Gündem Haberleri

  İstanbul'u Dinliyorum

  Hürriyet Haber
  13.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dr.Nilgün GEDİKOĞLU

  YÖNETENLERİN DİKKATİNE

  Bu tramvay nereye gidiyor?

  EMİNÖNÜ

  Bize e-mail ile ulaşan bir okurumuz, tramvay yolculuğu sırasında olanları aktarmış:

  ‘‘Fındıkzade'den tramvay ile Eminönü'ne, oradan da deniz otobüsü ile Bostancı'ya gitmeyi planlamıştım. Tramvaya bindim. Bir kaç gün önce gazetenizde okuduğum gibi, tramvay tıkanan trafikte Sirkeci yakınlarında durdu kaldı. Yabancı turistler şok olup olayı seyre daldılar. Tramvay korna çalıyordu. Yolun açılması için içerden bir bekçinin inip yolu açması gerekti. Eminönü istasyonunda ise ters perona yanaştık. İndiğimiz yerde çıkışlar kapalı olduğundan bir o yana bir diğer tarafa yürümek zorunda kaldık. Turistler kendi aralarında bu durumu alay konusu yapmışlardı. Pek de haksız sayılmazlar. Girilmesi yasak olan bu yolda arabalar yüzünden raylı toplu taşıma aracının beklemesini anlamak pek de mümkün değil. Bu olayda deniz otobüsünü yakaladım, ama bir olay daha var ki bunu da aktarmak istiyorum.

  Güzergah değişiyor

  Yine aynı şekilde Eminönü'ne gitmeye çalıştım. Bu sefer bir anonsla karşılaştım: 'Eminönü yönünde Gülhane'den sonra trafik olduğu için Sultanahmet'ten Zeytinburnu yönüne geri döneceğiz. Yolculuğumuz süresince yol açılırsa gideceğiz.' Bir süre sonra da 'Yol iyice kilitlenmiştir. Sultanahmet'ten Zeytinburnu istikametine geri döneceğiz' diye anons yapıldı. Pek çok kişi bir kaç araba yüzünden Eminönü'ne gitmek için Sultanahmet'ten yürüdü.

  Akbil'i basmadan, jeton atmadan uyarılsak bu kadar sorun yapmazdım. Ancak bu durumda sessiz kalamadım.’’

  Bu köpeklere dokunmayın

  KARTAL

  Kartal, Yakacık, Uğurmumcu Mahallesi, Çamlık bölgesinden hayvansever bir okurumuz aradı. Burada sık sık köpeklerin öldürüldüğünü belirten okurumuz, Eylül ayından bu yana 23 yavru köpeğin öldürüldüğünü; başka semtlerden bölgelerine köpek bırakıldığını anlattı.

  Okurumuz, hayvanseverlerin birleşerek bölgelerindeki sahipsiz köpekleri kısırlaştırma ve aşılama girişiminde bulunduklarını anlattı. Sonuçta bu konuda Kadıköy Hayvanseverler Derneği ile Şişli Hayvanları Koruma Derneği'nden destek alarak hedeflerine ulaşmış okurlarımız. Sekiz köpeğin kısırlaştırıldığını ve 20 köpeğin aşılama çalışmalarının sürdüğünü söyleyen okurumuz, herşeye rağmen endişe içinde olduklarını belirtti. Çünkü köpek katilleri eylemlerinde ısrarlı.

  Yine de bu köşede onların sesini duyurmaya kararlıyız ve diyoruz ki, buradaki köpeklere dokunmayın!

  Bunun için çok uğraştık

  TEŞVİKİYE

  Geçenlerde sütunlarımızda Teşvikiye Şakayık Sokak'ta yeni araç parkı düzenlemesinden

  şikayetçi olan bir okurumuzun görüşlerine yer vermiştik. Araçların yola paralel park etmesiyle park edilecek alanın daralmasından yakınıyordu.

  Dün arayan bir okurumuz ise bu düzenlemenin sokağı rahatlattığını ve bunun için aylarca uğraştıklarını dile getirerek araçlar yola paralel değil, verev park ettiklerini belirtti.

  YÖNETİLENLERİN DİKKATİNE

  Üst Bostancı Lions Kulübü'nden Sevgi Yumağı'na destek

  BAKIRKÖY

  Üst Bostancı Lions Kulübü, Bakırköy Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü tarafından yürütülen Sevgi Yumağı Projesi'ne destek vererek 75 yaşlıya iftar yemeği vermenin yanı sıra yaşlılara iletilmek üzere 1 tekerlekli sandalye ve felçliler için 4 adet yatak koruyucu teslim ettiler. Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Ahmet Bahadırlı ve Üst Bostancı Lions Kulübü Başkanı Nurhan Ulutaş'ın da katıldığı iftar yemeğinde bir konuşma yapan Başkan Bahadırlı, Kadıköy ilçesinin bir gönüllü kuruluşunun Sevgi Yumağı'na destek vermesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek projede ulaşılan yaşlı sayısının 18 bini bulduğunu ve onlara yalnız olmadıklarını hep birlikte kanıtlayacaklarını söyledi.

  TEL: 0 800 219 60 48 FAKS: 0 212 677 03 98

  E-MAİL: ngedik@hurriyet.com.tr

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı