Gündem Haberleri

  İstanbul'u Dinliyorum

  Hürriyet Haber
  18.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Nilgün GEDİKOĞLU

  YÖNETENLERİN DİKKATİNE

  Kaza eksik olmuyor

  ETİLER

  Etiler, Demirkent Sokak'tan e-mail gönderen bir okurumuz, sokaklarındaki sorunu dile getiriyor. Sokakları çok dar olduğu için geçen otobüsler park eden araçlara hasar vermekteymiş. Bu durumun çok sık tekrarlaması üzerine sokağın bir tarafına üç adet park yapılmaz levhası konarak, yolun bir ölçüde serbestleşmesi amaçlanmış. Ne var ki hiçbir araç bu kurala uymadığı için sorun devam etmekteymiş.

  Okurumuz bu konuyu ilgililere ilettiklerini, ancak bir sonuç alamadıklarını belirterek yolun tek tarafındaki park yasağının uygulanmasıyla sık meydana gelen kazaların önleneceğini belirtiyor ve bunun için etkili önlem alınmasını istiyor.

  Yönetenlerin dikkatine...

  Park duvarı kaldırılsın

  SEFAKÖY

  Sefaköy'den arayan bir okurumuz, Tevfik Bey Mahallesi, Karcıkent Sitesi'nin önüne yapılan çocuk bahçesinin etrafının duvarlarla çevrildiğini ve bu çocuk bahçesinden yalnızca site sakinlerinin yararlandığını belirterek, site dışındaki semt sakinlerinin de burayı kullanmak istediklerini belirtti.

  Müze özen istiyor

  ŞİŞLİ

  Şişli'deki Atatürk Müzesi'ni gezen ve izlenimlerini Kültür Bakanlığı'na da ilettiğini belirten bir okurumuzun anlattıkları şöyle:

  ‘‘Nisan ayında Atatürk Müzesi'ni ziyaret ettim. Kapıda bir bayan beni karşıladı. Her yerde ‘‘sigara içilmez’’ uyarıları vardı. Ancak 10 dakika sonra ortalığı yoğun bir sigara dumanı sardı. Biliyorsunuz, müze ahşap bir bina ve içinde paha biçilmez tarihi eser var. Aşağı indiğimde altı kişinin girişteki masanın etrafına oturmuş, hepsinin sigara içmekte olduğu gördüm. Onları nazikçe uyararak neden bu güzel havada dışarda içmediklerini, burasının çok değerli olduğunu, üstelik her yerde sigara içilmemesi için uyarıların bulunduğunu söyledim.’’ Okurumuz bu uyarısına sert ve kaba karşılıklar almış. Ayrıca müzede temizlik konusunun da ihmal edilmiş olduğunu gözlemlemiş. Bu ziyaret sırasında tarihi emanetlerin karşı karşıya kaldığı tehlike ve özensizliğin kendisini üzdüğünü belirten okurumuz, ilgililerin bu konuya eğilmesini diliyor.

  YÖNETİLENLERİN DİKKATİNE

  Sıkı güvenlik önlemi var

  KADIKÖY

  Bir okurumuzun Kadıköy Evlendirme Dairesi' ine ilgili şikayetine yer vermiştik. Okurumuz, kokteyl organizasyonunun çok iyi olduğunu, ancak dışarda bahşiş isteyenlerin yarattığı sıkıntıyı dile gitirmiş ve ikram edilen pastadan birçok kişinin yiyemediğini, duyduğuna göre başkaları tarafından alınıp evlerine götürüldüğünü belirtmişti.

  Kadıköy Evlendirme Dairesi işletmesinden bir telefon aldık. Bahşiş konusunda okurumuza hak veren yetkililer, dairede çalışan tüm görevlilerin sıkı denetimden geçirildiğini belirterek, önceden bildirilmiş davetli sayısının çok üstünde kişinin gelmiş olması halinde pastanın yetmemiş olabileceğini ifade ettiler.

  ALKIŞLAR

  Yaşlıların el sanatları sergisi

  BAKIRKÖY

  Bakırköy Belediyesi Şefkatevi'nde kalan yaşlıların el emeği ürünlerinden oluşan ‘‘El Emeği Göz Nuru Sergisi’’ büyük ilgi topladı. Yaşlıların yaptığı el emeği ürünler Bakırköylüler tarafından ilgi topladı ve satın alındı.

  Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Ahmet Bahadırlı, serginin açılışında yaptığı konuşmada ‘‘Yaşlılarımız, öğrenmenin ve uygulamanın yaşının olmadığını yaptıkları ile ispatlamış oluyorlar. O kadar değerli el işi göz nuru eserler üretmişler ki, insan hangisini alacağını şaşırıyor. Kendilerini kutluyorum’’, dedi.

  Bakırköy Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi Sergi Salonu'nda izlenebilecek sergi 24 Mayıs 2000, çarşamba günü kapanacak.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı