Gündem Haberleri

GÜNDEM

    İstanbul'un 25. valisi Vasip Şahin görevine başladı

    AA
    25.09.2014 - 15:27 | Son Güncelleme: 25.09.2014 - 15:30

    İstanbul'un 25. valisi Vasip Şahin, görevi Hüseyin Avni Mutlu'dan devraldı.

    Diyarbakır Valiliği'nden 31 Mayıs 2010'da İstanbul Valiliği'ne atanan Hüseyin Avni Mutlu, 3 yıl 7 ay 24 gün görevini sürdürdü.

    Valiler kararnamesi ile 16 Eylül'de Hüseyin Avni Mutlu Merkez Valiliği'ne, Malatya Valisi Vasip Şahin ise İstanbul Valiliği'ne atandı. Şahin, bugün yapılan devir-teslim töreniyle görevine başladı.

    Vasip Şahin, İstanbul'un 25. valisi oldu.

    İstanbul'un valileri

    İstanbul'da görev yapan valiler ve süreleri şöyle:

    1 - Esat Bey (7 Ekim 1922 - 4 Nisan 1923 - 8 ay 24 gün)

    2 - Ali Haydar Yuluğ (11 Nisan 1923 - 8 Haziran 1924 / 1 yıl 1 ay 27 gün)

    3 - Raşit Bigat (15 Haziran 1924 - 24 Eylül 1924 / 3 ay 9 gün)

    4 - Süleyman Sami Kepenek (17 Kasım 1924 - 23 Aralık 1927 / 3 yıl 1 ay 6 gün)

    5 - Mithat Bey (24 Aralık 1927 - 11 Temmuz 1928 / 6 ay 17 gün)

    6 - Muhittin Üstündağ (14 Temmuz 1928 - 4 Aralık 1938 / 10 yıl 4 ay 21 gün)

    7 - Dr. Lütfi Kırdar (5 Aralık 1938 - 20 Ekim 1949 / 10 yıl 10 ay)

    8 - Ord. Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay (24 Ekim 1949 - 26 Kasım 1957 / 8 yıl 1 ay 2 gün)

    9 - Mümtaz Tarhan (29 Kasım 1957 - 11 Mayıs 1958 / 5 ay 13 gün)

    10 - Ethem Yetkiner (14 Mayıs 1958 - 27 Mayıs 1960 / 2 yıl 13 gün)

    11 - Orgeneral Refik Tulga (27 Mayıs 1960 - 26 Şubat 1962 / 1 yıl 8 ay 27 gün)

    12 - Niyazi Akı (6 Mart 1962 - 18 Ocak 1966 / 3 yıl 10 ay 12 gün)

    13 - Vefa Poyraz (18 Ocak 1966 - 2 Haziran 1973 / 7 yıl 4 ay 14 gün)

    14 - Namık Kemal Şentürk (26 Haziran 1973 - 25 Ekim 1977 / 4 yıl 4 ay)

    15 - İhsan Tekin (7 Şubat 1978 - 9 Nisan 1979 / 1 yıl 2 ay 2 gün)

    16 - Orhan Erbuğ (29 Mayıs 1979 - 6 Aralık 1979 / 6 ay 8 gün)

    17 - Nevzat Ayaz (7 Aralık 1979 - 18 Ocak 1988 / 8 yıl 11 ay 11 gün)

    18 - B. Cahit Bayar (18 Ocak 1988 - 19 Ağustos 1991 / 3 yıl 7 ay 1 gün)

    19 - Hayri Kozakçıoğlu (19 Ağustos 1991 - 1 Kasım 1995 / 4 yıl 2 ay 12 gün)

    20 - Rıdvan Yenişen (4 Kasım 1995 - 24 Temmuz 1997 / 1 yıl 5 ay 23 gün)

    21 - Kutlu Aktaş (24 Temmuz 1997 - 4 AĞustos 1998 / 1 yıl 11 gün)

    22 - Erol Çakır (6 Ağustos 1998 - 16 Şubat 2003 / 5 yıl 6 ay 10 gün)

    23 - Muammer Güler (17 Şubat 2003 - 31 Mayıs 2010 - 7 yıl 3 ay 14 gün)

    24 - Hüseyin Avni Mutlu (31 Mayıs 2010 - 25 Eylül 2014 - 3 yıl 7 ay 24 gün)

    Vasip Şahin kimdir?

    Vasip Şahin, 1964'te Bayburt'ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Erzincan'da tamamlayan Şahin, 1985'te İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

    Şahin, 1986 yılı haziran ayında Erzincan Kaymakam adayı olarak göreve başladı,1987 yılında bir yıl süre ile İngiltere'de inceleme ve araştırmalarda bulundu. Sırasıyla; Kastamonu'nun Küre, Malatya'nın Pütürge ilçelerinde kaymakamlık, Muş Vali Yardımcılığı, Bolu'nun Mudurnu, Ankara'nın Kızılcahamam ilçelerinde kaymakamlık, Düzce Vali Yardımcılığı yaptı.

    İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri ve Sivil Savunma Genel Müdürlüğü'nde Daire Başkanı olarak görevde bulunan Şahin, Eylül 2005- Ağustos 2008 tarihleri arasında İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı, 5 Ağustos 2008'den itibaren İller İdaresi Genel Müdürü olarak çalıştı.

    Vasip Şahin, 2010-2012'de Düzce Valiliği, 2012-2014'te ise Malatya Valiliği yaptı.

    Evli ve üç çocuk babası olan Vasip Şahin, İngilizce biliyor.

    Etiketler:
    

      EN ÇOK OKUNANLAR

        Sayfa Başı