Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

İşte Alex!

ROBERTO Carlos heyecanı, yeni sezon heyecanı derken Fenerbahçe, taraftarının karşısına çıktı..

Çıktı ama ortaya koyduğu futbolla özellikle hücum konusunda sezonu açan değil de kapatan bir takım havası verdi.. Roberto Carlos dışında tribüne heyecan verecek bir isim yoktu sahada.. Sahanın en iyisi Uğur Boral’ın çıkışları ve nefis golü biraz heyecan yarattı..

Kezman yine etkisiz.. Deivid gol bölgelerine yine çok uzak.. Semih tam olarak ilk 11 oyuncusu değil.. Yani forvetteki sıkıntılar büyük..

Kale, savunma ve önliberoda büyük bir problem yok.. Özellikle Deniz-Aurelio ikilisi yerinde hamleler yaparak tam not aldılar.

Herkesin merakla beklediği Roberto Carlos ileri çıkışları, uzaktan şutları ve hareketli oyunuyla Shakhtar savunmasını zorladı. Carlos bu sezon 8-10 arasında gol atabilir. Ama ondan asıl beklenen forvete göndereceği gollük paslar olmalı.

Zigiç gibi golcü lazım

Bazı oyuncular vardır.. Oynadıkları zaman eksilerini çok öne çıkartabilirsiniz. Yaptıklarını görmezden gelebilirsiniz. Takımın bir yerlere gelememesinin nedeni olarak onları sayabilirsiniz. Ama bir an gelir ve takımdan uzak kalırlar.. Takım da futboldan uzak kalıverir.. İşte Alex böyle bir oyuncu.. Fiziki açıdan, defansif açıdan çok çok üstün özellikleri yok.. Benim dünya üzerinde gördüğüm en zeki futbolculardan biri.. Zico onun çevresine iyi bir takım kurduğu an Fenerbahçe Avrupa’da da iş yapabilir. Ama takım iyi olmazsa yine fatura Alex’e kesilir.. Alex yokken Fenerbahçe’nin yakalayamadığı tempo ve gol pozisyonu sayısı onun değerini gösteriyor..

Başkan Aziz Yıldırım İznik’te yaptığı açıklamada takıma bir yıldız daha alınacağını açıkladı. Bu önemli bir gelişme. Sanırım Şampiyonlar Ligi’ndeki kura bekleniyor. Rakibe göre bir strateji geliştirilecek. Bu forvetin hareketli, topu seven bir oyuncu olması takım için yararlı değil.. Zigiç gibi, doğrudan gole gidecek, tek vuruşlarda ve hava toplarında etkili olması çok daha iyi. Bakalım Fenerbahçe’nin tercihi hangi yönde olacak.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI