Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İstanbul'u Dinliyorum

  Hürriyet Haber
  04 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 04 Mayıs 2000 - 00:01

  Nilgün GEDİKOĞLU

  YÖNETENLERİN DİKKATİNE

  Sokak lağım içinde

  SARIYER

  Bir sokaktaki altyapı sorunu, ciddi boyutta toplum sağlığını tehdit edebiliyor. Patlayan kanalizasyon kanallarından ortalığa lağım yayılıyorsa, bu, ivedilikle çözüme kavuşturulması gereken bir sorundur. Ama bazen çözüm konusunda gecikmeler yaşanıyor ve bedeli, insanların sağlığını kaybetmesi oluyor. İşte buna bir örnek: Sarıyer, Çayırbaşı'ndan arayan bir okurumuz, semtlerinde ciddi boyutta sağlık tehditi oluşturan bir durumdan söz etti. Testiciler Sokak'ta patlayan kanallar yüzünden sokak lağım içinde. Sokağı kaplayan lağım yüzünden semt sakinlerinin hastalanmaya başladıklarını anlatan okurumuz bir an önce gereken onarımın yapılarak sorunun giderilmesini istedi.

  Belediyeye teşekkür

  BEYKOZ

  Beykoz, Gümüşsuyu sakinleri adına arayan bir okurumuz, sütunumuz aracılığı ile Beykoz Belediyesi'ne teşekkür etmek istediklerini ifade etti.

  Belediye binasının arkasındaki çöp arabalarından rahatsızlıklarını dile getirerek belediyeye başvuran sakinlerin bu isteği hemen yerine getirilmiş. Okurumuz, Belediye Başkanı Alaaddin Köseler'e gösterdiği duyarlılıktan ötürü semt sakinlerinin teşekkür ettiğini söyledi.

  Köprüye aydınlatma gerekiyor

  BOSTANCI

  Bir okurumuzdan e-mail aldık. aktarıyoruz:

  ‘‘Uzun süredir E-5 Karayolu üzerindeki ve Bostancı Köprüsü'ndeki genişletme çalışmaları bu köprüyü kullananları rahatsız etti. Umarım çekilen bu sıkıntıya değecek bir trafik rahatlaması sağlanır. Fakat şu sıralar yaşanan bir sorun da köprü üzerindeki çalışmanın önceki yol güzergahını değiştirmiş olması.

  Değişen asfalt üzerinde küçük bir-iki işaretten başka işaret yok. Köprü üstü tamamen karanlık. Geceleri arabalar körü körüne gidiyorlar. Bostancı Köprüsü Anadolu Yakası'nın en işlek köprülerinden. Şu andaki konumu ile kazalara açık bir durum gözüme çarpıyor. En azından geçici bir aydınlatma yapılması gerekiyor.’’

  ALKIŞLAR

  Okullarda diş taraması

  BAKIRKÖY

  Bakırköy Belediyesi, Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Diş Dostu işbirliğine giderek Bakırköy'deki tüm okullarda diş sağlığı taraması ve eğitimi veriyor.

  Özel Selim Pars Koleji'nde kampanyanın başlaması nedeniyle yapılan törende çocuklara diş dostu ürünler de tanıtıldı.

  Diş fırçalama alışkanlığını öğrencilere kazandırmak amacıyla bir kampanya başlatıldığını belirten yetkililer dişlerinde sorun bulunan çocukların Bakırköy Belediyesi Sağlık Merkezi Diş Poliklinikleri'nde tedavilerin ücretsiz yapılacağını bildirdiler.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı