Gündem Haberleri

İşte CHP'nin il il aday listesi

İşte CHP'nin il il aday listesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun MYK ve ardından Parti Meclisi’ne sunduğu milletvekili aday listesinde Önder Sav, Hakkı Süha Okay ile Kemal Anadol yok. Listeye Baykal’a yakın adaylar ve eski başsavcı İlhan Cihaner listed eyok. Listede yer alan isimlerden 109'u kadın.

İLK TOPLU İSTİFA CHP'DEN / WEB TV

İŞTE CHP'DE LİSTEYE GİREMEYEN VEKİLLERİN İSİMLERİ

 

Kılıçdaroğlu bu kararıyla, kendisine genel başkanlık yolunu açan Sav, Okay, Anadol üçlüsüyle yollarını tamamen ayırdı. Kılıçdaroğlu, Yargıtay’ın “Yeni tüzük uygulansın” kararı sonrasında başlayan süreçte, Sav’ı MYK’ya almamış, 18 Aralık’ta toplanan olağanüstü kurultayda da PM dışında bırakarak Sav’ın “CHP’deki yönetimine” resmen son vermişti.

 

GRUP YORUM'UN SOLİSTİ  PARTİ ÜYELİĞİNDEN VE ADAYLIKTAN İSTİFA ETTİ

CHP'den, 12 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimlerinde aday adaylığı başvurusu yapan Grup Yorum'un eski solisti Hilmi Yarayıcı, parti üyeliğinden ve adaylıktan istifa ettiğini açıkladı.

Yarayıcı, parti genel merkezi önünde yaptığı açıklamada, aday listelerine tepki göstererek, “Sinan Aygün, Mehmet Haberal gibi isimlerin aday gösterildiği, demokrat sol adayların ya hiç gösterilmediği ya da seçilemeyecek yerlerden listeye konulduğu bir tabloyla karşı karşıyayız” dedi.

Bu tablonun CHP'nin yeni yüzünü ortaya koyduğunu ileri süren Yarayıcı, “Yıllardır ve halen savunduğum değerler adına ortaya konan bu tabloda yer almam söz konusu olamaz. Bu nedenle milletvekilliği adaylığımdan ve CHP'den istifa ediyorum” diye konuştu.

İşte CHP'nin il il vekil aday listesi:

 

ADANA

OSMAN FARUK LOĞOĞLU (EMEKLİ BÜYÜKELÇİ)
ÜMİTÖZGÜMÜŞ (SANAYİCİ)
TURGAYDEVELİ (GAZETECİ)
ALİDEMİRÇALI (MÜTEAHHİT)
ZEYNEP CANAN BİLLOR (AVUKAT)
HÜSEYİNKESER (EMEKLİ MÜFETTİŞ)
ARİFSEZER (EMEKLİ)
RIZA METE (DOKTOR)
MÜZEYYENŞEVKİN (MÜHENDİS)
MEHMETSALICI (AVUKAT)
DOĞA ÇİĞDEMOĞLU (ARAŞTIRMACI)

ORHANTOKLU (AVUKAT)
MURATÖZTANRIÖVER (ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ)

SONER ANAFARTA (YÖNETİCİ)

 

ADIYAMAN

SALİHFIRAT (DOKTOR)

ALİCOŞKUN (AVUKAT)

ZEYNAL BAKIR (MÜHENDİS)

MURATERDEM (İŞ ADAMI)

MEHMETKARAHAN (SERBEST)

 

AFYONKARAHİSAR

AHMETTOPTAŞ (AVUKAT)

HATİCE GÖK (AVUKAT)
BEKİRKASAP (MEMUR)
ŞERİF CEYLAN (SERBEST)
MEHMET TUĞRUL AKKUŞ (EMEKLİ)

 

AĞRI

SEYFEDDİNÇELİK (ÖĞRETMEN)

SELAHATTİN DAŞKAYA (TİCARET)

ŞEFİKA ÖNER (SERBEST)

KÜRŞAT KOÇ (SERBEST)

 

AMASYA

RAMİSTOPAL (TİCARET)

ALİÖZDEMİROĞLU (İŞ ADAMI)

DEVRİMERSOY (TİCARET)

 

ANKARA

1. BÖLGE

SÜLEYMAN SENCER AYATA (ÖĞRETİM ÜYESİ)

MEHMET EMREHAN HALICI (MÜHENDİS)

EMİNE ÜLKER TARHAN (EMEKLİ)

AYLİN NAZLIAKA (YÖNETİCİ)

BÜLENTKUŞOĞLU (YÖNETİCİ)

LEVENTGÖK (AVUKAT)

EMREDOĞAN (AVUKAT)

İLYAS GÜVEN EROĞLU (MÜHENDİS)

VELİÖZDEMİR (GAZETECİ)

BAYRAKTARBAYRAKTAR (MÜHENDİS)

NECATİYILMAZ (AVUKAT)

FARUKÖZDEMİR (SENDİKACI)

AYSİN TEKTAŞ KESKİN (ŞEHİR PLANCISI)

GAMZE ŞENGEL (ECZACI)

ENGİN BALIM (YÖNETİCİ)

ÇETİN CANBAZOĞLU (EMEKLİ)

 

2. BÖLGE

AYŞE GÜLSÜN BİLGEHAN (ÖĞRETİM GÖREVLİSİ)

İZZET ÇETİN (MALİ MÜŞAVİR)

SİNAN AYDIN AYGÜN (MÜTEAHHİT)

GÖKHANGÜNAYDIN (ZİRAAT MÜHENDİSİ)

SEYHAN ERDOĞDU (İKTİSATÇI)

EKREM KEREM OKTAY (SİYASET BİLİMCİ)

ALPER TAŞDELEN (ULUSLARARASI İLİŞKİLER)

ALİRIZAERBAY (DOKTOR)

ALİ ARİF ÖZZEYBEK (DİŞ HEKİMİ)

ONURBAYAR (İKTİSAT)

HÜSEYİN ÇELEBİ ERCAN (MALİ MÜŞAVİR)

TURHAN İÇLİ (AVUKAT)

AYKUTFINDIKÇI (İŞ ADAMI)

FARUK YILDIRIM (KİMYAGER)

CENK KÜPELİ (TİCARET)

 

ANTALYA

DENİZBAYKAL (MİLLETVEKİLİ)

OSMANKAPTAN (MİLLETVEKİLİ)

GÜRKUTACAR (AVUKAT)

YILDIRAYSAPAN (TURİZMCİ)

ARİF BULUT (DOKTOR)

HAKAN ŞİMŞEK (VETERİNER)

SEVGİ DOĞAN (DOKTOR)

ALİCAN DEVECİ (MİMAR)

AYDIN ÖZER (MÜHENDİS)

MİHRİYEBOZBAY (DOKTOR)

OSMAN FEVZİ ORAKÇAL (MALİ MÜŞAVİR)

MEHMET ALİYILMAZ (MÜFETTİŞ)

LEVENT KILDIR (MÜHENDİS)

AHMETDALOĞLU (MÜHENDİS)

 

ARTVİN

UĞURBAYRAKTUTAN (AVUKAT)

YÜKSEL ÇORBACIOĞLU (AVUKAT)

 

AYDIN

BÜLENTTEZCAN (AVUKAT)

METİN LÜTFİ BAYDAR (DOKTOR)

OSMAN AYDIN (MÜHENDİS)

FERDA ÇAĞLAR ERKUT (İŞLETMECİ)

HÜSEYİNYILDIZ (MÜTEAHHİT)

MEHMET FATİH ATAY (AVUKAT)

ÖZLEM BURCU UĞAN SEVİM (AVUKAT)

 

BALIKESİR

NAMIKHAVUTÇA (AVUKAT)

AYŞE NEDRET AKOVA (AVUKAT)

HALUK AHMET GÜMÜŞ (İŞLETMECİ)

AHMETAKIN (SANAYİCİ)

HASANİŞGÜZAR (ÖĞRETİM ÜYESİ)

HÜSNÜ EROL (MALİ MÜŞAVİR)

İRFANBARIŞ (EMEKLİ)

ÖMÜR MUSTAFA BOYUER (MÜHENDİS) 

 

BİLECİK

YAŞARTÜZÜN (İŞ ADAMI)

SUNGURTURAN (DOKTOR)

 

BİNGÖL

ZEKİKORKUTATA (MEMUR)

SÜLEYMANBATGA (EMEKLİ)

MESUTKAYAOĞLU (ESNAF)

 

BİTLİS

HASANDALKIRAN (MÜHENDİS)

EROL ÇİRİŞ (SERBEST)

ZÜBEYİRYAŞAR (ESNAF)

 

BOLU

TANJUÖZCAN (AVUKAT)

MEHTAPÖZCAN MISIRLIOĞLU (MİMAR)

HAKKIFİDAN (NAKLİYECİ)

 

BURDUR

RAMAZAN KERİM ÖZKAN (VETERİNER HEKİM)

YAKUPYILDIZ (EMEKLİ)

BAYRAMTEKİN (İŞADAMI)

 

BURSA

SENA KALELİ (SERBEST)

TURHAN TAYAN (AVUKAT)

İLHANDEMİRÖZ (MÜHENDİS)

AYKANERDEMİR (ÖĞRETİM ÜYESİ)

KEMAL EKİNCİ (MÜHENDİS)

LALEKARABIYIK (ÖĞRETİM ÜYESİ)

ALİ SEMİH ÖZSARAÇ (AVUKAT)

SALİHTOP (SANAYİCİ)

YAŞARKARAGÖZ (EMEKLİ)

ULUN HAVVA KAYI (MÜHENDİS)

FATMAALTAY (SERBEST)

AHMET AYDIN AKYOL (İNSAN KAYNAKLARI)

OĞUZALTINOK (TÜCCAR)

SEVİLPAMİROL (TEKSTİL)

METİNÇELİK (SERBEST)

NURHAYATALTACA (AVUKAT)

İNANKESER (MÜHENDİS)

NURAYÇOHAN (MİMAR)

 

ÇANAKKALE

ALİSARIBAŞ (MİMAR)

MUSTAFA SERDAR SOYDAN (MÜHENDİS)

BÜLENTÖZ (TİCARET) 

AHMETKÜÇÜK (MİLLETVEKİLİ)

 

ÇANKIRI

MUZAFFERCELLAT (EMEKLİ)

HASAN ÇELEN (ÖĞRETMEN)

 

ÇORUM

TUFAN KÖSE (AVUKAT)

MUHARREMBOZDOĞAN (ESNAF)

CENGİZ ATLAS (SERBEST)

HAYDARKILIÇ (MÜHENDİS)

 

DENİZLİ

ADNANKESKİN (AVUKAT)   

MELİKEBASMACI KAYHAN (MÜHENDİS)     

ADİLDEMİR (AVUKAT)     

KAZIMARSLAN (AVUKAT)     

HURİYEÇAĞLAYAN (AVUKAT)     

ALİKAVAK (AVUKAT)     

GÜLİZARBİÇER KARACA (AVUKAT)     

 

DİYARBAKIR

SALİHSÜMER (SİYASETÇİ)

HAŞİMÖZKOYUNCU (SERBEST)

DAYLANKARADAŞ (İŞADAMI)

VEDATŞAHBAZ (ECZANECİ)

ABDULMECİTTÜT

MELİKAYKIZ (ESNAF)

DERYAERDEMOĞLU (MALİ MÜŞAVİR)

ABDULSELAMTEĞİN (EMEKLİ)

ÖZCANKILIÇKAP (YÖNETİCİ)

FEYRUZYÜKSEKTEPE (SERBEST)

BAHRİYAPRAK (SERBEST)

 

EDİRNE

RECEPGÜRKAN (ÖĞRETMEN)

KEMALDEĞİRMENDERELİ (MÜHENDİS)

ABDÜLBAKİ TOPAL (EMEKLİ)

 

ELAZIĞ

ALİÖZCAN (MÜHENDİS)

MUSTAFA KEMAL ATİKELER (DOKTOR)

GÖKMENERCAN (DOKTOR)

HÜLYAÜLKÜ (YÖNETİCİ)

MUSTAFA ÜNSAL KARATEPE (MÜHENDİS)

 

ERZİNCAN

MUHARREMIŞIK (DOKTOR)

ERDOĞANÖZYALÇIN (DOKTOR)

 

ERZURUM

AHMET HAMDİ PALANDÖKEN (MÜTEAHHİT)

YAŞETTİNKIŞLAK (TİCARET)

MEHMET SAİT ŞİMŞEK (SANAYİCİ)

NURHAN BANU ÜNER (GAZETECİ)

İSMAİLNARDEMİR (EMEKLİ)

DURSUN MURAT ÇELİKOĞLU (MALİ MÜŞAVİR)

 

ESKİŞEHİR

BEDİİ SÜHEYL BATUM (ÖĞRETİM ÜYESİ)

KAZIMKURT (AVUKAT)

GAYEUSLUER (DOKTOR)

AZMİKERMAN (ECZACI)

MUHARREMŞENEL (DOKTOR)

MUHARREMVARLIK (PLANLAMA UZMANI)

 

GAZİANTEP

MEHMETŞEKER (DOKTOR)

İRFANKAPLAN (ECZACI)

MEHMETGÖKDAĞ (AVUKAT)

CENNETSÜZER (TURİZMCİ)

BAYRAMYILMAZKAYA (DOKTOR)

AKİFEKİCİ (SANAYİCİ)

MAHMUTKOZBAŞ (VETERİNER)

LÜTFÜDEMİR (DİŞ HEKİMİ)

YAŞARAĞYÜZ (MÜHENDİS)

NACİKILIÇ (SANAYİCİ)

FEHİMEÇİFÇİ (AVUKAT)

ZİHNİÖZTÜRK (ÖĞRETİM ÜYESİ)

 

GİRESUN

SELAHATTİNKARAAHMETOĞLU (ECZACI)

AYKUTGEZMİŞ (İNŞAAT MÜHENDİSİ)

BÜLENT YENER BEKTAŞOĞLU (ECZACI)

NILAYPINAR (AVUKAT)

 

GÜMÜŞHANE

MUTLUGÜRLER (MÜHENDİS)

ERCANÖZDEMİR (TEKSTİL)

 

HAKKARİ

NECMETTİN YARDIMCI (SERBEST)

NURETTİNÇALLI (SERBEST)

GÜRGİNTOMRİS (SERBEST)

 

HATAY

MEHMET ALİ EDİBOĞLU (DOKTOR)

MEVLÜTDUDU (AVUKAT)

REFİKERYILMAZ (AVUKAT)

HASANAKGÖL (ÇİFTÇİ)

NİHADMATKAP (YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR)

SUZANALHASOĞLU (MALİ MÜŞAVİR)

HİLMİYARAYICI (MÜZİSYEN)

ALİOĞUZ (ESNAF)

ALİASLAN (ECZACI)

YILMAZŞAHUTOĞLU (DOKTOR) 

 

ISPARTA

ALİ HAYDAR ÖNER (MÜLKİ İDARE AMİRİ)

İRFANBAKIR (MÜHENDİS)

TANSELİÇAKMAK (DOKTOR)

NACİYOLDAŞ (MÜHENDİS)

 

MERSİN

AYTUĞATICI (DOKTOR)

VAHAPSEÇER (MÜHENDİS)

İSAGÖK (AVUKAT)

ALİ RIZA ÖZTÜRK (MİLLETVEKİLİ)

NECMİDOĞAN (AVUKAT)

HÜSEYİNÇAMAK (DOKTOR)

MUSTAFA SELÇUK DERELİ (HAKEM)

SONERYILDIRIM (EMEKLİ ASKER)

NURSENYÜCESOY TEMİZKAN (AVUKAT)

ZEHRAÖZYİĞİT (ECZACI)

TEOMANYANIK (VETERİNER)

 

İSTANBUL

1. BÖLGE

GÜRSELTEKİN (SERBEST)

OSMAN TANER KORUTÜRK (ESKİ BÜYÜKELÇİ)

MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ (MALİYECİ)

AYŞE ESER DANIŞOĞLU (ÖĞRETİM ÜYESİ)

ŞAFAKPAVEY (DİPLOMAT)

İHSANÖZKES (EMEKLİ İMAM)

FATMA NUR SERTER (MİLLETVEKİLİ)

MAHMUTTANAL (AVUKAT)

MÜSLİMSARI (BANKACI)

CELALDİNÇER (VALİ YARDIMCISI)

KADİR GÖKMEN ÖĞÜT (DİŞ HEKİMİ)

YAKUPAKKAYA (MATBAACI)

AYTENKAYALIOĞLU (BANKACI)

HASAN BASRİ ÖZBEK (MÜHENDİS)

HÜSNÜSÜSLÜ (DOKTOR)

HASANUZUNYAYLA (İŞ ADAMI)

OSMANYAZICI (YÖNETİCİ)

HİLALDOKUZCAN (MÜHENDİS)

İHSAN GÜLİZ KAPTAN (ECZACI)

HAKANERDEMİR (SERBEST)

MEHTAPDÜZOVA (ÖĞRETMEN)

ALİKOÇ (GAZETECİ)

ARASARSLAN (DİL BİLİMCİ)

BAHARÖZAY (YÖNETİCİ)

DERYAŞENTÜRK (İKTİSATÇI)

EMRAHKÖKSAL (AVUKAT)

ALİYILDIZ (TİCARET)

MURATGÜNEL (MÜTEAHHİT)

REŞAT ŞAHİN ÖZTÜRK (EKONOMİST)

MERİHTÜRE (İŞLETME)

 

2. BÖLGE

KEMALKILIÇDAROĞLU (MİLLETVEKİLİ)

BİHLUNTAMAYLIGİL (İŞLETMECİ)

MUSTAFA SEZGİN TANRIKULU (AVUKAT)

AYDIN AĞAN AYAYDIN (GAZETECİ)

SEDEFKÜÇÜK (YÖNETİCİ)

ERCANCENGİZ (EMEKLİ)

HALUKEYİDOĞAN (ÖĞRETİM ÜYESİ)

AYKUTERDOĞDU (HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI BAŞ KONTROLÖRÜ)

MELDAONUR (DANIŞMAN)

BAHRİSİPAHİ (TEKNİSYEN)

ÇETİNSOYSAL (SERBEST)

İRFAN HÜSEYİN YILDIZ (YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR)

BÜLENTSEYHAN (YÖNETİCİ)

HÜSEYİNYAŞAR (İŞADAMI)

GÜLSERENONANÇ (MÜHENDİS)

BAYRAMGÜVEN (MUHASEBECİ)

YASEMİNÖNEY CANKURTARAN (EKONOMİST)

RAİFBALKAROĞLU (İŞADAMI)

HAKANATALAY (MALİ MÜŞAVİR)

SEYFULLAHBEYSÜLEN (MEMUR)

ÖZGE ÇAĞRI TORAMAN (EĞİTMEN)

MARİGORMEZANO (REKLAMCI)

CEMSEYMEN (GAZETECİ)

MÜŞERREFAKSAK (EKONOMİST)

BİLGEKOÇKAYA (AVUKAT)

CEM CENGİZ YILMAZ (MÜHENDİS)

KENANMALKOÇ (İŞLETMECİ)

 

3. BÖLGE

ERDOĞANTOPRAK (İŞ ADAMI)

UMUTORAN (İKTİSATÇI)

SÜLEYMANÇELEBİ (YÖNETİCİ)

OSMAN OKTAY EKŞİ (GAZETECİ)

BİNNAZTOPRAK (ÖĞRETİM GÖREVLİSİ)

SABAHATAKKİRAZ (MÜZİSYEN)

FAİKTUNAY (YÖNETİCİ)

ALİÖZGÜNDÜZ (SAVCI)

FERİT MEVLÜT ASLANOĞLU (MİLLETVEKİLİ)

MUHAMMETÇAKMAK (ÖĞRETİM ÜYESİ)

KENANŞİMŞEK (BANKACI)

MEHMET ALİ ÖZPOLAT (AVUKAT)

KAMİLUĞURLU (İŞ ADAMI)

BÜLENTKERİMOĞLU (DOKTOR)

KUTSİYE BENAN BAYKAL (YÖNETİCİ)

ORHANDURAN (SANAYİCİ)

SELAMİÖZDEMİR (ÖĞRETMEN)

BAYRAMALİÇEŞMECİ (İŞLETMECİ)

HÜSEYİNAYDOĞDU (SERBEST)

BERRİNBALCI (MÜHENDİS)

DERYAEKŞİ (YÖNETİCİ)

YEĞANEGÜLEY (AVUKAT)

EMİR HÜSEYİN AKIN (MİMAR)

ÖZGEUTAN (ULUSLARARASI FİNANS)

TURANAYDOĞAN (AVUKAT)

TAŞKINKILIÇ (SERBEST)

CEVAHİRKILIÇ (AVUKAT)

TACETTİN DEVRAN ÇAKMAKÇI (AVUKAT) 

 

İZMİR

1. BÖLGE

ŞÜKRAN GÜLDAL MUMCU (MİLLETVEKİLİ)

RIZA MAHMUT TÜRMEN (GAZETECİ)

OĞUZOYAN (ÖĞRETİM ÜYESİ)

MUSAÇAM (ÖĞRETMEN)

HÜLYAGÜVEN (DOKTOR)

ERDALAKSÜNGER (İŞ ADAMI) 

AYDINÖZCAN (AVUKAT)

TURGAYBOZOĞLU (HESAP UZMANI)

ADNANERDİL (EĞİTİMCİ)

KAZIMUMDULAR (MÜHENDİS)

SENİYE NAZİK IŞIK (İKTİSATÇI)

EBRUOKAY (EMEKLİ) 

ŞENERAKDEMİR (YÖNETİCİ)  

 

2.BÖLGE

ALAATTİNYÜKSEL (YÖNETİCİ)

MUSTAFA ALİ BALBAY (GAZETECİ)

MEHMET ALİ SUSAM (KİMYAGER)

RAHMİ AŞKIN TÜRELİ (İKTİSATCI)

AYTUNÇIRAY (DOKTOR)

BİRGÜLGÜLER (ÖĞRETİM ÜYESİ)

MUSTAFAMOROĞLU (İŞLETMECİ)

LEVENTEYİPİŞİREN (MÜHENDİS)

ELFİNTATAROĞLU (İÇ MİMAR)

LEVENTPİRİŞTİNA (İŞLETMECİ)

ÖZCANPURÇU (EKONOMİST)

HÜSEYİNSEZER (MÜHENSİS)

COŞKUNÇİFLİK (MÜHENDİS)

 

KARS

NAİFALİBEYOĞLU (SERBEST MESLEK)

CENGİZDAŞDEMİR (AVUKAT)

SAFFETÖZDEMİR (ULUSLARARASI İLİŞKİLER)

 

KASTAMONU

BAHRİGÖKÇEBAY (EMEKLİ)

HASANBALTACI (MÜHENDİS)

AYŞENURÖZDEN (ECZACI)

 

KAYSERİ

MEHMET ŞEVKİ KULKULOĞLU (DOKTOR)

ÇETİNARIK (DOKTOR) 

ALİ PAŞA TAN (İKTİSATÇI)

TÜRKERTOK (CUMHURİYET SAVCISI) 

FİGENALÇI (ÖĞRETMEN)

EMİNYILDIRIM (EMEKLİ)

ÖMERBAYRAK (DOKTOR)

İSMAİLYAVUZ (ESNAF)

ALİ KEMAL AÇILKAN (HALKLA İLİŞKİLER)  

 

KIRKLARELİ

MEHMET SİYAM KESİMOĞLU (İDARECİ)

TURGUTDİBEK (AVUKAT)

TÜRABİKAYAN (MİMAR)

 

KIRŞEHİR

CAHİTGÜRSES (DOKTOR)

YILMAZZENGİN (ESNAF)

 

KOCAELİ

HURŞİTGÜNEŞ (EMEKLİ ÖĞRETİM ÜYESİ)

MEHMET HİLAL KAPLAN (DOKTOR)

HAYDARAKAR (MATEMATİKÇİ)

ÖMERKURTAŞ (TIP DOKTOR)

TUBAAYDIN (AVUKAT)

TURANDUMLU (ECZACI)

TAHSİNTARHAN (SANAYİCİ)

MAHMUTAKYOL (MEMUR)

EHLİNAZTORUN (ÖĞRETİM ÜYESİ)

HAMİYETGÖKSU (EMEKLİ)

ÇAĞLARÖZDEMİR (YÖNETİCİ-MÜDÜR) 

 

KONYA

ATİLLAKART (AVUKAT)

MEHMETTOPBAŞ (AVUKAT)

MAHİRDİLEK (DOKTOR)

ORÇİN GÜNEY ÇALIK (SERBEST)

NURCAN BİRGÜL ÖZTÜRK (ECZACI)

DURMUŞ ALİ KARAMUT (EĞİTİMCİ)

ALİTEKİŞ (MÜHENDİS)

HÜSEYİNKAYA (PSİKOLOG) 

SEHERAVŞAR (AVUKAT)

ŞENİZKURTULUŞ (YÖNETİCİ)

KEMALMUTLU (EMEKLİ)

ARSLANÜSTÜNDAĞ (MÜHENDİS)

HÜSEYİNYAĞCI (İŞLETMECİ)

KÖKSALFİLORİNALI (AVUKAT) 

 

KÜTAHYA

ŞEREFHAN (AVUKAT)

ZELİHAAKSAZ ŞAHBAZ (DOKTOR)

ŞEREFDOĞAN (ÖĞRETMEN)

RUHSENKUMDALI (MÜHENDİS) 

FARUK BEHRAM SOYDAN (ULUSLARARASI İLİŞKİLER) 

 

MALATYA

VELİAĞBABA (İŞLETME) 

ALİDAĞDELEN (EMEKLİ)

DİLABOZTEPE (TİCARET)

EKREMDERNEK (TÜRKOLOG) 

EROLBİNGÖL (ÖĞRETMEN)

GÜZİDEYILDIRIM (DİŞ HEKİMİ) 

 

MANİSA

HASANÖREN (SANAYİCİ)

ÖZGÜRÖZEL (ECZACI)

SAKİNEÖZ (MİMAR)

MAZLUMNURLU (AVUKAT)

HASAN CAHİT KAPLAN (YÖNETİCİ)

ŞAHİNMENGÜ (AVUKAT)

MUHARREMEKİCİ (DİŞ HEKİMİ)

MUSTAFABAŞGÜLŞEN (MÜHENDİS)

ABDULLAHSAKA (MUHASEBE)  

YILDIZ BİÇER (DOKTOR)  

 

KAHRAMANMARAŞ

DURDUÖZBOLAT (İŞ ADAMI)

AYHANÇİFTARSLAN (YÖNETİCİ)

DURANÖZDAL (SANAYİCİ)

KİBARÖZDEMİR (TEKNİSYEN)

YAŞARGÜNGÖR (ECZACI)

RAMAZANBURHAN (EMEKLİ)

TÜRKANÖZBEK (ÖĞRETMEN)

MEHMETOKUÇ (SERBEST)

 

MARDİN

REŞİTKILIÇ (TÜCCAR)

MUSTAFA KEMAL TUĞMANER (SERBEST)

MUHAMMEDOLĞAÇ (ÖĞRETMEN)

MEHMETBEŞER (TİCARET)

MEHMETÇİFTÇİ (EMEKLİ)

CEMALŞAHİN (ÇİFTÇİ) 

 

MUĞLA

TOLGAÇANDAR (MÜHENDİS)

NURETTİNDEMİR (DOKTOR)

ÖMER SÜHA ALDAN (CUMHURİYET SAVCISI)

EMRAHDOĞU (TURİZM)

ALİARSLAN (DOKTOR)

MUSTAFAÖZTÜRK SERBET (MALİ MÜŞAVİR)

 

MUŞ

SERKANDEMİREL (MÜHENDİS)

ZİHNİSAYAN (EĞİTİMCİ)

MUSTAFAFIRAT (EĞİTİMCİ)

FUATKAYA (EMEKLİ)

 

NEVŞEHİR

BÜLENTYUMUŞ (AVUKAT)

ATILGANSERT (AVUKAT)

HİLMİ BÜLENT TEKİNER (EKONOMİST) 

 

NİĞDE

DOĞAN ŞAFAK (TURİZMCİ)

AHMET OĞUZ ÖZMEN (AVUKAT) 

ÖMER FETHİ GÜRER (MÜHENDİS)

 

ORDU

İDRİSYILDIZ (MÜHENDİS)

İDRİS SAMİ TANDOĞDU (DOKTOR)

ŞANSEREREN (ECZACI)

GÖKHANKARAYEL (ÖĞRETMEN)

EMİNEYÜCETÜRK (MİMAR)

SÜLEYMANÇELENK (ÖĞRETİM ÜYESİ)

 

RİZE

KENANBIYIK (YÖNETİCİ)

BAŞARCUMBUR (EMEKLİ)

HATİCE NESRİN SARI (EMEKLİ)

 

SAKARYA

ENGİNÖZKOÇ (EĞİTİMCİ)

GÜRKANCANOL (YÖNETİCİ)

RAŞİTDÜNYA (İŞ ADAMI)

AYÇATAŞKENT (YÖNETİCİ)

ECEVİTKELEŞ (MÜHENDİS)

ÜMİTUSAL (ESNAF)

MELEKGÜREVİN (ECZACI)

 

SAMSUN

AHMET HALUK KOÇ (DOKTOR)

AHMET İHSAN KALKAVAN (GEMİ ACENTELİĞİ)

KEMALZEYBEK (İŞ ADAMI)

FATMA NECİLE ÇOKAY (DİŞ HEKİMİ)

CENGİZSEZGİN (MİMAR)

OSMANZÜMRÜT (MÜFTÜ)

MEHMETATALAY (MÜHENDİS)

MÜŞFİK VEYSEL ERDOĞAN (MÜHENDİS)

ORHANAYKANAT (DOKTOR)

 

SİİRT

MEHMET MUHDİ KOYUNCU (TİCARET)

KAMİLEBALCI (ANTRENÖR)

ABDULLAHHEZER (İŞÇİ)

 

SİNOP

ENGİN ALTAY (MİLLETVEKİLİ)

ABDULLAHŞİŞEK (TİCARET)

 

SİVAS

MALİK ECDER ÖZDEMİR (MÜHENDİS)

METİNKESKİN (MİMAR)

ETEM ERDAL ERŞAN (DOKTOR)

BAKİÇOBAN (DOKTOR)

BÜLENT RENDA DENİZ (AVUKAT)

 

TEKİRDAĞ

FAİKÖZTRAK (İKTİSATÇI)

CANDANYÜCEER (DOKTOR)

EMREKÖPRÜLÜ (AVUKAT)

GÜLFERAHGÜRAL (EMEKLİ)

ŞERAFETTİNKURT (MUHASEBECİ)

AYHANCİVAN (AVUKAT)

 

TOKAT

ORHANDÜZGÜN (DOKTOR)

CEVATATILGAN (SANAYİCİ)

FEDAİTOYRAN (BANKACI)

ESATERDÖNMEZ (ECZACI)

SİNAN YAVUZ YAVAŞ (MÜHENDİS)

 

TRABZON

MEHMET VOLKAN CANALİOĞLU (ÖĞRETMEN)

ALİ TÜREN ÖZTÜRK (MÜHENDİS)

SEDATGÖZAÇAN (SERBEST)

GÜZİDEUZUN (MÜHENDİS)

AHMETKAYA (MÜHENDİS)

ALİKOÇ (ÖĞRETMEN)

 

TUNCELİ

KAMERGENÇ (MİLLETVEKİLİ)

HÜSEYİNAYGÜN (AVUKAT)

 

ŞANLIURFA

FERHATKARATAŞ (AVUKAT)

SÜLEYMANGÖK (DOKTOR)

İBRAHİMHATİPOĞLU (DOKTOR)

NAİLE ŞÜKRAN YALÇIN (EMEKLİ)

GÜLERYILMAZ (YÖNETİCİ)

AHMETTEKİNER (İKTİSATÇI)

FATMAÖZTAY (EV HANIMI)

ABDÜLKERİMÇAKMAK (MÜTEAHHİT)

ÖMER FARUK ATBİNİCİ (MÜTEAHHİT)

TÜRKANAYAS (GAZETECİ)

MEHMETEKİNBAŞ (ESNAF)

MEHMETÖZÇELİK (MUHTAR)

 

UŞAK

DİLEKAKAGÜN YILMAZ (AVUKAT)

MUSTAFAAYDIN (VETERİNER HEKİM)

EROLGİLİM (DOKTOR) 

 

VAN

ZAHİRKANDAŞOĞLU (YÖNETİCİ)

MEHMETACAR (YÖNETİCİ)

ABDULBARİMELEK (MÜFETTİŞ)

SELİMKARAKUŞ (SERBEST MESLEK)

SABRİYEÇABUKER (MEMUR)

ŞAHİNEFENDİOĞLU (EMEKLİ)

NURETTİNERÖRS (MÜTEAHHİT)

NİYAZİÇINAK (HALKLA İLİŞKİLER) 

 

YOZGAT

ALİAYIK (EKONOMİST)

ALİKEVEN (ESNAF)

BURHAN SARIARSLAN (HALKLA İLİŞKİLER)

ERGÜN ERSOY (SERBEST)

 

ZONGULDAK

MEHMETHABERAL (DOKTOR)

ALİ İHSAN KÖKTÜRK (AVUKAT)

NERİMANPOSBIYIK (EMEKLİ)

EROLSARIAL (MÜHENDİS)

ÜNALDEMİRTAŞ (AVUKAT)

 

AKSARAY

MAHMUTÖZTÜRK (EKONOMİST)

ÖZLEMGÜNEŞ (MÜHENDİS)

MUAMMERDİLEK (MALİ MÜŞAVİR)

 

BAYBURT

HACI DURSUN YAŞAROĞLU (EKONOMİST)

 

KARAMAN

FİKRETÜNLÜ (EĞİTİMCİ)

OSMAN NURİ KOÇAK (SERBEST)

 

KIRIKKALE

YAŞARYILMAZ (ECZACI)

RAFETULUSOY (DİŞ HEKİMİ)

HACI ARAP KARADURMUŞ (EMEKLİ)

 

BATMAN

FARİS ÖZDEMİR (EMEKLİ MİLLETVEKİLİ)

MEHMET CAN AVCI (SERBEST)

MEHMET İHSAN ERMAN (SERBEST)

VEHBİAĞAYA (SERBEST)

 

ŞIRNAK

KIYDEMÖKTEN (YÖNETİCİ)

OSMANYEREN (ESNAF)

HİŞYARBUDAK (İŞÇİ)

SADUNSEZER (ESNAF)

 

BARTIN

MUHAMMET RIZA YALÇINKAYA (MÜHENDİS)

MELİHAOKUTAY (EMEKLİ)

 

ARDAHAN

ENSARÖĞÜT (MİLLETVEKİLİ)

METİNDEMİR (YÖNETİCİ)

 

IĞDIR

EKBERTANER (SERBEST)

BEHMAN GÖGCE (İŞ ADAMI)

 

YALOVA

MUHARREMİNCE (ÖĞRETMEN)

ALAATTİNFİTOZ (MÜHENDİS)

 

KARABÜK

MUSTAFAEREN (YÖNETİCİ)

ERDOĞANDİNCEL (AVUKAT)

 

KİLİS

ERTUĞRUL KEKEÇ (DOKTOR)

CUMADAĞLI (EMEKLİ) 

 

OSMANİYE

BAHAÜNLÜ (MÜHENDİS)

NİHATÇERÇİ (ÖĞRETMEN)

ÜNALKÖKSAL (MUHASEBECİ)

İRFANERDEM (MUHASEBE)

 

DÜZCE

SELÇUKYANMAZ (SERBEST)

BASRİKARSLIOĞLU (ECZACI)

İLKNUR BAŞAK TÜTÜNCÜ (MÜHENDİS)  

 

CHP, LİSTEDE 109 KADIN ADAYA YER VERDİ

CHP’nin 550 milletvekili adayı arasında 109 kadın bulunuyor. 109 kadın adaydan 40’ının “seçilebilecek” yerlerden olduğu belirtiliyor.

CHP’nin mevcut 101 milletvekili arasında 9 kadın bulunuyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı konuşmalarda daha çok kadın aday sözü vermişti. CHP’nin 12 Haziran seçimleri için aday gösterdiği 550 kişinin 109’u kadınlardan oluşuyor. Bu 109 kadın adayın 40’ının “seçilebilecek” yerlerden olduğu ifade ediliyor. CHP’nin kadın adaylarının yaş ortalaması ise 45.

Öte yandan CHP’nin milletvekili adaylarının 14’ü engellilerden oluşuyor. Bu 14 adayın 5’inin “seçilebilir” yerlerden olduğu kaydediliyor.

CHP’nin mevcut 101 milletvekilinden 37’si listelerde kendisine yer bulurken 37 milletvekilinden 28’inin tekrar seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Bu arada CHP listelerinde 30 yaş altında 25 aday bulunuyor.

37 MİLLETVEKİLİ TEKRAR ADAY GÖSTERİLDİ

Bu arada CHP'nin 23'üncü dönem parlamentoda yer alan 101 milletvekilinden İstanbul Milletvekili Ali Topuz ve Esfender Korkmaz, Ankara Milletvekili Nesrin Baytok, Muğla Milletvekili Gürol Ergin, Zonguldak Milletvekili Ali Koçal, Uşak Milletvekili Osman Coşkunoğlu, Artvin Milletvekili Metin Arif Ağaoğlu, İstanbul Milletvekili Şinasi Öktem ve İstanbul Milletvekili Şükrü Elekdağ daha önce aday adayı olmayacaklarını açıklamışlardı. Bu milletvekillerinin dışında kalan 92 vekilden yalnızca 37'si tekrar aday gösterildi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 130 Yorum }
  • Bülent öcal 12.4.2011 16:48:43
    Akp İst kahve dagıtıyor çok orjinal kutusu var üstünde cami resmi var eh bir kahveninde 40 yıl hatırı var bak ist il teşkilatı ist kahvesini dagıtdı 40 yılıda garanti eddi siz neyapacaksınız anlatın.
  • nazım gok 12.4.2011 15:32:15
    zaten bir değişim gerkiyordu bence doğru ve adil bir liste olmuş herkesin ve her şeyin bir başlangıcı olduğu gibi bitişide olmalı çünkü liste dışı kalanlar fazla hır gür çıkarmasın artık gürültü patırtı zamanı değil eskilerinde seçilecekmiş gibi çalışmalrı lazım aksi durumda AKP
  • ali şahtan ungan 12.4.2011 14:02:13
    MERSİN'LİYİM FENERBAHÇELİYİM.ÜYE OLDUĞUM HALDE SELÇUK DERELİ YÜZÜNDEN BAŞKA BİR PARTİYE OY VERECEĞİM BU BÖYLE BİLİNE.1000 OYUM OLSA BİRİNİ VERİRSEM NAMERDİM.
  • Gazi Antepli 12.4.2011 12:44:57
    Hiçbir Gaziantepli veya Trabzonlu, Yozgatlı, Konyalı, Eskişehirli, Bursalı vs. Hakkariden, Vandan, Diyarbakırdan, Batmandan milletvekili yapılmaz ama batı illeri ve Gaziantepin milletvekillerinin yarıdan fazlası doğu kökenli. Türkiyede Kürt oranı %7 ama milletvekili oranı %70.
  • ihsan guzelkucuk 12.4.2011 12:29:41
    50yıl ısımsız hızmetkarı oldugum chp ye hemde benım bolgemden aday olan sınan aygunun oldugu lısteye ben naıl evetı basacagım benı bu hale neden dusurdun sayın kılıctaroglu cok uzgunum
  • Meriç Avcısı 12.4.2011 10:57:58
    Bak bak AKP'nin paçalarını nasıl da tutuşturmuş korkmayın AKP'liler MHP yoldan çıkmazsa MHP-CHP koalisyonu geliyor sonra sokaklar gözyaşı seli dolmasın! CHP kadın aday sayısı artı engelli adaysayısı ve gençlere yer vererek çok büyük adımlar atmıştır. Hayırlısı oldu! Bu liste seçim kazandırır!
 
Haberlersurvivor 2016acun ılıcalıBeşiktaştv 8GalatasarayistanbulFenerbahçe