Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  İşte Amerika'nın yeni silahı

  Hürriyet Haber
  10 Ağustos 2012 - 09:38Son Güncelleme : 10 Ağustos 2012 - 11:40

  ABD'de Pentagon'un da desteklediği ve mühendislerin geliştirdiği solucan şeklindeki robot, tipik bir solucanın yaptığı birçok şeyi yapabiliyor. Solucan robot, toprak üzerinde sürünüyor, solucan gibi kıvrılıp ilerleyebiliyor.

  Meshworm projesi kapsamında geliştirilen solucan robotun askeri amaçla kullanılacağı sanılıyor.

  Uzmanlar, solucan robotun diğer robotların aksine çıkarılan sesi minimuma indirgediğini kaydederken, küçük yapısı sayesinde hemen her yere girebileceğine dikkat çekildi.

   

  AMERİKA'NIN YENİ SİLAHI: SOLUCAN ROBOT / WEB TV

  ÇEKİÇLE VURDULAR, BİR ŞEY OLMADI

  Solucan robotun bir diğer önemli özelliği de dayanıklılığı... Zira mühendislerin üzerine çekiç vurma girişimi de sonuçsuz kalmış. Ardı ardına çekiç darbesi alan solucan robot, çalışmaya devam edebiliyor.

  İşte Amerikanın yeni silahı
  Metal bir kabloyla etrafı sarılan Meshworm, esnek yapısıyla dikkat çekiyor


  "Onu fırlatıp atabilirsiniz, yine de bozulmayacaktır. Kas bağlantılarının güçlü ve hafif yapıda olması onun en büyük avantajı." diyen mühendisler, Meshworm projesinin  DARPA tarafından geliştirilen projelerden biri olduğunu ve hayvanların tasarımını kullanan farklı robotların da hayata geçirilebileceğini kaydetti.

  İşte Amerikanın yeni silahı
  Çekiçle darbe yemesine rağmen çalışıyor


  ÇİTA SAATTE 29 KM YAPABİLİYOR

  Hayvanları baz alan robotlar konusunda solucan robot tek başına değil. Daha önceleri geliştirilen ve hızlarıyla bilinen "çita robot", saatte 29 km koşabiliyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı