« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İstatistikler için yarışmıyorum

Sebastian Vettel, memleketinde yaptığı açıklamada bulunduğu yerde mutlu olduğunu söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Vettel yaptığı açıklamada: "Kendi adıma konuşmak gerekirse olduğum yerde çok mutluyum. Son 3 senede birlikte çok şey başardığımızı düşünüyorum. Aşağı yukarı her alanda çıtamızı yükselttik. Bütün takım daha profesyonel, daha bağlı hale geldi ve herkes, başarı için el ele çalışıyor. Aşırı derecede başarılı bir yıl olduğunu düşünüyorum. Elde ettiklerimiz inanılmaz. Ama henüz sezon bitmedi. 3 yarış ve kendimizi yine kanıtlama adına şansımız yine var"

trf1.net'in derlediği habere göre; Alman pilot, çok başarılı bir kariyere sahip olmasına rağmen hâlâ öğrenecek şeylerinin olduğunu kabul etti.

Vettel: "Nerede gelişilmesi gerektiğini söylemek her zaman zordur. 24 yaşındayım ve öğreneceğim daha çok alan olduğunu düşünüyorum; hem araç içinde hem araç dışında. Her zaman öğrenmeye hazır olmanız gerek. Küçük adımlar fark yaratabilir. Kore'ye bakarken, Japonya'dan dersler çıkarabildik; hem takım hem de ben. Bu sporu umursuyorum; tarihini ve rakamlarını biliyorum. Zaman zaman adımın bir yerlerde geçmesinden hoşlanıyorum. Ama kendime galibiyet sayısı gibi hedefleri belirlemiyorum. İstatistikler için yarışmıyoru m. Bu sporun büyük bir taraftarıyım. Formula 1'e bayılıyorum. Küçük bir çocukken olduğu gibi... Şimdi de değişmedi." dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler