Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İstanbul'u Dinliyorum

  Hürriyet Haber
  07 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 07 Aralık 2000 - 00:01

  Dr.Nilgün GEDİKOĞLU

  YÖNETENLERİN DİKKATİNE

  Baraka görüntü kirliliği yaratıyor

  ÜSKÜDAR

  Üsküdarlı bir okurumuz, semtlerinin en güzel yerlerinden biri olan Dr. Fahri Atabey Caddesi'nde (eski adıyla Toptaşı Caddesi) otopark olarak kullanılan yerde, Kentbank binasının bitişiğinde manav olarak faaliyet gösteren bir barakadan şikayetçi. Bu yapının görüntü kirliliği yarattığını ifade eden okurumuz ilgililerin konuya eğilmesini istiyor.

  Cami neden temiz değil?

  BALAT

  Balat'tan faks gönderen bir okurumuz, semtlerinde birbirine çok yakın kilise ile camiden söz ediyor ve kilisenin tertemiz ve gül koktuğunu, oysa caminin temizlik açısından çok ihmal edildiğini ifade ediyor.

  Gerçek yürüyüş parkuru olsun

  LEVENT

  Levent'ten bir okurumuz, semt sakinlerinin yürüyüş yaptıkları bir alandan söz ediyor. Beşiktaş Jimnastik Kulübü Koleji'nin yanında, benzin istasyonunun doğu tarafındaki futbol sahasının etrafının Levent sakinlerinin yıllardan beri sabahları yürüyüş yaptıkları bir yer olduğunu belirten okurumuz, yağmurlu havalarda su birikintileri ve çamurla dolduğunu belirtiyor.

  Okurumuz yıllardır pek çok kişinin sabahları yürüyüş sporunu gerçekleştirdikleri bu alandan yağmurlu havalarda da faydalanabilmek için bir önlem alınmasını istiyor. En azından su birikintisi ve çamur olmasını önleyecek türden kum ya da çakıl döşenmesi gibi.

  YÖNETİLENLERİN DİKKATİNE

  Ulaştırıcı Sokak için halk oylaması

  KADIKÖY

  Kadıköy'de Atatürk Caddesi ile İnönü Caddesi'ni birleştiren Ulaştırıcı Sokak'ta trafik akışını düzenlemek amacıyla semt sakinleri ve muhtarların da katıldığı bir toplantı yapıldı. Toplantıya İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü, Kadıköy Belediyesi Trafik Müdürlüğü, Fen işleri Müdürlüğü elemanları ile Yeni Sahra ve 19 Mayıs Mahallesi muhtarları da katıldı ve Ulaştırıcı Sokak'ın trafik akışı ile ilgili oylama yapıldı. Semt sakinleri ile sokaktaki dükkan sahiplerinin de katıldığı ve Kadıköy Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nün başkanlığında yapılan toplantıda semt sakinleri sokağın tek istikamet olarak kalmasını önerdiler.

  Toplantı, bir süre önce çift yönlü akışın olduğu sokağın tek yönlü olarak düzenlenmesinden sonra sokaktaki dükkan sahiplerinin işlerinin bozulmasından şikayet etmeleri üzerine düzenlenmişti.

  Ve oylama

  Çevrede oturanlarsa, sokaktaki trafik akışının tek yönlü kalmasından yanaydı. Çünkü sokak aynı zamanda araçların park ettikleri bir yol olduğundan çift yönlü olması ve buna bir de sağlı sollu araçların park etmelerinin eklenmesi halinde trafiğin ciddi ölçüde aksayacağı ve trafik karmaşası yaşanacağı görüşündeydi.

  Yapılan oylamada sonuç olarak Ulaştırıcı Sokak'taki trafiğin tek yönlü olmasına karar verildi.

  TEL: 0 800 219 60 48 FAKS: 0 212 677 03 98

  E-MAİL: ngedik@hurriyet.com.tr

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı