Gündem Haberleri

    İşte AK Parti listesi (AK Parti'nin milletvekili adayları kim?)

    Hürriyet Haber
    18.09.2015 - 18:17 | Son Güncelleme:

    YSK'nın erken seçimler ile ilgili kararının Resmi Gazete'de yayınlanmasından sonra partilerin 1 Kasım 2015 Genel Seçimi için milletvekili aday listeleri belli olmaya başladı. Bunlardan biri de AK Parti. Milletvekili aday listesi AK Parti tarafından YSK'ya teslim edildi. Peki, AK Parti'nin İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer şehirlerden milletvekili adayları kimler? İşte AK Parti aday listesi...

    Türkiye, 26. Dönem parlamentosunu belirlemek üzere 1 Kasım 2015 tarihinde seçime gidiyor. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 1 Kasım'da yapılacak milletvekili genel seçimi için hazırladığı seçim takvimi işliyor. Partiler ise Parti Meclisi ve MYK toplantıları ile 1 Kasım seçimleri için milletvekili aday listelerini kesinleştirmeye başladı.

    İşte AK Parti listesi (AK Partinin milletvekili adayları kim) Boynukalın ve Işılak AK Parti'de aday gösterilmedi



    AK Parti milletvekili aday listesi Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edildi. AK Parti milletvekili aday listesi Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edildi. AK Parti'de 7 Haziran seçimleri listesinden 312 milletvekili yeniden aday gösterildi.

    İşte AK Parti listesi (AK Partinin milletvekili adayları kim) AK Parti aday listesinde Ali Babacan sürprizi



    İşte isimleri açıklanan ilk adaylar:

    ADANA 1 ÖMER ÇELİK
    ADANA 2 NECDET ÜNÜVAR
    ADANA 3 FATMA GÜLDEMET SARI
    ADANA 4 TALİP KÜÇÜKCAN
    ADANA 5 MEHMET ŞÜKRÜ ERDİNÇ
    ADANA 6 TAMER DAĞLI
    ADANA 7 MEHMET SAĞLAM
    ADANA 8 AHMET ZENBİLCİ
    ADANA 9 MÜBERRA KARA
    ADANA 10 HASAN HÜSEYİN KUŞCU
    ADANA 11 HASAN BERZAN TOPRAK
    ADANA 12 ZEKERİYE YILDIZOĞLU
    ADANA 13 MEHMET AKİF DOSTBİL
    ADANA 14 İBRAHİM DÖLEK

    ADIYAMAN 1 AHMET AYDIN
    ADIYAMAN 2 ADNAN BOYNUKARA
    ADIYAMAN 3 İBRAHİM HALİL FIRAT
    ADIYAMAN 4 SALİH FIRAT
    ADIYAMAN 5 YAKUP TAŞ

    AFYONKARAHİSAR 1 VEYSEL EROĞLU
    AFYONKARAHİSAR 2 ALİ ÖZKAYA
    AFYONKARAHİSAR 3 HATİCE DUDU ÖZKAL
    AFYONKARAHİSAR 4 MEHMET KOCA
    AFYONKARAHİSAR 5 CENGİZ SAĞLAM

    AĞRI 1 CESİM GÖKÇE
    AĞRI 2 İSMAİL OĞUR
    AĞRI 3 ERHAN TENEKECİ
    AĞRI 4 ZEYNEL ABİDİN ÇAKIR

    AMASYA 1 MEHMET NACİ BOSTANCI
    AMASYA 2 HALUK İPEK
    AMASYA 3 AVNİ ERDEMİR

    ANKARA -1 1ALİ BABACAN
    ANKARA -1 2 YALÇIN AKDOĞAN
    ANKARA -1 3 AHMET GÜNDOĞDU
    ANKARA -1 4ALİ İHSAN ARSLAN
    ANKARA -1 5 JÜLİDE SARIEROĞLU
    ANKARA -1 6 MURAT ALPARSLAN
    ANKARA -1 7 ERTAN AYDIN
    ANKARA -1 8 FATİH ŞAHİN
    ANKARA -1 9 TÜLAY SELAMOĞLU
    ANKARA -1 10 BARIŞ AYDIN
    ANKARA -1 11 ERCAN KINACI
    ANKARA -1 12 FAHRİ USTA
    ANKARA -1 13 DEVLET ŞANKAZAN
    ANKARA -1 14 MEHTAP TORUNTAY
    ANKARA -1 15 HÜSEYİN ULUSAL
    ANKARA -1 16 HAYRİ ÇAĞIR
    ANKARA -1 17 EMİRE BALKAN
    ANKARA -1 18 MEHMET ALİ CANLI

    ANKARA-2 1 CEMİL ÇİÇEK
    ANKARA-2 2 YILDIRIM TUĞRUL TÜRKEŞ
    ANKARA-2 3 EMRULLAH İŞLER
    ANKARA-2 4 AHMET İYİMAYA
    ANKARA-2 5 LÜTFİYE SELVA ÇAM
    ANKARA-2 6 VEDAT BİLGİN 1/10
    ANKARA-2 7 AYDIN ÜNAL
    ANKARA-2 8 NEVZAT CEYLAN
    ANKARA-2 9 AYHAN YILMAZ
    ANKARA-2 10 MAHMUT SAMİ MALLI
    ANKARA-2 11 AHMET BABA
    ANKARA-2 12 MURAT YILDIRIM
    ANKARA-2 13 NESLİHAN CENK
    ANKARA-2 14 MEHMET AKİF KALAYCI

    ANTALYA 1 MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU
    ANTALYA 2 MUSTAFA KÖSE
    ANTALYA 3 HÜSEYİN SAMANİ
    ANTALYA 4 GÖKCEN ÖZDOĞAN ENÇ
    ANTALYA 5 SENA NUR ÇELİK
    ANTALYA 6 İBRAHİM AYDIN
    ANTALYA 7 ATAY USLU
    ANTALYA 8 İBRAHİM TÜRKİŞ
    ANTALYA 9 IŞILAY IŞILDAR CAN
    ANTALYA 10 HAKKI BEŞKAZALI
    ANTALYA 11 ERCAN MEKTEPLİOĞLU
    ANTALYA 12 İZZET YILMAZ
    ANTALYA 13 MURTAZA TAMYÜREK
    ANTALYA 14 MUSTAFA AKDENİZ

    ARTVİN 1 İSRAFİL KIŞLA
    ARTVİN 2 HAYRETTİN GÜLBİN

    AYDIN 1 MEHMET ERDEM
    AYDIN 2 ABDURRAHMAN ÖZ
    AYDIN 3 MUSTAFA SAVAŞ
    AYDIN 4 ERSİN ESENLİK
    AYDIN 5 METİN YAVUZ
    AYDIN 6 HİLMİ YILDIRIM
    AYDIN 7 HAKAN ÇAĞLAR ERÜRKER

    BALIKESİR 1 MAHMUT POYRAZLI
    BALIKESİR 2 SEMA KIRCI
    BALIKESİR 3 ALİ AYDINLIOĞLU
    BALIKESİR 4 KASIM BOSTAN
    BALIKESİR 5 MUSTAFA CANBEY
    BALIKESİR 6 EMİN MEHMET KARATAN
    BALIKESİR 7 HASAN DEMİRASLAN
    BALIKESİR 8 HASAN ŞAFAK

    BİLECİK 1 HALİL ELDEMİR
    BİLECİK 2 RAMAZAN KURTULMUŞ

    BİNGÖL 1 CEVDET YILMAZ
    BİNGÖL 2 ENVER FEHMİOĞLU
    BİNGÖL 3 YUSUF COŞKUN

    BİTLİS 1 VEDAT DEMİRÖZ
    BİTLİS 2 MEHMET ZEKİ PEKER
    BİTLİS 3 AHMET ÇELİK

    BOLU 1 ALİ ERCOŞKUN
    BOLU 2 FEHMİ KÜPÇÜ
    BOLU 3 FATİH METİN

    BURDUR 1 BAYRAM ÖZÇELİK
    BURDUR 2 REŞAT PETEK
    BURDUR 3 KAMİL ÖZCAN

    BURSA 1 MEHMET MÜEZZİNOĞLU
    BURSA 2 EFKAN ALA
    BURSA 3 EMİNE YAVUZ GÖZGEÇ 2/10
    BURSA 4 CEMALETTİN KANİ TORUN
    BURSA 5 HÜSEYİN ŞAHİN
    BURSA 6 İSMAİL AYDIN
    BURSA 7 ZEKERİYA BİRKAN
    BURSA 8 HAKAN ÇAVUŞOĞLU
    BURSA 9 BENNUR KARABURUN
    BURSA 10 MUHAMMET MÜFİT AYDIN
    BURSA 11 OSMAN MESTEN
    BURSA 12 MUSTAFA ESGİN
    BURSA 13 AHMET KILIÇ
    BURSA 14 CENNET CANKILIÇ
    BURSA 15 HARUN AKIN
    BURSA 16 BÜLENT BÜKE
    BURSA 17 MURAT ÇAKIR
    BURSA 18 DİNÇER AKYEL

    ÇANAKKALE 1 BÜLENT TURAN
    ÇANAKKALE 2 AYHAN GİDER
    ÇANAKKALE 3 JÜLİDE İSKENDEROĞLU
    ÇANAKKALE 4 MEHMET ÖZKURNAZ

    ÇANKIRI 1 MUHAMMET EMİN AKBAŞOĞLU
    ÇANKIRI 2 HÜSEYİN FİLİZ

    ÇORUM 1 SALİM USLU
    ÇORUM 2 AHMET SAMİ CEYLAN
    ÇORUM 3 LÜTFİYE İLKSEN CERİTOĞLU KURT
    ÇORUM 4 BEKİR HORUZ

    DENİZLİ 1 NİHAT ZEYBEKCİ
    DENİZLİ 2 SEMA RAMAZANOĞLU
    DENİZLİ 3 ŞAHİN TİN
    DENİZLİ 4 CAHİT ÖZKAN
    DENİZLİ 5 OSMAN YÜCELİŞ
    DENİZLİ 6 EMİN OKKAYA
    DENİZLİ 7 MUHAMMED BEKİR EGE

    DİYARBAKIR 1 MEHMET GALİP ENSARİOĞLU
    DİYARBAKIR 2 EBUBEKİR BAL
    DİYARBAKIR 3 YUNUS MEMİŞ
    DİYARBAKIR 4 BERAN ÇELİK
    DİYARBAKIR 5 TAHSİN ARSLAN
    DİYARBAKIR 6 NETİCE ARSLAN
    DİYARBAKIR 7 ŞAFAK YONTÜRK
    DİYARBAKIR 8 ALAATTİN PARLAK
    DİYARBAKIR 9 MEHMET FATİH KAYHAN
    DİYARBAKIR 10 AZİZ ALPER BİTEN
    DİYARBAKIR 11 NEŞET ÖZDEN

    EDİRNE 1 RAFET SEZEN
    EDİRNE 2 MUSTAFA MERCAN
    EDİRNE 3 FAHRETTİN SAVCI

    ELAZIĞ 1 TAHİR ÖZTÜRK
    ELAZIĞ 2 METİN BULUT
    ELAZIĞ 3 ÖMER SERDAR
    ELAZIĞ 4 EJDER AÇIKKAPI

    ERZİNCAN 1 SEBAHATTİN KARAKELLE
    ERZİNCAN 2 SERKAN BAYRAM

    ERZURUM 1 RECEP AKDAĞ
    ERZURUM 2 MUSTAFA ILICALI
    ERZURUM 3 ZEHRA TAŞKESENLİOĞLU
    ERZURUM 4 İBRAHİM AYDEMİR 3/10
    ERZURUM 5 ORHAN DELİGÖZ
    ERZURUM 6 AHMET YAPTIRMIŞ

    ESKİŞEHİR 1 NABİ AVCI
    ESKİŞEHİR 2 HARUN KARACAN
    ESKİŞEHİR 3 EMİNE NUR GÜNAY
    ESKİŞEHİR 4 YETKİN TETİK
    ESKİŞEHİR 5 ALİ DEMİREL
    ESKİŞEHİR 6 YILMAZ ALTIN

    GAZİANTEP 1 MEHMET ŞİMŞEK
    GAZİANTEP 2 ABDULHAMİT GÜL
    GAZİANTEP 3 AHMET UZER
    GAZİANTEP 4 ŞAMİL TAYYAR
    GAZİANTEP 5 CANAN CANDEMİR ÇELİK
    GAZİANTEP 6 ABDULLAH NEJAT KOÇER
    GAZİANTEP 7 ABDULKADİR YÜKSEL
    GAZİANTEP 8 MEHMET ERDOĞAN
    GAZİANTEP 9 ALİ ŞAHİN
    GAZİANTEP 10 FİKRET MURAT TURAL
    GAZİANTEP 11 MUHAMMED HAKAN TANRIÖVER
    GAZİANTEP 12 SELAMİ YETKİNŞEKERCİ

    GİRESUN 1 NURETTİN CANİKLİ
    GİRESUN 2 CEMAL ÖZTÜRK
    GİRESUN 3 SABRİ ÖZTÜRK
    GİRESUN 4 ADEM TATLI

    GÜMÜŞHANE 1 HACI OSMAN AKGÜL
    GÜMÜŞHANE 2 CİHAN PEKTAŞ

    HAKKARİ 1 AHMET BUDAK
    HAKKARİ 2 EMRULLAH GÜR
    HAKKARİ 3 ABDULMECİT TARHAN

    HATAY 1 ADEM YEŞİLDAL
    HATAY 2 ORHAN KARASAYAR
    HATAY 3 MEHMET ÖNTÜRK
    HATAY 4 FEVZİ ŞANVERDİ
    HATAY 5 HACI BAYRAM TÜRKOĞLU
    HATAY 6 FİLİZ ÖZÇÖREKÇİ
    HATAY 7 İBRAHİM NACİ YAPAR
    HATAY 8 MEHMET HACIOĞLU
    HATAY 9 CANAN KAHRAMAN
    HATAY 10 AHMET DEMİRTAŞ

    ISPARTA 1 SÜREYYA SADİ BİLGİÇ
    ISPARTA 2 SAİT YÜCE
    ISPARTA 3 HAYDAR KEMAL KURT
    ISPARTA 4 GÜLSÜM TUNÇBİLEK

    MERSİN 1 LÜTFİ ELVAN
    MERSİN 2 YILMAZ TEZCAN
    MERSİN 3ALİ CUMHUR TAŞKIN
    MERSİN 4 HACI ÖZKAN
    MERSİN 5 ZEYNEP GÜL YILMAZ
    MERSİN 6 ALPASLAN GÜRGENÇ
    MERSİN 7 HALİT ÇORTUL
    MERSİN 8 TANER BOZ
    MERSİN 9 NAFİZ DENİZ
    MERSİN 10 KORAL PARÇA
    MERSİN 11 ADEM ALİ KESKİN

    İSTANBUL-1 1 İSMAİL KAHRAMAN
    İSTANBUL-1 2 MUSTAFA ATAŞ 4/10
    İSTANBUL-1 3 MİHRİMAH BELMA SATIR
    İSTANBUL-1 4 EROL KAYA
    İSTANBUL-1 5 AHMET BERAT ÇONKAR
    İSTANBUL-1 6 BERAT ALBAYRAK
    İSTANBUL-1 7 İSMET UÇMA
    İSTANBUL-1 8 METİN KÜLÜNK
    İSTANBUL-1 9 RAVZA KAVAKCI KAN
    İSTANBUL-1 10 AZMİ EKİNCİ
    İSTANBUL-1 11 OSMAN BOYRAZ
    İSTANBUL-1 12 HASAN TURAN
    İSTANBUL-1 13 HASAN SERT
    İSTANBUL-1 14 MEHMET ALİ PULCU
    İSTANBUL-1 15 HURŞİT YILDIRIM
    İSTANBUL-1 16 HULUSİ ŞENTÜRK
    İSTANBUL-1 17 ORHAN BİRDAL
    İSTANBUL-1 18 ŞEBNEM KOCAKELÇİ
    İSTANBUL-1 19 HAKKI ŞANLI
    İSTANBUL-1 20 ERDAL YILMAZ
    İSTANBUL-1 21 AYŞE KARTAL
    İSTANBUL-1 22 MUSTAFA DEMİRAL
    İSTANBUL-1 23 MUSTAFA ÖZMEN
    İSTANBUL-1 24 HACER AKTÜRK
    İSTANBUL-1 25 ALİM ERDEMİR
    İSTANBUL-1 26 COŞKUN KOÇ
    İSTANBUL-1 27 HASAN EKMEN
    İSTANBUL-1 28 AYSER SOY
    İSTANBUL-1 29 MUHAMMET ALİ KUMRU
    İSTANBUL-1 30 MEHMET HÜSREV
    İSTANBUL-1 31 RAMAZAN BULUM

    İSTANBUL-2 1 HAYATİ YAZICI
    İSTANBUL-2 2 VOLKAN BOZKIR
    İSTANBUL-2 3 BURHAN KUZU
    İSTANBUL-2 4 AYŞE NUR BAHÇEKAPILI
    İSTANBUL-2 5 FATMA BETÜL SAYAN KAYA
    İSTANBUL-2 6 EKREM ERDEM
    İSTANBUL-2 7 AZİZ BABUŞCU
    İSTANBUL-2 8 DURMUŞ ALİ SARIKAYA
    İSTANBUL-2 9 ŞİRİN ÜNAL
    İSTANBUL-2 10 FATMA BENLİ
    İSTANBUL-2 11 HÜSEYİN BÜRGE
    İSTANBUL-2 12 HAYDAR ALİ YILDIZ
    İSTANBUL-2 13 AHMET HAMDİ ÇAMLI
    İSTANBUL-2 14 MARKAR ESEYAN
    İSTANBUL-2 15 OKTAY SARAL
    İSTANBUL-2 16 CEMAL VANLIOĞLU
    İSTANBUL-2 17 AYŞEGÜL ESRA ATİK
    İSTANBUL-2 18 PERİHAN TOĞAY
    İSTANBUL-2 19 EROL ADAYILMAZ
    İSTANBUL-2 20 YAVUZ DEĞİRMENCİ
    İSTANBUL-2 21 GÜLVER ERDEM
    İSTANBUL-2 22 MEHMET AKİF KÖSE
    İSTANBUL-2 23 ÖMER FARUK AYDEMİR
    İSTANBUL-2 24 BUĞRA BABUR
    İSTANBUL-2 25 MAHMUT BAYAT
    İSTANBUL-2 26 EMRE ETE

    İSTANBUL-3 1 MEHMET MEHDİ EKER 5/10
    İSTANBUL-3 2 MUSTAFA ŞENTOP
    İSTANBUL-3 3 MEHMET DOĞAN KUBAT
    İSTANBUL-3 4 SERAP YAŞAR
    İSTANBUL-3 5 FEYZULLAH KIYIKLIK
    İSTANBUL-3 6 MEHMET MUŞ
    İSTANBUL-3 7 NUREDDİN NEBATİ
    İSTANBUL-3 8 MEHMET METİNER
    İSTANBUL-3 9 HARUN KARACA
    İSTANBUL-3 10 TÜLAY KAYNARCA
    İSTANBUL-3 11 MUSTAFA YENEROĞLU
    İSTANBUL-3 12 ERKAN KANDEMİR
    İSTANBUL-3 13 HALİS DALKILIÇ
    İSTANBUL-3 14 MÜRTEZA ZENGİN
    İSTANBUL-3 15 YILDIZ SEFERİNOĞLU
    İSTANBUL-3 16 ABDULLAH BAŞCI
    İSTANBUL-3 17 YUNUS ERGÜNE
    İSTANBUL-3 18 TÜLİN MAZLUMOĞLU KESTANE
    İSTANBUL-3 19 AHMET AYDIN
    İSTANBUL-3 20 HATİCE KÜBRA ÖZTÜRK
    İSTANBUL-3 21 ABDULLAH SADIKSOY
    İSTANBUL-3 22 MÜZEMMİL HEVADPAL
    İSTANBUL-3 23 RESUL KURT
    İSTANBUL-3 24 YEŞİL AYTULUM TURUT
    İSTANBUL-3 25 ZEKİYE ÇAPAN
    İSTANBUL-3 26 MURAT ÇELİK
    İSTANBUL-3 27 MEMET EMİN ERTEKİN
    İSTANBUL-3 28 HASENE ÇAPAR
    İSTANBUL-3 29 HAŞİM TAŞKIRAN
    İSTANBUL-3 30 YASİN ZÜLBAHAROĞLU
    İSTANBUL-3 31 HÜSEYİN KOYUNCU

    İZMİR-1 1 BİNALİ YILDIRIM
    İZMİR-1 2 MAHMUT ATİLLA KAYA
    İZMİR-1 3 HÜSEYİN KOCABIYIK
    İZMİR-1 4 NECİP KALKAN
    İZMİR-1 5 CEMAL BEKLE
    İZMİR-1 6 AYŞE ENGÜR
    İZMİR-1 7 FEVZİ BAYRAM
    İZMİR-1 8 MAKSUT KARAOSMAN
    İZMİR-1 9 MEHMET İLKBAHAR
    İZMİR-1 10 GÜRBÜZ AKBULUT
    İZMİR-1 11 ZERRİN KARA
    İZMİR-1 12 AHMET EROĞLU
    İZMİR-1 13 ENES UZUNLAR

    İZMİR-2 1 FATMA SENİHA NÜKHET HOTAR
    İZMİR-2 2 MUSTAFA İBRAHİM TURHAN
    İZMİR-2 3 HAMZA DAĞ
    İZMİR-2 4 KEREM ALİ SÜREKLİ
    İZMİR-2 5 NESRİN ULEMA
    İZMİR-2 6 TANSU KAYA
    İZMİR-2 7 BİLAL KIRKPINAR
    İZMİR-2 8 ALİ SEDAT ŞENBAŞ
    İZMİR-2 9 MELTEM ERGİN
    İZMİR-2 10 VEYSEL GÜLDOĞAN
    İZMİR-2 11 EMİN SEFA KAYACAN
    İZMİR-2 12 HALE YILDIZ
    İZMİR-2 13 CEMAL BAHÇIVAN 6/10

    KARS 1 AHMET ARSLAN
    KARS 2 YUSUF SELAHATTİN BEYRİBEY
    KARS 3 SUAT ÖGEL

    KASTAMONU 1 HAKKI KÖYLÜ
    KASTAMONU 2 METİN ÇELİK
    KASTAMONU 3 MURAT DEMİR

    KAYSERİ 1 MEHMET ÖZHASEKİ
    KAYSERİ 2 TANER YILDIZ
    KAYSERİ 3 MUSTAFA ELİTAŞ
    KAYSERİ 4 İSMAİL TAMER
    KAYSERİ 5 HÜLYA NERGİS
    KAYSERİ 6 İSMAİL EMRAH KARAYEL
    KAYSERİ 7 SAMİ DEDEOĞLU
    KAYSERİ 8 AVŞAR ASLAN
    KAYSERİ 9 KADİR CAN GÖKALP

    KIRKLARELİ 1 SELAHATTİN MİNSOLMAZ
    KIRKLARELİ 2 TURHAN ALTINTEL
    KIRKLARELİ 3 AYTAÇ AKSOY
    KIRŞEHİR 1 SALİH ÇETİNKAYA
    KIRŞEHİR 2 MİKAİL ARSLAN

    KOCAELİ 1 FİKRİ IŞIK
    KOCAELİ 2 RADİYE SEZER KATIRCIOĞLU
    KOCAELİ 3 ZEKİ AYGÜN
    KOCAELİ 4 İLYAS ŞEKER
    KOCAELİ 5 MEHMET AKİF YILMAZ
    KOCAELİ 6 SAMİ ÇAKIR
    KOCAELİ 7 CEMİL YAMAN
    KOCAELİ 8 AYŞE MÜGE OLŞEN
    KOCAELİ 9 HALİT ÇOKAN
    KOCAELİ 10 ERKAN AKSOY
    KOCAELİ 11 ŞENER İNCE

    KONYA 1 AHMET DAVUTOĞLU
    KONYA 2 MUSTAFA BALOĞLU
    KONYA 3 HÜSNÜYE ERDOĞAN
    KONYA 4 AHMET SORGUN
    KONYA 5 ZİYA ALTUNYALDIZ
    KONYA 6 MUHAMMET UĞUR KALELİ
    KONYA 7 LEYLA ŞAHİN USTA
    KONYA 8 MEHMET BABAOĞLU
    KONYA 9 ABDULLAH AĞRALI
    KONYA 10 HALİL ETYEMEZ
    KONYA 11 HACI AHMET ÖZDEMİR
    KONYA 12 ÖMER ÜNAL
    KONYA 13 MUSTAFA EFE
    KONYA 14 AHMET ÖZDOĞAN

    KÜTAHYA 1 MUSTAFA ŞÜKRÜ NAZLI
    KÜTAHYA 2 VURAL KAVUNCU
    KÜTAHYA 3 İSHAK GAZEL
    KÜTAHYA 4 AHMET TAN

    MALATYA 1 ÖZNUR ÇALIK
    MALATYA 2 TAHA ÖZHAN
    MALATYA 3 MUSTAFA ŞAHİN
    MALATYA 4 NURETTİN YAŞAR
    MALATYA 5 BÜLENT TÜFENKCİ
    MALATYA 6 UFUK ÖNALAN

    MANİSA 1 SELÇUK ÖZDAĞ 7/10
    MANİSA 2 RECAİ BERBER
    MANİSA 3 UĞUR AYDEMİR
    MANİSA 4 MURAT BAYBATUR
    MANİSA 5 İSMAİL BİLEN
    MANİSA 6 GÜZİDE İÇEN KASAP
    MANİSA 7 ERGÜN KARAOĞLU
    MANİSA 8 OZAN ERDEM
    MANİSA 9 NEVZAT BÜKÜM

    KAHRAMANMARAŞ 1 MAHİR ÜNAL
    KAHRAMANMARAŞ 2 VEYSİ KAYNAK
    KAHRAMANMARAŞ 3 NURSEL REYHANLIOĞLU
    KAHRAMANMARAŞ 4 CELALETTİN GÜVENÇ
    KAHRAMANMARAŞ 5 MEHMET UĞUR DİLİPAK
    KAHRAMANMARAŞ 6 MEHMET İLKER ÇİTİL
    KAHRAMANMARAŞ 7 İMRAN KILIÇ
    KAHRAMANMARAŞ 8 OĞUZKAN GÜZEL

    MARDİN 1 ORHAN MİROĞLU
    MARDİN 2 SÜLEYMAN BÖLÜNMEZ
    MARDİN 3 SÜLEYMAN ÇELİK
    MARDİN 4 ABDULLAH ERİN
    MARDİN 5 VEYSİ KAYA
    MARDİN 6 AHMET KAYA

    MUĞLA 1 HASAN ÖZYER
    MUĞLA 2 NİHAT ÖZTÜRK
    MUĞLA 3 ELVAN GÖÇER
    MUĞLA 4 MUHİTTİN KAYABAŞI
    MUĞLA 5 MEHMET TİRE
    MUĞLA 6 İSMAİL

    MUŞ 1 MEHMET EMİN ŞİMŞEK
    MUŞ 2 ABDULSELAM ER
    MUŞ 3 MEDENİ ÇAĞLAR

    NEVŞEHİR 1 MUSTAFA AÇIKGÖZ
    NEVŞEHİR 2 MURAT GÖKTÜRK
    NEVŞEHİR 3 EBUBEKİR GİZLİGİDER

    NİĞDE 1 ALPASLAN KAVAKLIOĞLU
    NİĞDE 2 ERDOĞAN ÖZEGEN
    NİĞDE 3 YAŞAR ATAÇ

    ORDU 1 NUMAN KURTULMUŞ
    ORDU 2 OKTAY ÇANAK
    ORDU 3 METİN GÜNDOĞDU
    ORDU 4 ERGÜN TAŞCI
    ORDU 5 MEHMET KARA

    RİZE 1 HASAN KARAL
    RİZE 2 HİKMET AYAR
    RİZE 3 OSMAN AŞKIN BAK

    SAKARYA 1 AYHAN SEFER ÜSTÜN
    SAKARYA 2 ŞABAN DİŞLİ
    SAKARYA 3 MUSTAFA İSEN
    SAKARYA 4 ALİ İHSAN YAVUZ
    SAKARYA 5 RECEP UNCUOĞLU
    SAKARYA 6 NURAY SAĞIROĞLU
    SAKARYA 7 RECEP HACIEYÜPOĞLU

    SAMSUN 1 AKİF ÇAĞATAY KILIÇ
    SAMSUN 2 ÇİĞDEM KARAASLAN
    SAMSUN 3 AHMET DEMİRCAN
    SAMSUN 4 FUAT KÖKTAŞ 8/10
    SAMSUN 5 HASAN BASRİ KURT
    SAMSUN 6 ORHAN KIRCALI
    SAMSUN 7 YILMAZ HOCAOĞLU
    SAMSUN 8 HÜSEYİN AVNİ ÇATAL
    SAMSUN 9 ADEM TUNCER

    SİİRT 1 YASİN AKTAY
    SİİRT 2 FEYZİ SEVGİLİ
    SİİRT 3 LOKMAN ÖZCAN

    SİNOP 1 NAZIM MAVİŞ
    SİNOP 2 CENGİZ TOKMAK

    SİVAS 1 İSMET YILMAZ
    SİVAS 2 HİLMİ BİLGİN
    SİVAS 3 SELİM DURSUN
    SİVAS 4 MEHMET HABİB SOLUK
    SİVAS 5 HAKAN AKKAŞ

    TEKİRDAĞ 1 MUSTAFA YEL
    TEKİRDAĞ 2 AYŞE DOĞAN
    TEKİRDAĞ 3 METİN AKGÜN
    TEKİRDAĞ 4 ALİ GÜMÜŞ
    TEKİRDAĞ 5 ÖMER KARADENİZ
    TEKİRDAĞ 6 ADNAN ARGAN

    TOKAT 1 COŞKUN ÇAKIR
    TOKAT 2 ZEYİD ASLAN
    TOKAT 3 CELİL GÖÇER
    TOKAT 4 YUSUF BEYAZIT
    TOKAT 5 MUSTAFA ARSLAN

    TRABZON 1 SÜLEYMAN SOYLU
    TRABZON 2 MUHAMMET BALTA
    TRABZON 3 AYŞE SULA KÖSEOĞLU
    TRABZON 4 ADNAN GÜNNAR
    TRABZON 5 SALİH CORA
    TRABZON 6 ERGİN AYDIN

    TUNCELİ 1 METİN LEVENT YILDIZ
    TUNCELİ 2 ALİ ULVİ SEYREK

    ŞANLIURFA 1 FARUK ÇELİK
    ŞANLIURFA 2 MEHMET KASIM GÜLPINAR
    ŞANLIURFA 3 HALİL ÖZCAN
    ŞANLIURFA 4 AHMET EŞREF FAKIBABA
    ŞANLIURFA 5 MEHMET ALİ CEVHERİ
    ŞANLIURFA 6 MEHMET AKYÜREK
    ŞANLIURFA 7 İBRAHİM HALİL YILDIZ
    ŞANLIURFA 8 MAHMUT KAÇAR
    ŞANLIURFA 9 KEMALETTİN YILMAZTEKİN
    ŞANLIURFA 10 ABDURRAHMAN NÜVİT YETKİN
    ŞANLIURFA 11 MEHMET FATİH AKSOY
    ŞANLIURFA 12 MEHMET ARKAN

    UŞAK 1 MEHMET ALTAY
    UŞAK 2 ALİM TUNÇ
    UŞAK 3 HÜSEYİN KESKİN

    VAN 1 BEŞİR ATALAY
    VAN 2 BURHAN KAYATÜRK
    VAN 3 VAHDETTİN İNCE
    VAN 4 FATİH ÇİFTCİ
    VAN 5 KAYHAN TÜRKMENOĞLU
    VAN 6 EBUBEKİR KAÇMAZ
    VAN 7 FARUK ALPASLAN 9/10
    VAN 8 FERMAN YILDIRIM

    YOZGAT 1 BEKİR BOZDAĞ
    YOZGAT 2 ABDULKADİR AKGÜL
    YOZGAT 3 ERTUĞRUL SOYSAL
    YOZGAT 4 YUSUF BAŞER

    ZONGULDAK 1 HÜSEYİN ÖZBAKIR
    ZONGULDAK 2 FARUK ÇATUROĞLU
    ZONGULDAK 3 ÖZCAN ULUPINAR
    ZONGULDAK 4 AKIN KAYMAK
    ZONGULDAK 5 AYTEKİN KAZANCI

    AKSARAY 1 İLKNUR İNCEÖZ
    AKSARAY 2 CENGİZ AYDOĞDU
    AKSARAY 3 MUSTAFA SERDENGEÇTİ

    BAYBURT 1 NACİ AĞBAL
    BAYBURT 2 ŞAHAP KAVCIOĞLU

    KARAMAN 1 RECEP KONUK
    KARAMAN 2 RECEP ŞEKER

    KIRIKKALE 1 RAMAZAN CAN
    KIRIKKALE 2 ABDULLAH ÖZTÜRK
    KIRIKKALE 3 MEHMET DEMİR

    BATMAN 1 ATAULLAH HAMİDİ
    BATMAN 2 ZİVER ÖZDEMİR
    BATMAN 3 MURAT ÇİÇEK
    BATMAN 4 ADİLE GÜRBÜZ

    ŞIRNAK 1 ARSLAN TATAR
    ŞIRNAK 2 ÖMER DEMİR
    ŞIRNAK 3 CİHAN GÜVEN
    ŞIRNAK 4 SEYHAN AKI

    BARTIN 1 YILMAZ TUNÇ
    BARTIN 2 AHMET BENSİZ

    ARDAHAN 1 ORHAN ATALAY
    ARDAHAN 2 YUNUS BAYDAR

    IĞDIR 1 NURETTİN ARAS
    IĞDIR 2 MUSTAFA BULUŞ

    YALOVA 1 FİKRİ DEMİREL
    YALOVA 2 İLKER KARBUZ

    KARABÜK 1 MEHMET ALİ ŞAHİN
    KARABÜK 2 BURHANETTİN UYSAL

    KİLİS 1 REŞİT POLAT
    KİLİS 2 MUSTAFA HİLMİ DÜLGER

    OSMANİYE 1 SUAT ÖNAL
    OSMANİYE 2 MÜCAHİT DURMUŞOĞLU
    OSMANİYE 3 MEHMET REMZİ COŞKUN
    OSMANİYE 4 ABDULLAH BELET

    DÜZCE 1 FARUK ÖZLÜ
    DÜZCE 2 FEVAİ ARSLAN
    DÜZCE 3 AYŞE KEŞİR”.

    İşte AK Parti listesi (AK Partinin milletvekili adayları kim) Tuğrul Türkeş AK Parti'den milletvekili adayı

    Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bakanlık teklifini kabul ederek hükümete giren tek MHP'li isim olarak dikkatleri üzerine çeken ve bugün MHP'den ve Parti Genel Meclisi'nden istifa dilekçesini sunan Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, AK Parti'den Ankara milletvekili adayı gösterildi.

    Türkeş, dün AK Parti genel merkezini ziyaret etmiş ve bu sabah da MHP'den istifa ettiğini duyurmuştu.

    EN ÇOK OKUNAN HABERLER

      Sayfa Başı