen Çal’... Parçanın sözleri Aşık İhsani’ye ait... Akın, Aşık İhsani’nin, zamanında Adnan Menderes ve Demokrat Parti iktidarına karşı yazdığı bir eseri mevcut iktidara uyarladı ve CHP’nin yeni marşı olarak besteledi. Onur Akın, şiirin orijinalinde olmayan CHP’nin sloganı ‘Bir Islık da Sen Çal’ı da marşın nakaratı yaptı.

   

  İşte o şarkının sözleri:

  Korkuyorlar, korkacaklar, korksunlar,

  Geliyoruz, geleceğiz, yakındır,

  Kim nerede, ne işliyor hepsini...

  Biliyoruz, bileceğiz yakındır.

  Bir ıslık da sen çal, bir ıslık da sen...

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı