Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte böyle yendim

Almanya’nın Die Welt Gazetesi’ne demeç veren F.Bahçe Teknik Direktörü, B.Münih ile şampiyonluk yarışına giren W.Bremen’e kendisini örnek göstererek, ‘Sadece kendi gücüne güvenmek yetmez. Siz de birileri için atıp tutmalısınız’ diye konuştu.

İsmail EREL/FRANKFURT
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE Teknik Direktörü Christoph Daum, Alman gazetesi Die Welt’e yaptığı açıklamada Beşiktaş karşısında aldığı zaferin perde arkasını anlattı. Werder Bremen’e şampiyonluk yolunda tavsiyelerde bulunan ünlü teknik adam, kendisini örnek gösterdi. Geride olan Bayern Münih yöneticilerinin, Werder Bremen’in psikolojisini bozmak için sürekli konuştuğunu söyleyen Daum, ‘Werder Bremen de aynı yolu izlesin. Ama bu kulübün dışından biri olsun. Örneğin eski menajer Willi Lemke. O da Bayern Münih hakkında atıp tutsun’ dedi.

Benimle uğraştılar

Kendisinin de aynı yöntemlere başvurduğunu belirten Daum, Beşiktaş’ı 3-1 yendikleri maçı hatırlatarak, şöyle konuştu: ‘Sadece kendi gücüne güvenmek yetmez. Bugün, başka yönlere de dikkati çekmek gerekir. Ben daha geçen hafta sonu Beşiktaş’ı 3-1 yenerken bunu gösterdim. Oyuncularımı her şeye hazırladım, hatta medyadaki bütün haberlere kadar. Önce benimle uğraştılar, sonra da futbolcularımızı rakip takımlarla gündeme getirdiler. En sonunda ben de çevremizdeki insanlardan, bunlara karşı harekete geçmelerini istedim’

Mücadele yetmiyor

Sadece ve sadece sportif mücadele ile şampiyon olunamayacağını belirten Daum, ‘Ya da çok üstün bir ekibin olacak ki, şampiyon olacaksın. Profesyonel futbol maalesef, halen taraftarın taşıdığı spor ruhundan uzaklaştı. Bu mücadele şimdi güç için yapılıyor’ diye konuştu.

Werder Bremen’in önde olmasına rağmen zor bir mücadele vereceğini belirten Daum, ‘Bremen de bizim gibi yapsın’ dedi. Alman Ligi’nin bitimine 4 hafta kala Werder Bremen, yarışı 6 puan önde götürüyor. 32. haftada, yani 10 gün sonra Bremen, Bayern Münih deplasmanında oynayacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler