Gündem Haberleri

  İstanbul'u Dinliyorum

  Hürriyet Haber
  09.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Nilgün GEDİKOĞLU

  YÖNETENLERİN DİKKATİNE

  Gürsel Mahallesi zor durumda

  KAĞITHANE

  Gürsel Mahallesi İhtiyar Heyeti, mahallelinin sorunlarına çare arıyor. Biz de sütunumuz aracılığı ile İhtiyar Heyeti'nin sesini ilgililere duyuruyoruz.

  Yağmur Sokak, AS 2000 girişinden itibaren asfaltın yenilenmesi gerekiyor. Semt sakinleri için zorluk yaratan zeminin düzeltilmesi isteniyor.

  Doğan Dere çıkmazında Bahar Sokak bağlantısında ise İSKİ kanalizasyon kazısında meydana gelen hasarın giderilmemesi mahalleli için ciddi sorun oluşturuyor.

  Son olarak da Nurtaç Caddesi'nin yokuş olması, hızla inen araçlar yüzünden tehlike yaratıyor. Araçların yokuştarn aşırı hızla inmesini engellemek için yola hız kesici bariyer konarak önlem alınması isteniyor.

  Yol çamur deryası

  ÜMRANİYE

  Ümraniye, Kazımkarabekir, Yeşilgöle Caddesi sakinleri beş yıldır yol çilesi çekiyor. Tam beş yıldır yollarının yapılmasını bekleyen semt sakinleri, özellikle yağışlı havalarda çamur deryasına dönen yol yüzünden sürekli sıkıntı içinde. Bizi arayan okurumuz, semt sakinlerini çileden çıkaran bu durumu defalarca yetkililere ilettiklerini, ancak hiçbir çözüm üretilmediğini ifade etti.

  Yol çukurlarla kaplı

  İDEALTEPE

  İdealtepe'den arayan bir okurumuz, Durukent Sitesi, Anneler Sokak2ta yolun bozukluğundan şikayet etti. Çok sayıda çukurun gitgide büyüdüğünü ve yürümenin imkansız hale gemldiğini anlatan okurumuz, birçok kez yetkililere başvurdukları halde bir sonuç alamadıklyarını bildirdiler.

  SSK emeklileri zor durumda

  ŞİŞLİ

  Geçenlerde sütunlarımızda yer verdiğimiz bir haberde eksiklik olduğu için, yeniden, düzelterek veriyoruz. Ziraat Bankası Feriköy Şubesi'nin zarar ettiği gerekçesiyle kapatılmasından sonra, buradan maaşlarını almakta olan SSK emeklilerinin Şişli'de Ziraat Bankası'nın Özel İşlem Merkezi'nden almaları gerekiyor. Ne var ki, maaş zamanı büyük izdiham yaşanıyor ve SSK emeklileri zor durumda kalıyor.

  Bu soruna acil çözüm bekleniyor.

  YÖNETilENLERİN DİKKATİNE

  İSKİ’den açıklama

  PENDİK

  3 Mayıs 2000 tarihinde sütunlarımızda Pendik, Aydınlı Caddesi, Gülben Sokak ve Sipahi Sokak'da 1 aydır kanalizasyon çalışmalarının sürdüğüne, çukurların kapatılmadığına dair bir şikayete yer vermiştik. Konuyla ilgili olarak İSKİ'den açıklama geldi. Açıklamaya göre söz konusu yerde atıksu inşaat şebekesinin bulunduğu ve zeminin çok sert kaya olması nedeniyle sürekli darbeli kırıcı makinalarla çaışıldığı, sokağın kanal ve parsel bağlantılarının bir ayda yapılabildiği yer almakta. Yine açıklamaya göre uygun hava şartlarında çukurların üzerine kırmataş serildikten sonra sokağın asfaltlanarak eski haline getirileceği bildiriliyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı