« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte Abdi İpekçi Yüzme Havuzu

Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası için havuza dönüştürülen salonda düzenlenen tanıtım toplantısı Bakan Özak’ın da katılımıyla yapıldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ABDİ İpekçi Spor Salonu, 13. Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’na hazır. 10-13 Aralık tarihleri arasında yapılacak şampiyona için havuza dönüştürülen salondaki tanıtım toplantısı dün Devler Bakanı Faruk Nafiz Özak’ın da katılımıyla yapıldı.
Bakan Özak, “51 federasyonun üye olduğu Avrupa Yüzme Federasyonları Birliği (LEN) organizasyon için Abdi İpekçi Salonu’nu uygun buldu. Salon standartları karşıladı. 42 ülkeden 340 erkek, 290 da bayan sporcu yarışacak. Şampiyonayı televizyon yayınlarıyla yaklaşık 600 milyon kişinin takip etmesi planlanıyor. Başarılı sporcular gelecek. İlgi göreceğini ümit ediyoruz” dedi.

Kayıtsız kalamazsınız

Uluslararası Spor Organizasyonlarından Sorumlu Başkoordinatör Mehmet Atalay, “Yüzme gibi önemli bir branşa kayıtsız kalamazsınız” diye konuştu. Bu şampiyonanın Türkiye’de yüzme sporuna olan ilgiyi de artıracağını savunan Yüzme Federasyonu Başkanı Ahmet Bozdoğan, toplantının ardından yarışların yapılacağı havuzu bir süre yüzerek test etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz