GeriSpor İstanbul'un şansı var
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul'un şansı var

2008 Olimpiyatları'na ev sahipliği yapacak kentin belirlenmesine iki gün kala Türk heyeti Moskova'da tanıtım çalışmalarını sürdürüyor. Bakan Fikret Ünlü ve Vali Erol Çakır, "En az diğerleri kadar şansımız var" dedi.

2008 Olimpiyatları'na ev sahipliği yapacak kentin belirlenmesine iki gün kala Türk heyeti çalışmalarını sürdürüyor. Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü, İstanbul Valisi Erol Çakır ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna önceki gün Moskova Büyükelçisi Nabi Şensoy'un verdiği resepsiyonda ortak bir basın toplantısı düzenledi.

Bakan Ünlü, İstanbul'u şanslı gördüğünü, ama sonucu şimdiden kestirmenin zor olduğunu belirterek, şunları söyledi: "İstanbul'un ilk 5 kent arasına girmesi bile, Türkiye ve İstanbul'un tanıtımı açısından çok büyük bir değer taşımaktadır. Tesislerin yüzde 60'ı tamamlandı. Tek sorun trafik. Onu da o süre içerisinde çözeceğiz."

Vali Çakır da İstanbul'un, iddiasını her alanda sürdürmekte olduğunu ifade ederek, "İstanbul, bütün evrensel değerleri yakalayarak iddiasını sürdürüyor. Oldukça önemli bir şansımız var. Tesislerin yüzde 60 oranında tamamlanmış olması, kararlılığın açık bir göstergesidir" dedi. Belediye Başkanı Gürtuna ise, "İstanbul, favori olmanın bütün şartlarını ihtiva ediyor. Diğer şehirler kadar şanslıyız" diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle