Gündem Haberleri

  İstanbul'u Dinliyorum

  Hürriyet Haber
  16.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Nilgün GEDİKOĞLU

  YÖNETENLERİN DİKKATİNE

  Sokakta sorun var

  ŞİŞLİ

  1973 yılından beri Şişli, Sıracevizler'de oturmakta olduğunu ifade eden eden bir okurumuz, gönderdiği e-mail'inde, cadde ve sokakların durumundan söz ediyor. ‘‘Cadde ve sokaklarımız, hiçbir zaman böyle kirli ve bakımsız olmamıştı’’ diyen okurumuz, sokaklardaki çukurlardan, konutlarda deterjarla temizlik artığı suların bu çukurlarda birikip yarattığı çamurdan şikayetçi.

  Apartman önü düğünler

  HALKALI

  Halkalı Toplu Konutlar'da oturan bir okurumuzdan telefon aldık. Özellikle cumartesi pazar günleri açık havada yapılan ve geç saatlere kadar süren düğünlerin yarattığı gürültüden şikayetçi. Düğünler apartman önlerinde ya da otoparklarda yapılıyormuş. Çok yüksek sesle müzik yapılması, çok geç saatlere kadar süren bir gürültü kirliliğine neden oluyormuş.

  Apartmanın altındaki su tehlike yaratıyor

  KÜÇÜKÇEKMECE

  Küçükçekmece, Cennet Mahallesi, Alpaslan Caddesi'nden faks gönderen bir okurumuz, hemen bitişiğindeki apartmanın (Küçükçekmece Cennet Mahallesi, Alpaslan Caddesi, No.65) altından çıkan suyun yarattığı sorunu dile getirmiş.

  Yapılan araştırma sonucu sözkonusu binanın altından çıkan suyun belediyeye ait ana gider olduğunu öğrenmişler (İSKİ kanalıyla).

  Okurumuz, komşu apartman olarak biriken ve kötü kokan suyun üzerine kum ve çakıl döktürüp çimentoyla kapattıklarını, ancak sızıntı ve taşmanın sürdüğünü belirtiyor.

  Çevreye kötü kokular yayan bu birikme, hem sivrisinek, hem de fareleri barındırma açısından çevreyi rahatsız ediyormuş.

  Okurumuz, ayrıca iki dükkan ve altı konut içeren binanın altındaki sürekli su varlığının temel açısından da tehlikeli olabileceğine dair endişesini de dile getiriyor.

  Yönetenlerin dikkatine...

  Çocuk parkı unutuldu

  KÜÇÜKÇEKMECE

  Küçükçekmece, Sefaköy, İnönü Mahallesi'nden arayan bir okurumuz,Hakan Caddesi, Şirin Bloklar'ın yanında başlanan çocuk parkı inşaatının yarım kaldığını anlattı. Zamanında çevre düzenlemesine başlanmış olan parkta bakımsızlıktan yapılanlar boşa gitmiş. Ayrıca parkta çocuklar için oyun araç gereci de yokmuş.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı