« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte büyüklük bu

Sarı lacivertli kulüp, Mehmetçik Vakfı’na 1 milyon dolar bağışladı ve 3 milyon dolar zarara girmeyi göze alarak Beyonce konserini iptal etti. Siyah beyazlılar da BJK İnönü Stadı’ndaki 2 Kartal Yuvası’nın yarınki gelirini Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE ve Beşiktaş, Mehmetçik Vakfı’na yaptıkları büyük yardımlar ve terör saldırılarına gösterdikleri tepkiyle sadece spor kulübü olmadıklarını, örnek alınacak birer sivil toplum kuruluşu olduklarını kanıtladılar.

Habertürk Televizyonu’nun Mehmetçik Vakfı için düzenlediği yardım kampanyasına 1 milyon dolar bağışta bulunan Fenerbahçe Kulübü, bununla da yetinmedi; 100. kuruluş yıldönümü nedeniyle Şükrü Saracoğlu Stadı’nda düzenleyeceği Beyonce konserini iptal etti. Bu iptalin sarı lacivertlilere yaklaşık 3 milyon dolara mal olması bekleniyor. Mehmetçik Vakfı’na bağışlanan 1 milyon dolar ile birlikte Fenerbahçe’nin yaptığı fedakarlığın bedeli 4 milyon doları buldu.

Beşiktaş Kulübü de futbol takımının yarın Liverpool ile oynayacağı Şampiyonlar Ligi maçında terör olaylarını protesto etmek amacıyla çeşitli organizasyonlar düzenledi. BJK İnönü Stadı’nın altındaki iki Kartal Yuvası’nın yarınki gelirlerini Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacak olan siyah beyazlı kulüp, terörü lanetleyen özel tişörtler de hazırladı. Kartal Yuvası mağazalarından satışa çıkarılacak bu tişörtlerin geliri de Mehmetçik Vakfı’na verilecek. Siyah beyazlılar ayrıca, terörü lanetleyen Türkçe ve İngilizce pankartlar, dövizler hazırlayarak bunları Liverpool maçında BJK İnönü Stadı’na asacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz