Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İstanbul'u Dinliyorum

  Hürriyet Haber
  07 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 07 Şubat 2000 - 00:01

  Nilgün GEDİKOĞLU

  YÖNETENLERİN DİKKATİNE

  Belediyeye teşekkür

  BEŞİKTAŞ

  IRAZ Sipahioğlu adlı bir okurumuzdan aldığımız e-mail'i sizlerle paylaşmak istiyoruz:

  ‘‘Beşiktaş Belediyesi’nin bünyesinde açılmş olan Beşiktaş Belediyesi Hayvanları Koruma, Kısırlaştırma ve Bakım Merkezi, yeni adıyla Medico'ya gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı çok teşekkürler.

  Ben Akatlar'da oturan bir hayvanseverim. Tesadüf eseri bir gün bu merkezin telefonunu buldum. Aslında ilk aradığımda bu kadar çok ilgiyle karşılaşacağımı sanmıyordum. Mahallede ailece baktığımız bir anne ve üç yavrunun hem aşılanması, hem de kısırlaştırılması gerekiyordu ve imdadımıza bu merkez yetişti.

  Kendi araçlarıyla gelip köpeklerimizi aldılar. Hem kısırlaştırdılar, hem de aşılarını yaptılar. Bizim ufaklıkları on gün misafir ettiler, onları mamalarla beslediler. Bizzat kendim de gidip gördüm. İnanılmaz temiz ve hijyenik bir yer ve hayvanları seven bir ekip. Keşke hepsinin adlarını biliyor olsaydım. Kısaca, orada çalışan bütün veteriner hekimlere ve diğer görevlilere sonsuz teşekkürler.’’

  Doğalgaz bekleniyor

  BEYLİKDÜZÜ

  BEYLİKDÜZÜ, Kumcular Kooperatifi'inde oturduğunu belirten bir okurumuz, bölgelerindeki önemli bir sorundan söz ediyor: Doğalgaz bekliyor bölge sakinleri. Okurumuz, İstanbul'a kar yağdığında kentin merkezinde hava sıcaklığının 1-2 derece olduğu günlerde, Beylikdüzü'nde ısının -4 derece dolayında olduğunu vurgulayarak, kendi sitelerinde ve semtlerindeki başka birçok sitede konutların bireysel ısıtma denilen, kombi cihazlarıyla ısıtıldığını ve LPG gazı ile çok pahalıya geldiğini söylüyor.

  Yetkililerle yapılan görüşmelerde doğalgazın ancak 2001 yılının ekim ayında verilebileceğini öğrenen okurumuz, bunun 2000 yılında gerçekleşmesi için İGDAŞ Genel Müdürlüğü'nden onay beklendiğini öğrendiğini de belirtiyor. Beylikdüzü'nün bazı bölgelerinde doğalgaza ait alt yapının tamamlanmış olduğunu ifade eden okurumuz, en azından bu bölgelere bu yıl içinde doğalgaz verilmesinin, semt sakinlerinin ortak dileği olduğunu belirtiyor.

  Telefon bağlanmıyor

  ÜMRANİYE

  ÜMRANİYE'den bir okurumuz, tam 10 aydır telefon bağlanmasını bekliyor. Eski Kadıköy Yolu Sokak, Yalın Kent Sitesi, D Blok, Daire 28'de oturan okurumuz, on ay önce başvurduğu halde, hala telefon bağlanmamasından şikayetçi. Başvurduğunda kendisine şebeke olmadığını söylediklerini belirten okurumuz, aynı mahallede kendisinden sonra başvuran kimi semt sakinlerine telefon bağlandığını görünce iyice merak ediyor. Neden hala bağlanmıyor?

  Unutulmuş semt

  ESENLER

  ESENLER, Atışalanı'ndan faks gönderen bir okurumuz, Turgut Reis Mahallesi'nde iki yıldır oturduğunu belirterek, semtlerinin bakımsızlığından bahsediyor: ‘‘Burası birbirine girmiş plansız binalar, daracık sokakların olduğu bir yer. Yeşili yok denecek kadar az. Buranın çirkin görünümü beni üzüyor. Elektrik direklerinden kablolar sarkıyor, telefon kabloları binalara çivilenmiş’’ diyen okurumuz, ihmal içindeki semtleri için yetkililerin harekete geçmesini istiyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı