Gündem Haberleri

  İstanbul'u Dinliyorum

  Hürriyet Haber
  22.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Nilgün GEDİKOĞLU

  YÖNETENLERİN DİKKATİNE

  Alt geçit tehlikeli olmaya başladı

  ŞAŞKINBAKKAL

  Şaşkınbakkal, Acun Sokak sakini bir okurumuzdan faks aldık. Bakın ne diyor:

  ‘‘Acun Sokak sakinlerinin toz, toprak, çamur, gürültü demeden sabırla bekledikleri alt geçit bir aydan fazladır trafiğe açıldı. Fakat hiçbir trafik işareti veya levhası bulunmayan bu alt geçit çok tehlikeli olmaya başladı. Alt geçidi geçen araçlar, eğimin verdiği hızla Acun Sokak'a giriyor. Acun Sokak ise oldukça dar ve her iki tarafına araç park edilen, ‘‘girilmez’’ veya ‘‘tek yönlüdür’’ gibi bir uyarıcı levhanın bulunmadığı bir sokak. Alt geçitten gelen araçlarla, sokağa giren araçlar bir gün kafa kafaya çarpışabilir. Diğer bir dezavantaj ise Acun Sokak'tan alt geçide veya bir üst sokağa giderken devreye giriyor: Bu sefer de alt geçitten gelebilecek hızlı bir araç veya soldan gelebilecek bir araçla çarpışma olasılığı söz konusu. Ya da alt geçitten Acun Sokak'a gidiyorsunuz, sağdan bu yola katılan bir yol var. Siz hafif yokuş yukarı çıkarken, onlar da yokuş aşağı yola katılıyorlar. Burada kim kimi bekler veya yol verir, meçhul...’

  Su kaçak, elektrik kaçak

  Şişli'den bir okurumuz, enerji sıkıntısının yaşandığı şu günlerde oturduğu apartmanda 2.5 yıldır kaçak su ve elektrik kullanan bir kişinin olduğunu bildiriyor. Apartman sakinlerinin birçok kez şikayette bulunduklarını söyleyen okurumuz Şişli, Hasat Sokak, No.50/8’de oturan bu şahsın kaçak su ve elektrik kullanımıyla ilgili bir önlem alınmasını istediklerini belirtiyor.

  OKUL SERVİSLERİ SORUNU

  Ücret niye artıyor?

  ATAKÖY

  Çocuğu Ataköy Koleji'nde okuyan bir veli bizi arayarak servisle ilgili sorununu aktardı. Eylül ayı için 52 milyon 500 bin TL ücret ödediklerini söyleyen okurumuz, Ekim ayı için 70 milyon istendiğini belirtti. Çocuklarını zaten büyük fedakarlıklarla okuttuklarını söyleyen okurumuz bu artışın kendilerini sarstığını vurgulayarak, çocuğun Yeşilyurt-Ataköy arasında (20 km'nin altında bir mesafe) yol katettiğini bildirdi ve bu artışın nedenini öğrenmek istediğini ifade etti.

  YÖNETİLENLERİN DİKKATİNE

  Yazı temizlik yaparak geçirdik

  ADALAR

  Yaklaşık dört ay önce sıcakların artmasıyla birlikte adalara gelen yüz binlerin çöpünü toplamak için yaza özl bir temizlik ordusu kurduklarını açıklayan Adalar Belediye Başkanı Coşkun Özden, yaz boyunca çöp toplama ve sokakları temiz tutma yönünde yoğun bir hizmet verildiğini bildirdi.

  ‘‘Yaz boyunca tüm günümüz çöp toplamakla ve sokakları yıkamakla geçti’’ diyen Başkan Özden, yaptığı açıklamada Temmuz ayı itibariyle yaklaşık 150 kişilik temizlik ordusunun bir örnek mavi giysileri, ellerinde süpürge ve faraşlarıyla ada sokaklarında aralıksız 24 saat görev yaptığını bildirdi.

  Bütçe 15 bin, hizmet 350 bin kişiye

  Adalar Belediye Başkanı Coşkun Özden kaynakların kıtlığını vurgulayarak adaların nüfusunun 15 binden, yazın yüz binlere çıktığını söyleyerek kaynak konusunda nüfusun mevsimlere göre değişkenliğininin göz önüne alınması gerektiğini belirtiyor. Çöp konusunda yıllardır köklü bir önlem alınamadığı bildirilerek çöplerin adada etrafı duvarlarla çevrili bir yerde toplandığı ve adalardan çıkartılmasının maliyetinin çok yüksek olduğu vurgulandı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı