Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İstanbul'u Dinliyorum

  Hürriyet Haber
  15 Temmuz 1999 - 00:00Son Güncelleme : 15 Temmuz 1999 - 00:01

  Nilgün GEDİKOĞLU

  YÖNETENLERİN DİKKATİNE

  İETT durağı yeri değişemez mi?

  GÜNGÖREN

  Güngören, Güneştepe Mahallesi sakinleri adına faks fgönderen okurumuz, bir yıl önce tahsis edilen İETT otobüs hattıyla ilgili bir sorundan söz ediyor. Otobüs hattının merkeç durağı konusunda bir sorun olmadığını, ancak ikinci durak olan Yavuzselim durağının yerinin semt sakinleri tarafından sorunlu bulunduğunu anlatıyor. Semt sakinleri durağır Dörtyol'a alınmasını istiyormuş. Çünkü hem o bölge daha kalabalıkmış, hem de esnaf çokmuş; ayrıca yeni bir okul açılıyormuş.

  Yönetenlerin dikkatine....

  Hız kesicilerde bir tuhaflık var

  OKMEYDANI

  Bizi arayan bir okurumuz, Okmeydanı kavşağının yeni yapılan bölümünde yola yapılan hız kesicilerin çok uzun mesafede, çok sık yapıldığını ve yüksekliğinin fazla olduğunu bildirdi. Okurumuz, 10 km hızla bile giderken aracının çok sallandığını ifade etti ve ekledi: ‘‘Acaba bu konuda bir standart yok mu?’’.

  Parkta herşey yarım kaldı

  ZEYTİNBURNU

  Zeytinburnu, Merkezefendi Mahallesi'nden arayan bir okurumuz, Eski halin olduğu yere kurulan Şehitler Parkı'ndan söz etti. Belediye değişikliği sonrasında parkta herşeyin yarım kaldığını anlattı. Oturacak yer olmadığını, çocuk parkında salıncak bile olmadığını belirten okurumuz, ilgililerin bir an önce konuya eğilerek eksiklerin giderilmesini semt sakinleri adına istediğini ifade etti.

  Konser çıkışında yayaların çilesi

  HARBİYE

  İstanbul'un müzik festivallerine ev sahipliğ yaptığı şu günlerde, Taşkışla Caddesi, Açık Hava Tiyatrosu'ndaki programlar nedeniyle hayli yoğun akşamlar yaşıyor. Konser sonrası yayaların kalabalık halde yürüdüğü bu caddede bir barın (Demode) müşteri araçlarını park uygulaması sorun yaratıyor. Araçlar kaldırımlarda da çft sıra halinde park ettirildiği için konser çıkışında yayaların işi zorlaşıyor.

  Yönetenlerin dikkatine...

  Havalandırma mağdurları

  BAHÇELİEVLER

  Bahçelievler'den arayan bir okurumuz, Ömür Hastanesi'nin havalandırmasının 24 saat süreyle yarattığı gürültüden şikayetçi olduğunu bildirdi. Ayrıca havalandırma sistemiyle dışarıya verilen havanın, evlerin çok yakın olması dolayısıyla endişe yarattığını da söyledi.

  Kadınlar rahatsız

  FATİH

  Fatihten arayan bir okrurumuz Aslanzede Caddesi'nde Fatih İlkokulu yolu üzerideki bir kahvehanenin kaldırımları iki taraflı işgal etmesinin yarattığı sorunu anlattı: ‘‘Kaldırımlar iki taraflı tabure ve sandalyelerle kahvehane tarafından işgal edilince yayaların rahatça geçişi diye bir şey kalmadı. Üstelik oturanlar tarafında sözle taciz ediliyoruz’’, dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı