« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte Cardozo pazarlığı

Paraguaylı yıldız ile prensipte anlaşıldı. Ancak Cardozo pazarlık masasına vatandaşı Malgerejo’yu da koydu. Sarı lacivertliler iki oyuncunun işini 12 milyon Euro’ya bitirmek için çalışıyor.

Ahmet Ercanlar
SON GÜNCELLEME

ALPER Potuk ve Bruno Alves transferiyle yeni sezon öncesi gövde gösterisi yapan Fenerbahçe, transferde hız kesmiyor...
Portekiz pazarını mesken tutan sarı lacivertliler, Benfica’nın golcüsü Cardozo ile birlikte vatandaşı Malgerejo’yu da birlikte renklerine katmak için temaslarını sürdürüyor.
Fenerbahçe’nin anlaşma aşamasına getirdiği Cardozo ise 22 yaşındaki Paraguaylı takım arkadaşı Malgerejo’yu da pazarlık masasına koydu. Tecrübeli golcü, genç sol bekin de kendisiyle birlikte alınmasını istedi. Benfica ile yapılan pazarlıklarda bu gelişmenin ardından Cardozo’nun yanı sıra Malgerejo da fiyata dahil olacak.

LİSTEDE ÜST SIRALARA TIRMANDI

İKİ futbolcunun işini toplam 10-12 milyon Euro civarında bir miktar karşılığında bitirmek isteyen F.Bahçe hem forvet, hem de sol bek transferini gerçekleştirip, yabancı defterini kapatmayı planlıyorlar..
Cardozo bu talepte bulunmadan önce de Malgerejo zaten Fenerbahçe’nin transfer listesinde bulunuyordu. Paraguaylı oyuncunun önerisiyle Malgerejo, bu listede üst sıralara doğru tırmandı.
Paraguay Milli Takımı’nda da forma giyen Malgerejo’nun piyasa değeri yaklaşık 5 milyon Euro civarında.

ÇETİNKAYA İŞİ BİTİRMEK ÜZERE

SARI lacivertlilerin aradığı özelliklere sahip bir sol bek olan genç oyuncu hem çok süratli hem de teknik. Agresifliğiyle de ün yapan Malgerejo, Fenerbahçe’de önemli bir açığı kapatacak kapasitede.
Portekiz basınına göre Fenerbahçe bu iki oyuncu için 17 milyon Euro önerdi. Ancak sarı lacivertli kulüpten alınan bilgiye göre ise Benfica’ya toplam 12 milyon Euro’yu geçmeyecek bir teklif sunulacak. Cardozo ve Malgerejo transferi için görevlendirilen Hasan Çetinkaya Portekiz’deki temaslarında büyük mesafe kaydetmiş durumda. İki oyuncunun da Fenerbahçeli olması an meselesi...

Portekiz basınına göre Fenerli gibi

FENERBAHÇE’de bir yandan hoca arayışları sürerken, diğer yandan flaş transfer iddialarının ardı arkası kesilmiyor. Gündemdeki ilk isim olan Oscar Cardozo için Benfica ile pazarlık masasına oturuldu. Portekiz medyasının iddiasına göre, Fenerbahçe 29 yaşındaki golcü için ısrarcı ve bu işi bitirme şansı oldukça yüksek.


Bunları da Beğenebilirsiniz