« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte 17 çocuklu Tafo

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Cimbom’un sempatik file bekçisi Taffarel'in ikisi gerçek olmak üzere 17 çocuğu var. İngiltere'deki bir dergide röportajı yayınlanan Taffarel, ‘‘Kimseye yok diyemem. O yüzden şimdiye dek 15 evlatlık edindim. Ama ben çok mutluyum’’ diye konuştu.

İngiltere'de yayınlanan aylık futbol dergilerinden ‘‘Champions League’’, G.Saray'ın Brezilya'lı uluslararası yıldız kalecisi Claudio Taffarel'i iki tam sayfa ayırırken ünlü futbolcunun 17 çocuk babası olduğunu açıkladı. ‘‘Antrenmana geç kalsa çok geçerli bir özürü var’’ diyerek Taffarel'in 17 çocuğa babalık yaptığına dikkat çeken İngiliz dergisi, okula gitmeden bu çocukların ihtimama ihtiyaçları olduğunu vurguladı.

Yalvaran bir yüz gördüğü vakit ‘‘Hayır’’ demesini bilmeyen G.Saray kalecisinin, evlat edinilmek istenen fakir Brezilya'lı çocuklara 15 kez ‘‘Evet’’ dediği kaydedildi. ‘‘Şefkatli, çocukların duygularını paylaşan kaleci’’ başlıklı yazıda, 15 evlatlığa rağmen Taffarel'in yıllarca zirvede kalmayı başardığına ve geçen yıl takım arkadaşlarıyla birlikte UEFA Kupası'nı kaldırdığına işaret edildi.

Yoksulluk çeken 15 çocuğun dünyanın en cömert ellerinden mutluluğu yakaladıkları belirtildi. Taffarel, nasıl 17 çocuk sahibi olduğunu şöyle anlattı: Parma'da oynarken ilk defa bazı çok fakir Brezilyalı çocuklarla tanıştım ve birini evlatlık edinmeye karar verdim. Daha sonra sekiz tane daha gösterdiler. Hepsini kabul etmeye karara verdim. Şimdi 15 evlatlıkla 2 kendi çocuğum var: Claudia Andre 6, Catherine 7 yaşında. Gazeteci eşim Andrea ve onlarla birlikte olduğumda dünyanın en mutlu insanıyım. 17 çocuğu Disneyland'e veya balık avına götürmeden çok zevk alıyorum.

Hücum futbolcularına kalecilerden daha çok ilgi gösterildiğinden şikayet eden Taffarel, ‘‘Ülkemde kaleciler hakettikleri muamaleyi görmüyorlar. Herkesin gözü 10 numarada. Mağlup olduğumuzda kabak bizim başımızda patlıyor. Bu hastalık Avrupa'ya da yayıldı. Topu tutarsam çok büyüğüm ama kaçırırsam en kötüsüyüm. Avrupa'da Brezilya'nın iyi kaleciler yetiştirdiği görüşü yok. Ben herhalde bu görüşü değiştirdim’’ dedi.

Brezilya'da futbol başarısını futbola meraksız olan babasına değil annesine borçlu olduğunu söyleyen Taffarel, futbola girmesiydi çok sevdiği askerlikte bir meslek sahibi olacağına değindi. Çok dindar olduğunu saklamayan ünlü futbolcu, oynayabildiği kadar kalecilik yapacağını vurgularken ‘‘Futbolu bıraktığımda lokanta açmak isterim. Sadece yumurta ve et pişirebilmeme rağmen, yemeği çok seviyorum’’diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler