Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte Aysal'ın yol haritası

Bugün saat 16.00'da yönetim kurulunu toplayacak olan Ünal Aysal, büyük olasılıkla güven oylaması için erken seçim kararı alacak. Başkanlığı tamamen bırakmak ya da memnun olmadığı yöneticileri değiştirmek ihtimalleri ise zayıf olasılık.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

Galatasaray’da herkesin gözü bugün saat 16.00’da yapılacak yönetim kurulu toplantısına çevrildi. Son bir haftadır ‘Erken seçim’ gündemini ajandasına alan Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın, dün yapılan Divan Kurulu toplantısında, “Yönetim kurulunda arkadaşlarımla konuşup gerekli kararı alacağım” diye konuşması gözleri bugünkü zirveye çevirdi. Hürriyet’in ulaştığı bilgilere göre; kritik zirve öncesi başkan Aysal’ın önünde 3 seçenek bulunuyor. Aysal, yönetici arkadaşlarıyla yapacağı görüşmeler sonucunda bunlardan birine karar verecek.

1-) GÜVEN OYLAMASI ADINA ERKEN SEÇİM KARARI ALACAK
Başkan Aysal’ın şu anda en yakın olduğu tercih işte bu seçenek...
Ünal Aysal, yaklaşık bir aydır olağanüstü genel kurul yapmayı düşünüyor. Ancak bu kez 2013 yılında olduğu gibi hemen erken seçim kararı almayacak; güven oylaması adına erken seçim kararı alacak.
Olağanüstü Seçimli Genel Kurul tarihini ise Ocak 2015 tarihi olarak belirleyecek.
Yani geçtiğimiz yıl büyük eleştiri yapılan ‘baskın seçim’ yorumlarını ortadan kaldıracak.
Şu anda kongre, seçim olmayacak. Bu yönetim Ocak 2015’e kadar göreve devam edecek.
Ve bu 4 aylık süre zarfında aday olmayı düşünen başkan adayları hazırlıklarını yapacak. Kimse ‘baskın seçim’ yorumu yapamayacak. Kısaca Galatasaray Kulübü'nde yönetime talip olanlar da çalışmalarını rahat bir şekilde yapacak

2-) ERKEN SEÇİM KARARI ALIP ADAY OLMAYACAK
Seçim kararını alıp ‘aday değilim’ açıklaması yaparak, kulübü en kısa sürede olağanüstü genel kurula götürecek.

3-) SEÇİM KARARI ALMAZ; MEMNUN OLMADIĞI YÖNETİCİLERİN İSTİFASINI İSTER
Gerçekleşme ihtimali düşük de olsa bu maddenin açılımı şu şekilde....
Yönetim kurulu üyelerinin‘seçime gitmeyelim’ görüşü altında birleşmesi halinde başkanlık görevinden istifa etmeyecek, ancak memnun olmadığını yöneticilerden 'istifa' etmelerini isteyecek. Bu durumda 4-5 yönetici ile yollar ayrılacak. Ardından 29 Eylül’de gerçekleşecek olan ve futbolun yönetildiği Sportif AŞ Yönetim Kurulu genel kurulunda kadro değişikliğine gidilecek.
Ünal Aysal, Sportif AŞ Yönetim Kurulu'na futbolda başarıyı elde eden eski yöneticiler Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak gibi isimleri bu yönetim kadrosuna dahil edecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz