Gündem Haberleri

  İstanbul'u Dinliyorum

  Hürriyet Haber
  08.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Nilgün GEDİKOĞLU

  YÖNETENLERİN DİKKATİNE

  Çocuk bahçesi mezbelelik

  ATAKÖY

  Ataköy'den arayan bir okrumuz, Ataköy, 1. Kısım'daki Zeytindalı Çocuk Bahçesi ile ilgili bir şikayetini dile getirdi. Dediğine göre, çocuk bahçesi açıldıktan 6-7 ay sonra buraya bir çayhane açılmış. Okurumuz, çayhanenin açılışıyla birlikte, çocuk bahçesinin kendi deyişiyle aile ve çocukla gidilecek bir hali kalmamış. Çay bahçesinin gece geç saatlere kadar çalışması, kumar oyananması sözkonusuymuş. Okurumuz, bahçede çöp artıklarından kirlilik de yaşandığını belirterek, çocuk bahçesinin yeniden eski kimliğine kavuşmasını istediklerini ifade ediyor.

  Yönetenlerin dikkatine...

  Su durak yanlış yerde

  ETİLER

  Nisbetiye Caddesi'nde Akmerkez'in tam karşısında oturduğunu belirten bir okurumuz, daha önceleri Zeytinoğlu Caddesi dönüşünün hemen öncesindeki otobüs durağının, muhtemelen dönüşü engellediği gerekçesiyle kendi apartmanlarının bahçe girişinin yanına, Nisbetiye Caddesi'nin en dar yerine alındığını ifade ediyor. Özellikle akşam saatlerinde durağın çok kalabalık olduğunu, otobüslerin uzunca süre bekleme yaptığını anlatan okurumuz trafiğin tıkandığını, araç sahibi apartman sakinlerinin bahçeye girişlerinde sorun yaşandığını söylüyor.

  Su yok

  ESENLER

  Esenler, Ninehatun mahallesi, 1. Cadde, No. 43'de oturduğunu belirten bir okurumuz taşınalı bir yıl olduğunu, ancak taşındığına bin pişman olduğunu belirtiyor.

  Sabah saat 09.00'dan akşam 19.00'a bazen gece yarısına sular kesiliyormuş. Öğrendiğine göre pompa istasyonunun aşağıda kalması ve basıncın düşük olması yüzünden meydana geliyormuş bu sorun. Okurumuz, bir an önce kalıcı bir çözüm beklediklerini belirtiyor.

  Kavşakta kaos yaşanıyor

  İÇERENKÖY

  TEM Otoyolu'nun Anadolu Yakası'nda, İçerenköy K.Bakkalköy çıkışından Carrefour-Nora Center Binası-E5 Karayolu yönünde ilerlendiğinde gelinen kavşakla ilgili bir şikayet aldık. Faksında şikayeti kaleme alan okurumuz, bu kavşağı hergün kullandığına değinerek şöyle diyor: ‘‘Kavşak İçerenköy Hal Caddesi'nden gelenleri, Ataşehir ya da TEM'den gelenleri, Ümraniye yönünden gelenleri birbirine bağlıyor. Araçlar üç yönden biraraya geldikten sonra üç yöne dağılıyor. Her sabah burada kaos yaşanıyor. Çok dikkatli olmanız gerekiyor, çünkü iki sürücü aynı anda reaksiyon gösterip gaza bastığında çarpışmak işten bile değil. Kavşakta bazı sabahlar polis oluyor ancak çoğunlukla yok.’’ Okurumuz, söz konusu noktada sinyalizasyon gibi, araç geçeşini düzenleyecek bir sisteme ivedilikle ihtiyaç duyulduğunu belirtiyor.

  YÖNETİLENLERİN DİKKATİNE

  Kaldırım yapılacak

  KARTAL

  20 Ocak 2000 tarihli gazetede sütunlarımızda, Kartal Shell Benzin İstasyonu'nun hemen önünde kaldırımın bulunmayışıyla ilgili bir haber yayınlamıştık. Çok işlek olan bu yolda kaldırımın olmayışının yaya geçişi açısından sorun yarattığını belirten okurlarımızın kaldırım talebini yazmıştık. Yazı üzerine Kartal Belediyesi'nden bir bildiri aldık. Şikayet konusu yerde Shell Petrol ile yapılan görüşme sonucu yapılacak bir tadilatla kaldırım yapılmasına karar verildiği belirtiliyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı