« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte 12 Dev Adam'ın muhtmel rakipleri

A Milli Takımımızın katılmaya hak kazandığı Eurobasket 2013 kura çekimi için 24 takımın yer aldığı 6 torba belirlendi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

4-22 Eylül tarihleri arasında Slovenya’da düzenlenecek olan Eurobasket 2013’ün kura çekimi için 24 takımın yer aldığı torbalar FIBA tarafından açıklanırken, 12 Dev Adam, Gürcistan, Belçika ve Letonya ile birlikte 5. torbada yer aldı.

Ev sahibi Slovenya’nın yanı sıra Olimpiyatlar ve Olimpiyat Elemeleri Turnuvası’nda Eurobasket vizesi almayı garantilemiş olan Makedonya, Fransa, Büyük Britanya, Yunanistan, Litvanya, Rusya ve İspanya takımları ilk 2 torbada yer alırken, geri kalan takımlar Eurobasket 2013 Elemeleri’ndeki performanslarına göre sıralandılar.

Grup maçlarını namağlup tamamlayan İtalya, Hırvatistan, Almanya ve Karadağ üçüncü torbada yer alırken, grupları 6 galibiyet ve 2 mağlubiyetle kapatan Finlandiya, Polonya, Ukrayna ve Bosna Hersek takımları da dördüncü torbada sıralandı.

Türkiye ise Gürcistan, Belçika ve Letonya takımlarıyla beşinci torbada yer alırken, son ve altıncı torbada ise Çek Cumhuriyeti, Sırbistan, İsrail ve İsveç takımları sıralandılar.

Eurobasket 2013’te mücadele edecek olan takımların gruplarının belirleneceği kura çekimi ise ileri bir tarihte FIBA tarafından açıklanacak.

Eurobasket 2013 Kura Çekimi torbaları şu şekilde;

İşte 12 Dev Adamın muhtmel rakipleri

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz